هنگام برخورد در برابر کسی که دچار حمله قلبی شده چه واکنشی باید نشان دهیم؟ - منوچهر قارونی

هنگام برخورد در برابر کسی که دچار حمله قلبی شده چه واکنشی باید نشان دهیم؟

هنگام برخورد در برابر کسی که دچار حمله قلبی شده چه واکنشی باید نشان دهیم؟

اولین کار این است که به جای هول شدن و ترسیدن که بیمار اینها را مشاهده می کند و بدتر می شود، باید خونسردی خود را حفظ کنیم. به بیمار اطمینان دهیم که حالش خوب می شود و آرامش بدهیم. فورا به اورژانس زنگ بزنیم تا تحت نظر پزشک باشد. خودمان کاری انجام ندهیم، خودسرانه چیزی مثل نبات داغ و آب قند به بیمار نخورانیم یا تشخیص قولنج، کمردرد و پادرد و … ندهیم که برای بیمار خطرناک است. چون درد قلبی به نوع مختلف بروز می کند.

دکتر منوچهر قارونی نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با دکتر منوچهر قارونی کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

هر دردی از ناف به بالا از فک تحتانی به پایین چه در جلو چه در پشت در مرد بالای 40 سال که عصبانی شده، دنبال اتوبوس دویده یا غذای سنگین خورده ایجاد شود ممکن است مربوط به رگ های قلبش باشد و این خطرناک است باید دقت کرد که ممکن است یک سکته قلبی باشد. مهمترین چیز در این موقع اطمینان دادن است. 

دکتر منوچهر قارونی

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، 37 سال سابقه کار، آموزش در رشته‌های مختلف قلب، داخلی، بیهوشی، پرستاری، مامایی،داروسازی و رشته‌های مختلف پزشکی و طب ورزشی، کارشناس پزشکی قانونی، دادگاههای نظام...

سوالات خود را از بپرسید
  • بهار امیری

    سلام آقای دکتر من خانمی 28 ساله با قد 167 و وزن 80کیلو.2 سال پیش به علت تصادف و شکستگی پا با اضافه وزن شدید گرفتار شدم.فعالیت بدنی کمی دارم و تقریبا دوساله من درد قفسه سینه دارم و پشت و سینه و و فشارخونم اکثرا 14و 13 میباشد.دوبار رفتم دکتر با اکو و نوارقلب گفتن هیچیت نیس.یکیشون گفت مشکل معده داری یکی هم گفت ک مشکل عصبی و استرس.چن بار حمله عصبی بهم دست داده کرختگی بدنو و چلو چشام سیاه رفته من با کوچکتربن شوک تپش فلب و درد قفسه دارم.استرس مرگ با miهمیشه اذیتم میکنه .همه دردام سمت چپ بدنمه تو رو خدا من چیکار کنم جواب منو بوید خواهش میکنم

  • پیمان اقبالی

    سلام اقای دکتر امیدوارم حالتان بهتر باشد.من چن ماهی است موقع سیگار کشیدن سرفه اای شدیدی همراه با حالت تهوع پیدا میکنم چندین بار پیش دکترهای فوق تخصص مراجعه کردم ولی هیچ نتیجه ای نگرفتم لطفا در صورت ممکن منو راهنمایی کنید..قبل ۳ ماه هیچ گونه سرفه ای نداشتم اخیرا شروع شده..

  • alo_admin

    چند وقتیه احساس تنگی نفس داشتم ولی خیلی کوتاه.. اینبار مدتش طولانی شده از گلو تا بالای معده احساس سنگینی در قفسه سینه دارم .یکم ترس دارم بنطرتون مشکل جدیه ؟

  • لغو پاسخ
دکتر منوچهر قارونی
بستن دکتر منوچهر قارونی دکتر منوچهر قارونی

سوالات خود را از دکتر منوچهر قارونی بپرسید