مصرف یک آسپرین در روز، از سرطان پیشگیری می‌کند

تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف بلندمدت آسپرین به طور قابل ملاحظه‌ای خطر سرطان‌های بزرگ را رفع می‌کند.

به گفته مدیر یک پروژه مطالعاتی درباره فواید داروها، افراد سالم را باید به خوردن یک قرص آسپرین در روز تشویق کرد چون از ابتلا به سرطان جلوگیری می‌کند.
تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف بلندمدت آسپرین به طور قابل ملاحظه‌ای خطر سرطان‌های بزرگ را رفع می‌کند.
همچنین گفته شده اگر افراد ۵۰ تا ۶۴ ساله در بریتانیا به مدت ۱۰ سال آسپرین بخورند، از ۱۳۰ هزار و ۳۵۷ مورد سرطان در دو دهه‌ی بعد پیشگیری خواهد شد. همچنین آسپرین مانع از ۹ هزار و ۴۷۳ مورد حمله قلبی کشنده می‌شود.
در سوی دیگر این معادله پیش‌بینی می‌شود مصرف گسترده آسپرین طی ۲۰ سال تنها به مرگ ۱۸ هزار نفر بر اثر خونریزی داخلی و سکته منجر خواهد شد.
اگرچه داشمندان اعتقاد دارند وقتی مساله فواید و مخاطرات آسپرین مطرح می‌شود، ترازو به طور محسوسی به سوی فوایدش سنگینی می‌کند.
تیم تحقیق دریافتند که مصرف ۱۰ ساله آسپرین می‌تواند احتمال ابتلا به سرطان روده را تا ۳۵ درصد و امکان مرگ بر اثر این سرطان را تا ۴۰ درصد کاهش می‌دهد.
همچنین استفاده از آسپرین، میزان ابتلا به سرطان مری و معده را تا ۳۰ درصد و احتمال مرگ بر اثر این سرطان‌ها را به ترتیب تا ۳۵ و ۵۰ درصد کم می‌کند.
منبع: ‌(ساندی ورلد)

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند
azshanbe img

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
مطالب پیشنهادی
مطالب پیشنهادی الو دکتر

نظر خود را وارد نمایید
لغو پاسخ