کلسی پاور، مکمل غذایی ویژه برای داشتن استخوان ­ها و عضلات سالم - آرین سلامت سینا

کلسی پاور، مکمل غذایی ویژه برای داشتن استخوان ­ها و عضلات سالم

کلسی پاور، مکمل غذایی ویژه برای داشتن استخوان ­ها و عضلات سالم

کلسی پاور (Calci Power) مکمل غذایی ویژهبرای داشتن استخوان­ها و عضلات سالم و قوی

آرین سلامت سینا نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با آرین سلامت سینا کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

کلسی پاور مکمل غذایی ویژه، محتوی املاح کلسیم، منیزیم، روی و همچنین ویتامین  Dз طبیعی است. کلیسم و منیزیم دو ماده ضروری برای تشکیل و استحکام استخوان ها و دندان ها هستند. روی (زینک) عنصر معدنی لازم برای ساخت بسیاری از پروتئین های بدن بوده و نقش آن در رشد و نمو، افزایش توده استخوانی و ترمیم سریع تر شکستگی های استخوانی ثابت شده است. دریافت روزانه این املاح معدنی در مقادیر توصیه شده توسط سازمان بهداشت جهانی، به عموم مردم و خصوصاً به گروه های در معرض خطر مانند کودکان در سنین رشد، زنان باردار و شیرده، زنان در دوران یائسگی و مبتلایان به پوکی استخوان تاکید می شود. همچنین دریافت منیزیم کافی، درد و گرفتگی های عضلانی، علائم سندرم قبل از قاعدگی، حملات میگرن، سردرد، و یبوست را نیز کاهش می دهد.

کلسیم

کلسیم نقش حیاتی و بسیار مهمی در فیزیولوژی سلول ها و بدن دارد. علاوه بر شرکت در ساختمان استخوان ها و دندان ها که حدود 99% کلسیم بدن را شامل می شود، یون کلسیم در انتقال پیام های عصبی و هورمونی، ترشح پیام رسان های عصبی از نرون ها، انقباض تمام انواع عضلات و باروری نقش دارد. سطح کلسیم در خون انسان، با توجه به منبع غنی کلسیم در استخوان ها و نقش حیاتی آن در فعالیت های زیستی، به دقت تنظیم می شود و چندین هورمون در تنظیم میزان غلظت یون کلسیم در بدن نقش دارند. اگر کلسیم به مقدار مورد نیاز روزانه دریافت نشود، کلسیم از استخوان ها آزاد شده و به داخل جریان خون می رود تا فرآیندهای زیستی وابسته به کلسیم متوقف نشوند و اگر این عمل ادامه پیدا کند بتدریج ذخیره کلسیم استخوان ها کاهش یافته و بیماری پوکی استخوان آغاز می شود. بهترین و موثرترین راه برای مقابله با این بیماری اینست که در سنین رشد، ذخیره کلسیم در استخوان ها افزایش یابد. در سنین 20 تا 30 سالگی، استخوان ها بیشترین تراکم کلسیم را دارند و از آن به بعد بتدریج از سن 35 سالگی این تراکم کمتر می شود. در خانم ها بعلت نقش هورمون استروژن در حفظ تراکم استخوانی، حتی در سنین قبل از منوپوز که میزان هورمون های جنسی بتدریج کاهش می یابند، پوکی استخوان آغاز می شود و بعد از منوپوز این روند شدیدتر می شود. بنابراین کلسیم باید در هر دوره از زندگی، چه کودکی و نوجوانی و چه میانسالی و سالمندی، روزانه به مقدار کافی دریافت شود تا از پوکی استخوان ها و خطرات ناشی از آن جلوگیری شود.

منیزیم

منیزیم یک ماده معدنی ضروری در تغذیه انسان هاست که عملکردهای بیولوژیکی بسیار وسیعی دارد. منیزیم در بیش از 300 واکنش متابولیک شرکت می کند. وجود این ماده برای انجام فرآیندهای بیولوژیکی اصلی مانند تولید انرژی سلولی، تولید اسیدهای نوکلئیک و پروتئین ها ضروری است. علائم و نشانه های کمبود منیزیم عبارتند از: کاهش اشتها، تهوع و استفراغ، اسهال، گرفتگی عمومی عضلانی، گیجی، رعشه، تشنج های موضعی و عمومی، از دست دادن هماهنگی بین ارگان های مختلف بدن، آریتمی قلبی، اختلالات آزمایشگاهی مانند کاهش پتاسیم و کلسیم، کرامپ های عضلانی، افزایش فشارخون و تنگی عروق قلبی و عروق مغزی. کمبود منیزیم در بیماران دیابتی، سندرم های سوءجذب، سوء مصرف الکل، پرکاری تیروئید و مصرف کنندگان برخی داروها مثل داروهای مدر وجود دارد.

منیزیم موجود در مکمل کلسی پاور منشاء دریایی دارد و از آب دریا تخلیص شده است. منیزیم دریایی همراه با 90 ریزمغذی دیگر است که بعنوان کوفاکتور در انجام واکنش های بیولوژیک بدن ضروری هستند.

نوع ملح منیزیم دریایی با داشتن 60% زیست فراهمی، بالاترین رقم جذب را در بین سایر انواع ملح منیزیم دارا می باشد. همچنین وجود ریزمغذی های دیگر همراه با منیزیم دریایی سبب افزایش زیست فراهمی یکدیگر می شوند.

دریافت منیزیم کافی علاوه بر پیشگیری از پوکی استخوان، گرفتگی های عضلانی، علائم PMS حملات میگرن، سردرد و یبوست را نیز کاهش می دهد.

