هایفوتراپی روشی برای کشیدن پوست بدون جراحی - دکتر سیدمحمدباقر دریاباری

هایفوتراپی روشی برای کشیدن پوست بدون جراحی

هایفوتراپی روشی برای کشیدن پوست بدون جراحی

هایفوتراپی چیست؟

دکتر سیدمحمدباقر دریاباری نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با دکتر سیدمحمدباقر دریاباری کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

هایفو به معنای امواج اولتراسوند با فرکانس بالاست. در این روش از انرژی میکرو امواج فراصوت متمرکز برای منقبض کردن الیاف کلاژن و تحریک رشد کلاژن جدید به منظور ایجاد یک لیفت طبیعی، بدون عمل جراحی و نقاهت پس از عمل استفاده می‌شود. الیاف کلاژن به استحکام ساختارهای مختلف بدن کمک می‌کند و همچنین از جذب شدن و تحلیل رفتن ساختارهایی مانند پوست جلوگیری می‌کند. با کاهش کلاژن، پوست حالت ارتجاعی طبیعی، سفتی و استحکام خود را از دست می‌دهد و دچار خطوط ریز، چین و چروک و افتادگی می‌شود.

پس از هایفوتراپی، اثرات آن همچنان ادامه دارد و موجب افزایش رشد پروتئین کلاژن جدید و تشکیل ساختار مستحکم پوست خواهد شد.

عوارض هایفو

عوارض هایفو بسیار اندک است. میزان احساس درد و ناراحتی این درمان از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. بیشتر بیماران مرحله دریافت انرژی گرمایی را به خوبی تحمل می‌کنند. هر درد یا ناراحتی همراه با این روش، موقتی بوده و معمولاً فقط در طی عمل بروز خواهد کرد. مردان متقاضیان بسیار خوبی برای هایفوتراپی هستند.

مزایای هایفوتراپی چیست؟

به عنوان یک روش بدون نیاز به جراحی غیر تهاجمی، هایفوتراپی مزایای زیادی بر روش های دیگر دارد.

– یک روش کاملا قابل تایید

– قابل اطمینان و موثر

– بسیار کم هزینه تر از جراحی لیفت صورت

– بدون نیاز به بیهوشی یا بی حسی

– بدون خطر عفونت

– بدون عوارض جانبی

– بدون درد و آسان

– به نتیجه رسیدن پس از 1 بار درمان

– ماندگاری 2 ساله

هایفوتراپی را برای درمان کدام نواحی می توان به کار برد؟

– دکلته (بالای قفسه ی سینه)

– بالای بازو

– بالا و پایین شکم

– قسمت داخلی ران ها و زانوها

– از بین بردن ترک ها

– استفاده های زیبایی HIFU Face

یکی از مسائل مهم در جوان سازی لیفتینگ پوست است. امروزه روش های مختلفی نظیر پیلینگ شیمیایی، فرکانس رادیویی، میکرونیدلینگ، میکرودرم و هایفو برای عمل جوان سازی مورد استفاد می شود. هر کدام از درمان های فوق عمق نفوذ متفاوتی دارند. با توجه به این که کلاژن در عمق 1.5 تا 4.5 میلیمتری پوست تولید می شود، در صورتی که عمق نفوذ درمان بالاتر باشد درمان موثر تر خواهد بود. در شکل زیر عمق نفوذ فناوری های مختلف نمایش داده شده است. با توجه به شکل بیشترین عمق مربوط به فناوری هایفو است. این درمان در سال 2009 موفق به درمان FDA خود برای لیفتینگ ابرو شد.

روش های درمانی متعددی تاکنون جهت رفع چین وچروک وشل شدگی پوست مورد استفاده پزشکان قرارگرفته است که از موثرترین آنها شاید جراحی لیفتینگ صورت را بتوان نام برد. این روش یک جراحی نسبتا دشوار و بزرگ محسوب می شود و معمولا به دلیل دشواری آن عوارض و دوره نقاهت طولانی و جای بخیه وسیعی که می گذارد کمتر مورد توجه قرار گرفته است و در حال حاضر فقط برای افتادگی های شدید مورد استفاده قرار می گیرد.

در همین راستا تکنولوژی های همچون لیزر و RF (رادیو فرکانسی) چند سالی است که پا به میدان گذاشته و با گذر از لیزر CO2 که دوره ای بعد از درمان طولانی داشت، به لیزرهای فرکشنال وپس از آن RFهای، مونوپولار و فرکشنال سوزنی رسیده که در نوع خود پیشرفت خوبی محسوب می شوند. اساس کار همه این دستگاه ها تخریب ساختار قدیمی کلاژن و تحریک کلاژن سازی جدید از راه ایجاد گرمای موضعی در بافت است.

ولی مشکلی که در این روش ها وجود دارد این است که انرژی دستگاه برای رسیدن به داربست کلاژن والاستین زیرپوست باید از سطح پوست يعنى اپی درم گذر کند.

در تکنولوژی جدید هایفوتراپی HIFU)high intensity focused ultrasound) امکان کشیدن پوست و جوانسازی صورت (خط خنده، ابرو، چروک پیشانی، غبغب و شلی گردن) به روش غیر جراحی فراهم شده است.

