آیا تزریق ژل و بوتاکس در دراز مدت هم بی عارضه است؟ - امیرهوشنگ احسانی

آیا تزریق ژل و بوتاکس در دراز مدت هم بی عارضه است؟

آیا تزریق ژل و بوتاکس در دراز مدت هم بی عارضه است؟

برای اینکه یک دارو مجوز تزریق بگیرد 4 مرحله باید طی شود:

دکتر امیرهوشنگ احسانی نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با دکتر امیرهوشنگ احسانی کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

– تست دارو در رابطه با سلامت دارو

– تست حیوانی

– تست انسانی

– مرحله وارد شدن به بازار و تست

این 4 مرحله در مورد مواد استاندارد سپری شده است. اما مشکل اصلی در غیراستانداردی ژل و بوتاکس است که به صورت تقلبی و قاچاق ممکن است در ایران وجود داشته باشند. البته در همه جای دنیا داروهای تقلبی و قاچاق وجود دارد اما در خاورمیانه بیشتر است. مدل های تایید نشده ممکن است بعد از تزریق برای فرد عارضه ایجاد کنند. در صورتی که در مورد ژل و بوتاکس های تایید شده  واکنش ها خیلی نادر هستند. گزارش واکنش بوتاکس های اصیل یک به هزار، در مورد ژل ها یک به پانصد است و خوشبختانه این عوارض ها شناخته شده و قابل درمان هستند. به علت اینکه یک داروی خارجی است ممکن است بدن واکنش نشان دهد، پادتن ساخته شده و به ژل حساس و ملتهب شود. همه این ها در ژل های استاندار ممکن است قابل پیش بینی ودرمان باشد، امروزه برای ژل ها موادی طراحی شده که می توان ژل را آب کرد، تاکیدم به اصالت دارو و تکنیک تزریق است که حتما این دو مورد باید درست باشد که عارضه ای برای فرد نداشته باشد.

دکتر امیرهوشنگ احسانی

پیشینه تحصیلی دکتر امیرهوشنگ احسانی دکتر امیر هوشنگ احسانی متخصص بیماری های پوست (درماتولوژی)، تحصیلات پزشکی عمومی خود را در سال 1378 و در یکی از معتبرترین دانشگاه های علوم...

سوالات خود را از دکتر بپرسید
 • مهری حسنی

  سلام دور دهان و بینی من یه دون دون قرمز میزنه فکر میکنم به خاطر ضدافتاب یا مواد شوینده صورت باشه.پوستم خیلی حساس شده باید چیکار کنم؟

 • نرگس امامی

  سلام آقای دکتر من چند ساله به اگزما به تشخیص دکتر پوست گرفتار شدمه آقای دکتر من بیرون مقعد خارش داشتم تا اینکه به بالای مقعد کشیده شد بر اثر خاراندن زیاد هر چه پماد استفاده کردم خوب نشدم حتی یه ماهی هست بعد حمام روغن بنفشه میزنم ولی آخر شب وا ایل صبح خارشش بیشتر هست کلافم کرده خواهش میکنم راهنمایی کنید.

 • فریبا خدابنده

  اقای دکتر درموردبیماری ویتریگو راهنمایم کنید اینجا خیلی دکتر رفتم ولی حواب نگرفتم تورو خدا کمکم کنید الان میگویند قهوه کاندروما مصرف کنم خوب میشم؟

 • پویا حسنی

  سلام اقای دکتر چرا جوش قرمز چرکی روی بینی بیشتر درمیارم بعضی وقتام پشت گوشم باد میکنه یه چیزی مثل توپ درمیارم ممنون اگه جواب بدین

 • لغو پاسخ
دکتر امیرهوشنگ احسانی