مزیت ارتودنسی نامرئی نسبت به سایر ارتودنسی ها - دکتر ناهید رشیدیان

مزیت ارتودنسی نامرئی نسبت به سایر ارتودنسی ها

مزیت ارتودنسی نامرئی نسبت به سایر ارتودنسی ها

ارتودنسی علم تشخیص و درمان دندان های نامرتب و نا هماهنگی استخوان فک است. در گذشته بیشتر نوجوانان و جوانان خواستار ارتودنسی بودند اما امروزه ۳۰ درصد از بیماران ارتودنسی، بزرگسال هستند.
در ارتودنسی نامرئی، دستگاه های ارتودنسی بر روی دندانها مشاهده نمی شوند. به عبارت دیگر هنگامی که بیمار دهان خود را باز می کند، دستگاه های ارتودنسی دیده نمی شوند. به علت دیده نشدن سیم های ارتودنسی، تقاضا برای داشتن ارتودنسی نامرئی بیش از گذشته در بیماران مشاهده می شود. ارتودنسی نامرئی به سه صورت ارائه می شود که در ادامه به آنها اشاره می شود.
یکی از علت های اصلی محبوبیت این نوع درمان لوکس ارتودنسی، نامرئی بودن آن است که باعث عدم تداخل در فعالیت های روزانه شما می شود. با استفاده از الاینرها، دیگر سیم و براکت روی دندان های شما معلوم نیست و کسی متوجه آن نمی شود. این ویژگی باعث افزایش اعتماد بنفس شما و راحتی بیشتر می شود.
مزیت عمده برای استفاده کنندگان از ارتودنسی نامرئی، میزان راحتی این پروسه در از بین بردن فاصله بین دندان‌هاست. منظور از راحتی این پروسه، عدم وجود سیم‌ها برای چسباندن به دندان‌ها و عدم نیاز به مراجعه برای سفت کردن آن سیم‌هاست.
اقداماتی که لازم است بیمار برای نگهداری از ارتودنسی نامرئی خود انجام دهد:

دکتر ناهید رشیدیان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با دکتر ناهید رشیدیان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان
 • زمانی که غذا می‌خورید آن‌ها را در بیاورید.
 • پیش از استفاده از آن، دندان‌های خود را مسواک کرده و نخ دندان بکشید.
 • از مصرف نوشیدنی‌هایی که رنگ مصنوعی دارند، بپرهیزید.
 • خمیردندان و سفید کننده‌های خوب استفاده کنید.
 • خودکار در دهان خود نگذارید.
 • از قرص‌های دندانی برای تمیز کردن دندان استفاده نکنید.
 • از قرار دادن قالب‌ها بر روی سطوح رنگی، خودداری کنید.
 • زمانی که از قالب استفاده نمی‌کنید، آن را در محافظ قرار دهید تا آسیب نبیند.
 • مدام آب بنوشید تا دهان و قالب‌های ارتودنسی نامرئی خود را تمیز کنید.
  بیماری که تحت درمان باالاینر قرار می گیرد هیچگونه سیم، بند، براکت فلزی یا سرامیکی روی دندانهای خود ندارد که بخواهد دچار آزردگی و زخم شدن بافت نرم داخل دهان شود.
  لازم است 22 ساعت در شبانه روز از این الاینرهای شفاف استفاده شود تا نتیجه لازم به دست آید. ناگفته نماند به دلیل شفاف بودن الاینرها و راحتی استفاده از آنها، همکاری بیماران در طول درمان معمولا خوب است.
  توجه داشته باشید که الاینرهای شفاف جایگزینی برای ارتودنسی ثابت هستند پس باید تمام مدت روز از آنها استفاده کنید. تنها زمان مجاز برای خارج سازی الاینرها در مواقع غذا خوردن و مسواک زدن می باشد. تنها در این صورت می توانید از موفقیت درمان مطمئن شوید.

دکتر ناهید رشیدیان

دکتر ناهید رشیدیان، دندانپزشک فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی در سال 1368، دارای مستر شیپ لیزر از دانشگاه آخن و عضو انجمن لومینیرز آمریکا انجام کلیه خدمات دندانپزشکی ارتودنسی، پروتز،...

سوالات خود را از دکتر بپرسید
 • XcvbZ

  هزینه ارتو دنسی برای فک بالا چقدر است و چه مدت باید استفاده شود هزینه های اولیه چقدر میشه؟

  • دکتر ناهید رشیدیان

   سلام معمولا ارتودنسی دو فک انجام میشه مگر به صلاحدید پزشک. برای مشاوره حتما باید تشریف بیارید در این مرکز ارتودنسی ثابت و متحرک و نامرئی انجام میشود هرکدام که درمان بهتری برای شما باشه انجام میشود.

 • هاشم نصاری

  باسلام فاصله بین دندانهایم وجود دارد در سه قسمت برای ارتودنسی نامرئٔی راهنمایی میفرمایید بعد هزینه چقدر است از شهرستان خوزستان تماس میگیرم باسپاس متشکرم

  • دکتر ناهید رشیدیان

   سلام لطفا با موبایل عکس از دندان هاتون با لبخند و از جهات مختلف بگیرید به شماره ۰۹۲۰۶۸۰۴۳۷۹ ارسال کنید تا راهنمایی کنیم ممنونم.

 • احمد رحیمی

  خانم دکتر رشیدیان سلام وقت بخیر ، من بدون عصب کشی دندونم رو پر کردم و همون شب ازدرد دندون خیلی اذیت شدم فرداش با قرص مسکن مشکلی نداشتم الان چند روزه میگذره و گاهی اوقات بعد از غذا خوردن دندون درد مختصری دارم می خواستم بدونم دندونم عفونت داره؟ و اینکه تا چه مدت دندون درد خواهم داشت ؟ ممنونم

 • احمد رحیمی

  خانم دکتر رشیدیان سلام وقت بخیر ، من بدون عصب کشی دندونم رو پر کردم و همون شب ازدرد دندون خیلی اذیت شدم فرداش با قرص مسکن مشکلی نداشتم الان چند روزه میگذره و گاهی اوقات بعد از غذا خوردن دندون درد مختصری دارم می خواستم بدونم دندونم عفونت داره؟ و اینکه تا چه مدت دندون درد خواهم داشت ؟ ممنونم

  • دکتر ناهید رشیدیان

   سلام امکان عفونت دندان ضعیف هست احتمالا دندانتان نزدیک به عصب بوده اگر علایم بیش از ۴ روز ادامه پیدا کرد برای درمان ریشه اقدام بفرمایید. با پزشک معالجتون مشکلتون رو در میون بزارید در بعضی موارد دندان پر کرده بلند هست که در هنگام جویدن احساس درد میکنید.

 • لغو پاسخ
دکتر ناهید رشیدیان
بستن دکتر ناهید رشیدیان دکتر ناهید رشیدیان

سوالات خود را از دکتر ناهید رشیدیان بپرسید

02144408690