شایعترین بیماری های قلبی کدامند؟ - منوچهر قارونی

شایعترین بیماری های قلبی کدامند؟

شایعترین بیماری های قلبی کدامند؟

شایع ترین بیماری های قلبی سکته های قلبی هستند که آنفاکتوس نامیده  می شوند، سن سکته های قلبی پایین آمده، قبلا افراد بالای 70 سال را در بر می گرفت اما امروزه از سن 40 سال به بالا را در بر می گیرد. شایع ترین علت مرگ در کشور ما بعد از تصادفات، سکته های قلبی هستند. عوامل اقتصادی، ارثی و عوامل ژنتیکی نقش زیادی در سکته های قلبی دارند. امروزه کمتر خانواده ای پیدا می شود که در آن یک نفر سکته نکرده باشد یا مرگ ناگهانی یا ایست قلبی نداشته باشند. بنابراین در تمام دنیا به خصوص در کشور ما سکته های قلبی آمار بالایی دارد. چرا که امروزه زندگی ما نسبت به گذشته تغییر کرده و زندگی صنعتی و ماشینی را در پیش گرفته ایم، فست فودها جزء غذاهای اصلی ما شده اند، کودکان 10 کیلو چاق تر از کودکان 50 سال پیش هستند، بنابراین علت اصلی مرگ و میر و شایعترین بیماری ها سکته قلبی است.

دکتر منوچهر قارونی نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با دکتر منوچهر قارونی کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

دکتر منوچهر قارونی

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، 37 سال سابقه کار، آموزش در رشته‌های مختلف قلب، داخلی، بیهوشی، پرستاری، مامایی،داروسازی و رشته‌های مختلف پزشکی و طب ورزشی، کارشناس پزشکی قانونی، دادگاههای نظام...

سوالات خود را از بپرسید
  • alo_admin

    چند وقتیه احساس تنگی نفس داشتم ولی خیلی کوتاه.. اینبار مدتش طولانی شده از گلو تا بالای معده احساس سنگینی در قفسه سینه دارم .یکم ترس دارم بنطرتون مشکل جدیه ؟

  • لغو پاسخ
دکتر منوچهر قارونی
بستن دکتر منوچهر قارونی دکتر منوچهر قارونی

سوالات خود را از دکتر منوچهر قارونی بپرسید