آیا از مزایای سرکه سیب برای موها خبر دارید؟

سرکه سیب حاوی مزایای فراوانی است و به عنوان یکی از درمان های خانگی مشکلات مو شناخته می شود. سرکه سیب سرشار از موادی است که برای تقویت مو ضروری هستند. در ادامه با مزایای این ماده برای موها آشنا خواهیم شد.

سرکه ی سیب یک ادویه ی محبوب و غذایی سالم است. سرکه ی سیب از سیب و با استفاده از یک فرآیند تخمیر غنی سازی با کشت میکروب های زنده، مواد و اسیدها تهیه می شود. سرکه سیب کاربردهای فراوانی را به عنوان درمان خانگی دارد که یکی از آنها شستشوی مو برای بهبود سلامت گوست سر، تقویت مو و افزایش درخشندگی موها است. برای افرادی که مبتلا به مشکلات مو مانند خارش گوست سر و یا مو خوره هستند، سرکه سیب یک درمان عالی طبیعی برای از بین بردن آنها است.

فواید سرکه سیب برای موها

دلایل زیادی برای مناسب بودن سرکه سیب برای موها وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره شده است.

اسیدیته و pH

سرکه سیب علاوه بر دارا بودن خواص سلامتی فراوان، یک ماده ی اسیدی است که شامل مقادیر مناسبی از اسید استیک است. موهایی که ممکن است شکننده و یا مجعد به نظر برسند، بیشتر قلیایی هستند و یا مقیاس pH آنها بالاتر است. در نتیجه شستشو با یک ماده اسیدی مانند سرکه سیب باعث کاهش pH می شود و سلامت مو را به حالت تعادل برمیگرداند.

خواص ضد میکروبی

سرکه سیب همچنین یک ضد عفونی کننده خانگی است. این ماده ممکن است به کنترل باکتری ها و یا قارچ ها کمک کند، که این می تواند به مشکلات پوست و مو مانند عفونت های جزئی یا خارش کمک کند.

سایر مزایای سرکه سیب

سرکه سیب سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی مفید برای مو مانند ویتامین C و B است. برخی نیز بر این باورند که سرکه سیب حاوی آلفا هیدروکسی اسید است که پوست سر را تمیز می کند و خواص ضد التهابی دارد که می تواند به کاهش شوره کمک کند.

چگونه می توان از سرکه سیب برای مراقبت از مو استفاده کرد؟

شستشو مو با سرکه سیب را می توان به سادگی انجام داد. یک قاشق غذخوری از سرکه سیب را با آب مخلوط کنید. پس از آبکشی موها، مخلوط را بر روی موهای خود بمالید و پوست سر را با آن ماساژ دهید و اجازه دهید چند دقیقه بر روی مو بماند. سپس آن را بشویید. اگر بوی اسیدی سرکه سیب برای شما خیلی قوی است، می توانید چند قطره از آن را با روغن نارگیل مخلوط کنید.

سعی کنید که شستشو موهای خود با سرکه سیب را برای مراقبت از آنها، چندین بار در هفته انجام دهید. همچنین می توانید مقدار مصرفی سرکه سیب را در هر شستشو افزایش دهید. به طور کلی، توصیه می شود که تا 5 قاشق غذا خوری از آن را می توانید با آب مخلوط کنید و موهای خود را با آن شستشو دهید.