مهمترین دلایل مصرف میوه های مرکبات که نمی دانستید!

میوه های مرکبات گونه ای از میوه ها هستند که علاوه بر عطر و طعم خوشمزه ی آنها، سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی ضروری برای سلامتی هستند. در ادامه به برخی ازمهمترین دلایل مصرف مرکبات اشاره شده است.

میوه های خانواده مرکبات نه تنها خوش طعم و زیبا هستند بلکه برای سلامتی شما بسیار مفید هستند. این نوع از میوه ها شامل لیمو، لیمو ترش، نارنگی و گریپ فروت و بسیاری دیگر از میوها هستند. این میوه ها دارای مزایای سلامتی زیادی از افزایش ایمنی بدن تا مبارزه با سرطان هستند. در اینجا به مهمترین دلایل مصرف مرکبات اشاره شده است.

مرکبات غنی از ویتامین ها و ترکیبات گیاهی هستند

مرکبات به عنوان منبع عالی ویتامین C هستند که یک ماده ی مغزی است که سیستم ایمنی را تقویت کند و پوست شما را صاف و الاستیک می کند. در واقع، یک عدد پرتقال متوسط دارای همه ی مقدار ویتامین C مورد نیاز روزانه است. مرکبات همچنین دارای مقادیر بسیار خوبی از ویتامین ها و مواد معدنی دیگر از جمله ویتامین های B، پتاسیم، فسفر، منیزیم و مس هستند که بدن شما به آنها برای عملکرد بهتر نیاز دارد. علاوه بر آن، آنها دارای ترکیبات گیاهی هستند که حاوی مزایای سلامتی مختلف از جمله اثرات ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است. این ترکیبات شامل بیش از 60 نوع از فلاونوئیدها، کاروتنوئیدها و روغن های ضروری می باشند که مسئول بسیاری از مزایای سلامتی مرکبات هستند.