ارتباط سایز شکم و کبد چرب

a.mahammadi
بین سایز شکم و میزان چربی کبد رابطه مستقیمی وجود دارد

با سلام، دکتر امید شکوه فر هستم دکترای حرفه ای پزشکی

یکی از سوالات متداول مخاطبان سایت الودکتر در ارتباط با سایز شکم و بیماری کبد چرب هست، در واقع ارتباطی که بین سایز شکم و ابتلا به بیماری کبد چرب وجود دارد.

رژیم شوک نوروزی !
azshanbe img

فرصت استثنایی کاهش وزن برای نوروز تنظیم رژیم اختصاصی با توجه به علایق غذایی و مزاح شما لاغری تضمینی و اصولی برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت نام روی دکمه زیر کلیک کنید

باید گفت که میان سایز شکم و میزان چربی کبد رابطه مستقیمی وجود دارد و در واقع کبد چرب یکی از زیر شاخه سندرم متابولیک است و علاوه بر کبد چرب بیماریهای دیگری از جمله، چاقی، چربی خون بالا، فشار خون بالا، قند بالا و گرفتگی عروق نیز از سایر بیماری های سندروم متابولیک منظور می شود. اگر افراد رژیم غذایی خود را رعایت نکنند و فعالیت فیزیکی مناسب نداشته باشند به بیماری کبد چرب مبتلا می شوند در صورتیکه کالری زیادی دریافت کنید به همان اندازه به بیماری کبد چرب مبتلا می شوید همچنین با مصرف وعده های غذایی چرب و نداشتن فعالیت فیزیکی زمینه ابتلا به بیماری کبد چرب بیشتر در افراد فراهم می شود. در واقع کالری دریافتی اضافه بصورت چربی در بدن ذخیره می شود و روزانه حداقل نیمساعت فعالیت فیزیکی لازم هست تا کالری های اضافی بدن سوزانده شود و نوع این فعالیت هم باید طوری انجام شود که باعث افزایش ضربان قلب شود. کبد چرب در چه افرادی بیشتر دیده می شود؟ در واقع باید گفت کبد چرب در بیمارانی که استعداد ژنتیکی چاقی یا قند بالایی دارند بیشتر مشاهده می شوند و بیمارانی که چربی خون بالا دارند بیماری فشارخون بالا یا پرفشاری خون هستند یا چاقی شکمی دارند مستعد کبد چرب هستند و در واقع رابطه مستقیمی بین قطر شکم و همینطور چربی کبد یا بیماری چربی کبد وجود دارد و پرخوری و کم تحرکی چاقی شکمی ایجاد می کند و آن هم ارتباط مستیم با بیماری کبد چرب دارد. به امید دیدار مجدد در خدمت شما عزیزان هستم.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
مطالب پیشنهادی
مطالب پیشنهادی الو دکتر

نظر خود را وارد نمایید
لغو پاسخ