بهترین عمل چشم برای برداشتن عینک چه عملی است؟ - مهدی خانلری

بهترین عمل چشم برای برداشتن عینک چه عملی است؟

بهترین عمل چشم برای برداشتن عینک چه عملی است؟

– اصلاح شماره چشم را می توانیم بر روی قرنیه انجام دهیم که مهمترین آن لازک یا لیزیک است که در این مساله ما 3 عمل معروف داریم:

دکتر مهدی خانلری نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با دکتر مهدی خانلری کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

1-1- لازیک یا prk که شبیه هم هستند.

2-1-فمتولیزیک که تفاوت عمده اش در نوع برخورد با قرنیه است.

3-1- عمل اسمایل چیزی شبیه فمتولیزیک است ولی اور فمتو است همه چی با فمتولیزیک انجام می شود.

1-   کار دوم  این است که نه به قرنیه بیمار و نه به لنز دست بزنیم یک لنز اضافه می کنیم که به آن عمل های فیکی کالر گفته می شود بیشتر در شماره های بالا 12-13 یا شماره هایی که در شماره های پایین هستند ولی ضخامت قرنیه آنها به ما امکان عمل لیزیک، لازک یا فمتولیزیک را نمی دهند.

2-    گروه سوم کارهایی هستند که روی لنز بیمار انجام می دهیم یعنی عدسی چشم خود بیمار را تعویض می کنیم. این اختصاص به سنین 50 به بالا دارد و متقاضی برداشتن عینک هستند متقاضی خوبی برای دو روش قبلی نیستند. در واقع این عمل شبیه به عمل آب مروارید است و معروف به برداشتن لنز شفاف و جایگزینی آن با یک لنز مناسب است که این لنز بتواند شماره چشم بیمار را اصلاح کند.

دکتر مهدی خانلری

مهدي خانلري، جراح و متخصص بيماريهاي چشم اينجانب دكتر مهدي خانلري جراح و متخصص بيماريهاي چشم فارغ التحصيل از دانشگاه علوپزشكي تهران، حدود بيست سال است كه انجام جراحي هاي...

سوالات خود را از دکتر بپرسید
 • منوچهر بیابانی

  میخوام نمره چشمم رو با دستگاه بگیرم

 • شیما

  سلام مشکل شوره مژه پیدا کردم زیادهم هست چ دارویی پیشنهاد میکنید

 • فاطمه براهویی

  سلام من پد آرایشیم رو اشتباها با اب که مقداری وایتکس. داخلش بود شستم و بعد استفاده پلک چشمام ورم کرده و شدیدا میخاره چکار باید بکنم

 • بهاره اکبرزاده

  سلام دکتر خسته نباشید.دختر من ۵ سالشه چند روزه عمل اپاندیس انجام داده بعد عمل گشنه میشه تند تند پی پی هم که روزی ۳ بار میره.قبل عمل نه اشتها داشت دو روزی یبارم پی پی نمیکرد دلیل؟

 • لغو پاسخ
دکتر مهدی خانلری
بستن دکتر مهدی خانلری دکتر مهدی خانلری

سوالات خود را از دکتر مهدی خانلری بپرسید

02188374067