درمان کمردرد های صبحگاهی

اگر هروز صبح را با کمردرد آغاز می کنید و پس از بیدار شدن کمردرد شمارا کلافه میکند،ادامه این مطلب از الودکتر به شما کمک خواهد نمود تا از کمردردهای صبحگاهی خلاص شوید.

درمان کمر درد صبحگاهی

اگر صبح  با درد از خواب بیدار شدید، ناامید نشوید ،تمرین ها و راهنمایی هایی که در ادامه این مطلب از الودکتر آمده است،می توانند در طول روز کمک کننده باشند و باعث کاهش درد کمر در صبح و ناراحتی شما شوند

کمردرد.

کشش در رختخواب

یکی از راه های مبارزه با درد این است که عادت به کشیدن درست قبل از اینکه از رختخواب بیرون بیایید داشته باشید. در حین بلند شدن از تشک  بر روی پشت، دستان خود را تا بالای سرتان تا آنجا که می توانید برسانید. در همان زمان، در جهت مخالف، پاهای خود را بیرون بیاورید.

سپس زانوها را در قفسه سینه خود قرار دهید و برای کشش پشتی نگه دارید. همچنین ممکن است احساس خوبی داشته باشید که به آرامی از یک طرف به طرف دیگر بچرخانید.

هنگامی که شما نشستید، پای خود را روی زمین بگذارید، پاها را به اندازه عرض شانه از هم جدا کنید. بازوهای خود را روی سر خود بگذارید، سپس به سمت یک جهت بدن خود را بکشید.

کمردرد

تخته

پاها تقریبا تمام بدن شما را به ویژه عضلات اصلی را به کار میاندازد. همانطور که شکم خود را قوی تر می کنید، فشار کمتری روی پشت خود قرار می دهید. انجام یک تخته همچنین می تواند درد کمر پشت، به خصوص در عقب پایین، را کاهش دهد.

برای انجام اینکار ابتدا یک تخته، را روی زمین بگذارید. انگشتان دستان خود را تکان دهید و کف دست و آرنج خود را با مچ دست خود نگه دارید. همانطور که کف خود را بالا می آورید به پشت خود فشار دهید و چانه خود را به گردن خود نزدیک کنید.

این حالت  را تا 30 ثانیه نگه دارید، انقباض کمرتان را کم کنید، همچنین باید فشار بر ران خود را متوقف کنید به دلخواه این کار را ادامه دهید

مینی کبرا

شما ممکن است کشش کبرا را از کلاس یوگا آشنایی داشه باشید. مینی کبرا از همان جنبش های اساسی استفاده می کند، اما بدون بازگشت بیش از حد به قبل .

برای انجام یک مینی کبرا، سر خود را روی شکم با کف دست های رو به پایین با دو طرف قرار دهید. آرنج و ساعد شما نیز باید به صورت مستقیم به کف دستتان ادامه یابد. به آرامی دستها و کف دست خود را به سطح  پایین بکشید، سینه خود را بالا بیاورید.

سر خود را به جلو نگاه دارید و گردن خود را مستقیم و با کشش تا 10 ثانیه در یک زمان،نگه دارید.

شما می توانید با کشش زانوها و شکم خود، مخصوصا در عقب پایین، این آمادگی را پیدا کنید. یکی از راه های انجام این کار این است که از طریق تمرین به نام خمش زانو عمل شود.

برای انجام خمش زانو، به عنوان مثال اگر شما در حال تلاش برای نشستن بر روی  صندلی هستید  زانوهای خود را در زاویه 90 درجه خم کنید و مطمئن شوید که از انگشتان دست شما رد نمیشود. بازوی خود را بیرون بکشید، سپس به حالت ایستادن بکشید. تکرار تا 10 بار

در طول روز ورزش کنید

تمرین منظم در طول روز، کلید کاهش درد است. پیاده روی یکی از بهترین تمرینات است و شما باید حداقل 10.000 گام در روز را هدف قرار دهید بهر حال، هر چیزی که به حرکت و پاها کمک می کند، می تواند شما را قوی نگه دارد.

همچنین، اگر شما در دفتر کار مچبور به نشستن هستید، مهم است که از وقفه های مکرر استفاده کنید. حداقل یک بار در هر 30 دقیقه ایستاده و و بدن خودرا کشش دهید. میزهای ایستاده همچنین می توانند فشار را از پشت خود در طول روز در محل کار حفظ کنند تا صبح روز بعد عواقب آن را رنج تجربه نکنید.

داروهایOTC

دارو در بعضی اوقات برای تسکین فوری کمردرد نیاز است. در صورت استفاده از داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) از قبیل ایبوپروفن، با پزشک خودمشورت کنید . این داروها باعث کاهش التهاب می شوند که ممکن است باعث ناراحتی شما شود. استامینوفن (تیلنول) ممکن است گزینه دیگری برای دردهای ناگهانی  باشد، اگر شما نمیتوانید مصرف NSAID ها را مصرف کنید.

یکی دیگر از گزینه OTC یک دستگاه تحریک عصبی الکتریکی (TENS) است. بررسی های کلینیکی نشان می دهد که TENS می تواند برای درد شدید اسکلتی عضلانی موثر باشد اما ممکن است نیاز به تحمل جریان الکتریکی در طول زمان باشد. اگر یک دستگاه TENS برای درد پشت شما مناسب باشد، با پزشک خود مشورت کنید.

درمان های موضعی

شما همچنین می توانید درمان های موضعی را امتحان کنید. روغن اسانس زردچوبه و نخود فرنگی می تواند کمک کند.

توجه

کمر درد در صبح رایج است. علائم درد معمولا در عرض چند دقیقه حرکت و کشش بهبود می یابند. با این حال، اگر هر روز صبح احساس ناراحتی می کنید، درد شما ممکن است نشانه ای از تشک بد یا وضعیت پزشکی باشد.

اگر متوجه شدید درد یا سایر علائم نامنظم شدید، با پزشک خود مشورت کنید تا مسائل جدی پزشکی رابرای شما بررسی نماید.

منبع :الودکتر

به چه دلیل دچار کمردرد شده ام؟

رهایی از کمر درد به روش های خاص!

رابطه خطرناک چاقی با کمر درد و زانو درد کجاست؟!

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
مطالب پیشنهادی الو دکتر

نظر خود را بنویسید
لغو پاسخ