نشانه های بیماری قلبی - منوچهر قارونی

نشانه های بیماری قلبی

نشانه های بیماری قلبی

نشانه های بیماری قلبی، اول از همه درد قلبی، تنگی نفس است. همچنین ورم اندام تحتانی و پاها هم جزو این علائم هستند، پس اینها بیماری های قلبی هستند که ممکن است نارسایی قلبی، دریچه ای، سکته ای یا ضایعه خود دریچه یا عضله قلب باشد. به عنوان مثال افرادی که به این نکات اشاره می کنند باید خیلی مراقب سلامت قلبشان باشند و باید به پزشک جهت معاینه دقیق مراجعه کنند. بیمار می گوید وقتی خودم با خانواده ام هستم تنگی نفس ندارم ولی وقتی سرزده مهمان میاد شب به خس خس می افتم یا وقتی راه صاف را پیاده روی می کنم از نظر تنفسی مشکلی ندارم ولی چند تا پله را که بالا می روم دچار نفس تنگی می شوم.  همچنین غذای معمولی که می خورم تنگی نفس ندارم اما کافی است که در مهمانی غذا بخورم آن زمان دچار تنگی نفس می شوم. یکی دیگر از مشکلات تنگ شدن کفش به دلیل ورم پاها است. پس این علائم را جدی بگیرید.

دکتر منوچهر قارونی نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با دکتر منوچهر قارونی کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

دکتر منوچهر قارونی

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، 37 سال سابقه کار، آموزش در رشته‌های مختلف قلب، داخلی، بیهوشی، پرستاری، مامایی،داروسازی و رشته‌های مختلف پزشکی و طب ورزشی، کارشناس پزشکی قانونی، دادگاههای نظام...

سوالات خود را از بپرسید
  • alo_admin

    چند وقتیه احساس تنگی نفس داشتم ولی خیلی کوتاه.. اینبار مدتش طولانی شده از گلو تا بالای معده احساس سنگینی در قفسه سینه دارم .یکم ترس دارم بنطرتون مشکل جدیه ؟

  • لغو پاسخ
دکتر منوچهر قارونی
بستن دکتر منوچهر قارونی دکتر منوچهر قارونی

سوالات خود را از دکتر منوچهر قارونی بپرسید