روی (زینک)

روی یک عنصر ضروری در تغذیه انسان با گستره وسیعی از نقش های بیولوژیک است. روی نقش کاتالیتیک، ساختاری یا تنظیم کننده در بیش از 200 متالوآنزیم شناخته شده در سیستم های بیولوژیک ایفا می کند. این آنزیم ها در متابولیسم اسیدهای نوکلئیک و پروتئین و تولید انرژی شرکت دارند. نزدیک به 90% از کل روی بدن در عضله اسکلتی و استخوان یافت می شود. از نظر فیزیولوژیک، روی برای رشد و تکامل، بلوغ جنسی و تولید مثل، تطابق دید در تاریکی، فعالیت بویایی و چشایی، ذخیره و رهاسازی انسولین و برای دفاع ایمنی حیاتی است. کمبود روی می تواند منجر به تاخیر رشد، اختلال عملکرد ایمنی، افزایش بروز عفونت، نارسایی غدد جنسی، کاهش تعداد اسپرم ها، بی اشتهایی عصبی، اسهال، کاهش وزن، تاخیر در بهبود زخم، نقائص لوله عصبی در جنین، افزایش خطر سقط، ریزش مو، اختلالات ذهنی و تغییرات پوستی شود. شیوع کمبود روی در کشورهای در حال توسعه بالاست.

ویتامین D₃

نقش ویتامینD در بدن، افزایش جذب کلسیم از روده و تنظیم میزان کلسیم و فسفات خون است. مقدار ویتامین D در مواد غذایی روزانه که اغلب مردم مصرف می کنند، کم است و نیاز روزانه را به این ویتامین برطرف نمی کند. ویتامین D تحت تابش مستقیم اشعه فرابنفش آفتاب به پوست نیز ساخته می شود، ولی قرار دادن پوست در معرض این اشعه و آن هم بدون استفاده از مواد ضد آفتاب، ممکنست به بروز مشکلات پوستی وخیمی منجر شود. ویتامین D فرم های مختلفی دارد که مهم ترین آن ها، D2 و D3 هستند. فرم D3 در کبد تبدیل به کلسی دیول شده که بخشی از آن در کلیه تبدیل به کلسی تریول می شود. کلسی تریول فرم فعال بیولوژیکی این ویتامین است که مثل هورمون در خون گردش کرده و سطح کلسیم و فسفات خون را تنظیم می کند و سبب پیشبرد رشد و استحکام استخوان می شود. کمبود این ویتامین در کودکان موجب بیماری ریکتز یا نرمی استخوان می شود که در آن استخوان ها ضعیف، نرم و بدشکل می شوند. میزان نیاز روزانه به این ویتامین 400 تا 800  واحد است

ویتامین D₃ در مکمل کلسی پاور، تنها ویتامین D₃ موجود در منبع طبیعی غیرحیوانی است که به دلیل منشا خاص آن (گلسنگ Lichen) به هیچ وجه چربی حیوانی نداشته و فاقد لانولین است. برای تهیه این نوع ویتامین D₃، گونه هایی از گلسنگ (Lichen) که در کانادا، اسکاندیناوی و ایرلند می رویند انتخاب شده اند و فاقد هر گونه آلودگی ناشی از آفت کش ها می باشند. این نوع خاص ویتامین D₃ برای کسانی که از رژیم­های گیاهخواری پیروی می کنند و بالاخص وگان ها بسیار مناسب است، زیرا منشا غیر حیوانی دارد.

در تهیه این محصول، از روش های تغییر ژنتیکی (GMO) استفاده نشده و هیچ یک از مواد اولیه در مراحل تولید، تحت اشعه گاما قرار نگرفته است. محصول دارای نانوذرات نبوده و فاقد لانولین می باشد.

 

جدول مواد موثره

موارد مصرف

 • پیشگیری و کمک به درمان پوکی استخوان
 • تقویت رشد و استحکام استخوان در سنین رشد
 • بانوان باردار و شیرده
 • بهبود عملکرد سیستم اسکلتی­ – عضلانی و اعصاب
 • افزایش توده استخوانی و ترمیم سریع­تر شکستگی­ها
 • کاهش کرامپ­ و گرفتگی های عضلانی
 • کاهش علائم PMS
 • کاهش یبوست

مقدار و روش مصرف

روزانه یک الی دو قرص، بعد از غذای اصلی میل شود.

 

شرکت آرین سلامت سینا

نماینده انحصاری شرکت Holistica فرانسه

تلفن مشاوره دارویی 22658561، 40883629-021

www.ariansalamat.com

 

 

آرین سلامت سینا

شرکت آرین سلامت سینا در سال 1388 با هدف ارائه مکمل‌های تغذیه ای- دارویی و همچنین داروهای طبیعی و گیاهی با تکیه بر آخرین دستاوردهای علمی جهان و از طریق...

سوالات خود را از دکتر بپرسید
 • سپیده احمد آبادی

  سلام یعنی این نوع قرص از نوع کلسیم سیترات هست ک رسوب نمیکنه؟ چه فرقی با سوپرابیون کلسیترا که قرص کلسیم هم هست و برای پوکی استخوانه داره ؟

 • سپیده احمد آبادی

  سلام یعنی این قرص از نوع کلسیم سیترات هست که رسوب نمیکنه؟ چه فرقی با سوپرابیون کلسیترا که قرص کلسیم هم هست و برای پوکی استخوانه داره ؟

 • تبسم سادات

  سلام برای رفع قرمزی و دونه های روی گونه نوزاد 4روزه چه کرمی مناسب هست؟؟ که سبب حساسیت نشه...

 • maryam kamali

  سلام دخترم اگزما داره دکتر براش اگزاسین نوشته اما چندتا داروخونه پرسیدم نداشتن کجا میتونم تهیه کنم؟

 • لغو پاسخ