اثرات هایفوتراپیHIFUچگونه است؟

معمولا بیمار در همان لحظه انجام HIFU کشیده تر شدن پوست را احساس می کند ولی نتایج بعد از 2 ماه بتر مشخص می شود ورودند بهبودی طی6 ماه آینده نیز ادامه دارد وفرد شاهد اثرات بیشتری درزمینه سفت شدن و لیفت شدن صورت وگردن خواهد بود.

چه کسانی کاندید مناسبی برای هایفو (HIFU) هستند؟

شروع شل شدن پوست از سن 30 سالگی است افرادی که تمایل دارند همیشه جوان بمانند می توانند از این روش بهرمند شوند. اصولا شلی و افتادگی خفیف تا متوسط نتیجه بهتری نسبت به افتادگی های بیشتر می دهد. در افرادی که افتادگی زیاد دارند و تمایل به انجام عمل جراحی لیفت ندارند می توان از روش های ترکیبی مثل تزریق چربی به همراه آرف فرکشنال و HIFUاستفاده کرد تا نتایج به مراتب بهتری به دست آید. همچنین افرادی که تصمیم دارند وزن کم کنند و نگران شل شدن صورت وگردن هستند می توانند از این روش استفاده کنند.

ماندگاری اثر هایفو HIFU چقدر است؟

بسته به میزان شلی ونوع رژیم غذایی، سن، ژنتیک و… لیفت ناشی ازهایفو (HIFU) حدود 2 سال باقی می ماند. افرادی که تمایل دارند نتیجه ماندگارتر داشته باشند می توانند هر1- 2 سال یکبار این روش را تکرار کنند تا همیشه جوان بمانند.

چه تغییراتی را پس از انجام هایفو(HIFU)  مشاهده می کنیم؟

با انجام یک جلسه هایفو(HIFU) کشیده شدن ابروها،گونه ها، خط فک مشاهده میشود .عمق خط خنده کاهش می یابد،افتادگی گوشه لب ها کمتر می شود ،خطوط پنجه کلاغی دور چشم صاف تر می شوند ،همچنین شلی گردن وغبغب تاحدودی اصلاح می شود

 چه کسانی نمی توانند ازروش HIFU) ) هایفو استفاده کنند؟

– خانم های باردار

– داشتن زخم یا تبخال فعال در محل مورد درمان

– وجود پروتز فلزی یا استنت قلبى

– بیماران صرعی

– دیابتی ها

آیا پس از هایفوتراپی واقعا هیچ عوارضی بروز نمی کند؟

معمولا بجز مختصر قرمزی که طی یکساعت از بین می رود وگاها مختصر تورم که آنهم طی چند ساعت محو می شود اتفاق دیگری نمی افتد. دربعضی موارد ممکن است پوست ناحیه به لمس حساس شود که آنهم یکی  دوروزه خوب می شود.

مدت زمان هر جلسه چقدر است؟

بسته به ناحیه ای هایفوتراپی انجام می شود بین 30 تا 60 دقیقه است.

متقاضیان کشیدن پوست به روش هایفو تراپی به چند جلسه هایفو نیاز دارند؟

فقط یک جلسه برای افرادی که شلی و افتادگی خفیف تا متوسط دارند کافیست. ولی اگر فردی تمایل دارد که به دلیل شلی بیشتر هایفوتراپی را تکرار کند می تواند بعد از 6ماه یک جلسه دیگر هایفوتراپی انجام دهد.

دکتر سیدمحمدباقر دریاباری

دكتر سيد محمد باقر دريابارى متخصص پوست، مو و زيبايى دكتر سيد محمد باقر دريابارى، در مراقبت از پوست طبیعی و همچنین در پیشگیری و درمان طیف گسترده ای از...

سوالات خود را از دکتر بپرسید
 • زینت عظیمی

  سلام خدمت شما و خسته نباشید اقای دکتر من پوستم چرب هست و جوش میزنم جاش میمونه وقعا خسته شدم لطفا راهنمایی کنید و موهامم میریزه

 • امیر

  با سلام خدمت اقای دکتر من جوان 37 ساله مرد در ناحیه تناسلی دچار بیماری ویتیلیگو هستم میخواستم بدونم ایا با روش کرایوتراپی میشه رنگ تیره الت تناسلی رو سفید کرد؟ ایا ویتیلیگو درمان داره؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 • فریبا رضائی

  سلام وقتتون بخیر و خسته نباشید آقای دکتر عزیز چند روزی هست که متوجه شدیم موهای پشت دست همسرم تغییر رنگ داده و زرد رنگ شدند به نظر میاد که ریشه موهای ساعد دستشون هم روشن تر شدن ایشون از ابتدای سال ۹۹ به تجویز پزشک برای ریزش مو قرص فیناستراید ۱ استفاده میکنن میخواستم خواهش کنم ما رو راهنمایی کنید که این مسئله چه علتی میتونه داشته باشه و باید چه اقدامی انجام بدیم

 • فریبا رضائی

  سلام وقتتون بخیر و خسته نباشید خانم دکتر عزیز چند روزی هست که متوجه شدیم موهای پشت دست همسرم تغییر رنگ داده و زرد رنگ شدند به نظر میاد که ریشه موهای ساعد دستشون هم روشن تر شدن ایشون از ابتدای سال ۹۹ به تجویز پزشک برای ریزش مو قرص فیناستراید ۱ استفاده میکنن میخواستم خواهش کنم ما رو راهنمایی کنید که این مسئله چه علتی میتونه داشته باشه و باید چه اقدامی انجام بدیم

 • لغو پاسخ
دکتر سیدمحمدباقر دریاباری