چگونه مطمئن‌تر و هوشمندانه‌تر ورزش کنید؟

maryam01
ورزش کردن مزیت‌های زیادی برای سلامتی‌تان دارد؛ باعث بالا رفتن مقاومت و ورزیده شدن ماهیچه‌هایتان می‌شود و روحیه‌تان را بالا می‌برد.

ورزش کردن مزیت‌های زیادی برای سلامتی‌تان دارد؛ باعث بالا رفتن مقاومت و ورزیده شدن ماهیچه‌هایتان می‌شود و روحیه‌تان را بالا می‌برد. البته حواس‌تان باشد که نادیده گرفتن یک‌سری کارها یا میان‌بر زدن باعث نمی‌شود که سریع‌تر به نتیجه‌ مورد نظرتان برسید. بنابراین به این چند توصیه توجه کنید:
غذای درست بخورید
غذا یعنی سوخت بدن. بدون داشتن یک رژیم غذایی درست پیش از تمرین و پس از تمرین، انرژی کافی برای تمرین کردن و رسیدن به نتایج دلخواه نخواهید داشت. خوردن یک وعده غذای سبک حدود یک ساعت قبل از ورزش می‌تواند میزان استقامت شما را برای انجام تمرینات سخت‌تر و طولانی‌تر بالا ببرد.
یادتان باشد که آب بدن‌تان را حفظ کنید
وقتی در بین تمرین احساس خستگی می‌کنید یا سردرد به سراغ‌تان می‌آید، همه علائم کم شدن آب بدن است و بهتر است بدانید که آب نوشیدن به اندازه‌ی غذا خوردن برای پروراندن بدن لازم است.
شکل صحیح  انجام حرکات را بدانید
انجام تمرینات به شکل صحیح، راه رسیدن به نتیجه‌ی مورد نظرتان است و مانع از آسیب دیدن‌تان می‌شود. مثلا حواس‌تان باشد وقتی اسکات می‌زنید، پشت‌تان را صاف نگه داشته و درست روبه‌رو را نگاه کنید تا به کمرتان آسیب نرسد.
حرکات کششی را فراموش نکنید
حرکات کششی برای جبران انرژی‌ای است که طی تمرین مصرف کرده‌اید، و باعث افزایش انعطاف‌پذیری و سلامت‌تان شده و از طرفی باعث تسکین فشار وارد شده به ماهیچه‌ها می‌شود.
به صدای بدن‌تان گوش کنید
وقتی حرکت جدیدی را برای بالا بردن سطح تمرین‌های روزانه انجام می‌دهید، سعی کنید آن را آهسته انجام دهید تا بتوانید به بدن‌تان گوش دهید. سریع انجام دادن یک حرکت می‌تواند به آسیب‌هایی نظیر کشیدگی ماهیچه، التهاب تاندون‌ها و زانودرد بینجامد.
(منبع: healthcare‌)

توصیه‌های پپ گواردیولا درباره تغذیه قبل و بعد از ورزش

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
مطالب پیشنهادی الو دکتر

نظر خود را بنویسید
لغو پاسخ