دوقلوهای تازه به دنیا آمده تنها یک قلب دارند+عکس

mojtaba
دو دختر دوقلوی به‌هم‌چسبیده‌ی در اندونزی در وضعیت نادری به دنیا آمدند، در حالی که تنها یک سینه، یک شکم و به طور معجزه‌آسایی یک قلب دارند.

دو دختر دوقلوی به‌هم‌چسبیده‌ی در اندونزی در وضعیت نادری به دنیا آمدند، در حالی که تنها یک سینه، یک شکم و به طور معجزه‌آسایی یک قلب دارند.
این وضعیت نادر را توراکوپاگوس می‌نامند، به این معنا‌ که بالا تنه‌ی آنها به هم چسیبیده و تنها یک قلب در بین‌شان وجود دارد و همین مسئله کار را برای جدا کردن و نجات هر دوی آنها دشوار می‌کند.
این دوقلوها را نمی‌توان به خاطر اندام‌های حیاتی مشترک از هم جدا کرد، اما بیمارستانی که قرار است به آن منتقل شوند، تاکنون ۵۳ عمل جداسازی دوقلو‌ها را انجام داده است. گزارش‌ها نشان می‌دهد که تنها دو عمل از این ۵۳ عمل با مشکل مواجه شده و آن هم به خاطر آناتومی‌ و اختلالات قلبی نوزادان بوده است.


از هر ۲۰۰ هزار نوزادی که به دنیا می‌آیند تنها یک جفت به هم چسبیده‌اند. آمار نشان می‌دهد که ۴۰ تا ۶۰ درصد آنها زنده مانده، و حدود ۳۵ درصد‌شان تنها یک روز زنده می‌مانند. آنها به لحاظ ژنتیکی وضعیت نادری داشته و همیشه جنسیت‌شان یکی است چون در یک تخم و جفت مشترک بارور می‌شوند.
(منبع: میرور)

با پول یک پیتزا لاغر شو
azshanbe img

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

خبر مرتبط:
۲۶ ساعت جراحی برای جدا کردن دوقلوهایی که از شکم به هم چسبیده بودند+ویدیو

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
مطالب پیشنهادی
مطالب پیشنهادی الو دکتر

نظر خود را وارد نمایید
لغو پاسخ