در مورد انتقام جنسی بیشتر بدانید!

انتقام جنسی به برقراری رابطه ی جنسی جدید پس از جدایی از شریک جنسی قبلی، برای رهایی از فکر ها و خاطرات رابطه ی گذشته برقرار شود. در این مطلب شما را با انتقام جنسی و باید و نبایدهای آن بیشتر آشنا خواهیم کرد.

انتقام جنسی برای افراد مختلف تعریف‌های مختلفی دارد. اینکه انتقام جنسی برای شما چه معنی دارد، با انگیزه شما برای انجام دادن آن در ارتباط است. بعضی به دنبال یک جرقه می گردند تا از فکر کردن به رابطه قبلی خود رها شوند.

انتقام جنسی برای برخی از افراد مانند سکس خشن است

اگر قلب شما به وسیله کسی که به او اهمیت می دهید شکسته است، انتقام جنسی مانند سکس خشن، معمولاً برای خوار کردن و بدرفتاری انجام می شود. در مطالعه ای که بر روی 170 نفر از دانشجویان دوره کارشناسی که در رابطه خود دچار شکست شده بودند، صورت گرفت، مشخص شد که ۲۵ درصد آنها با انتقام جنسی موافق بودند.

هفته ای دو کیلو وزن کم کنید !
azshanbe img

تا کنون بیش از 3000 نفر با این رژیم غذایی وزن خود را کاهش داده اند. این رژیم برای هر فرد با توجه به ویژگی ها و شرایط بدنی شخصی می شود و می تواند یک بار برای همیشه مسئله لاغری و کاهش وزن را برای شما حل کند. برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه سبز رنگ زیر بزنید

انتقام جنسی برای عده ای مانند سکس خداحافظی است

بعضی برای نشان دادن اینکه شریک قبلی شان چه چیزی را از دست داده است، به انتقام جنسی روی می آورد. با این تفاوت که به جای شریک جنسی قبلی خود با فرد دیگری رابطه جنسی برقرار می کنند.

انتقام جنسی برای بعضی نوعی بازگشت دوباره به رابطه جنسی است

در پاسخ به این که چرا افراد این کار را انجام می دهند می توان گفت، که احساسات دلیل اصلی آن است. حتی فردی که کمتر انتقام جو است، بعد از یک جدایی سخت ممکن است به انتقام جنسی روی آورد. در زیر برخی از دلایلی که ممکن است وارد انتقام جنسی شود بیان شده است:

 • برای دوری از ناراحتی

فعالیتهای جنسی می تواند به شما برای دوری از ناراحتی ها و مشکلات، حتی به طور مقطعی، کمک کنند. دلیل این امر تولید اکسی توسین و هورمون عشق در بدن است.

 • برای سرکوب عصبانیت

بین خشم و انتقام جنسی، مرز باریکی وجود دارد. به عقیده روانشناسان عصبانیت معمولاً با افکار خصمانه و رفتارهای ناسازگار همراه است که در پاسخ به اقدامات ناخواسته فرد دیگری که معمولاً به او علاقه مندیم به وجود می آید. عصبانیت معمولاً به دلیل احساس ناراحتی، ناامیدی، افسردگی، مورد محبت قرار نگرفتن، ناخواسته بودن و آسیب به وجود می آید. رابطه جنسی ممکن است راهی باشد که شما برای دوری از عصبانیت انتخاب کنید، چون شاید در نظر خود فکر کنید که بهتر از خفه کردن کسی باشد.

 • برای بالا بردن عزت نفس

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد سرکوب احساسات، احساس بی قراری و جدایی باعث از بین رفتن عزت نفس و خودباوری می شود. کم شدن اعتماد به نفس بعد از جدایی مسئله غیر معمولی نیست و ایجاد رابطه جنسی باعث می شود تا در خود احساس زیبایی و اعتماد به نفس داشته باشید.

 • برای احساس کنترل شرایط

شما ممکن است بعد از جدایی، احساس ناتوانی کنید. انتقام جنسی می تواند به شما در ایجاد احساس کنترل و تسلط بر شرایط کمک کند.

 • برای ادامه دادن 

انتقام جنسی می تواند به شما کمک کند تا شروع تازه ای داشته باشید.

انتقام جنسی چه مزیت هایی دارد:

 استفاده از رابطه جنسی به عنوان انتقام و شروع یک رابطه جدید، ممکن است برای شما خوب باشد و تاثیراتی باور نکردنی در شما به وجود بیاورد.

 • می تواند به شما اطمینان دهد که شما از لحاظ فیزیکی برای دیگران جذاب هستید.
 • به شما کمک می کند تا از شر احساسات و افکار منفی خلاص شوید.
 • دوپامین و سروتونین تولید شده در رابطه جنسی می‌تواند باعث کاهش استرس افسردگی و اضطراب شود.
 • افزایش اکسی توسین و اندورفین رها شده در ارگاسم  به خواب بهتر شما کمک می‌کند.
 • باعث کاهش سردرد های ناشی از استرس می شود.
 • رابطه جنسی با خوش احوالی و بهتر شدن خلق و خو ب رابطه مستقیم دارد.