توضیحاتی در مورد جراحی زیباییی بینی - دکتر وحید دهقان

توضیحاتی در مورد جراحی زیباییی بینی

توضیحاتی در مورد جراحی زیباییی بینی

صورت انسان در معرض دید ترین قسمت بدن است و بینی در مرکز این عضو قرار دارد لذا کوچکترین مشکل و بد شکلی در این ناحیه به سادگی رویت می شود و به همین دلیل اکثر کسانی که به دنبال زیبایی صورت هستند به جراحی بینی روی می آورند. این جراحی تغییر زیادی روی چهره فرد و احساسی که فرد نسبت به خودش دارد می شود و انجام آن بین زنان و مردان روز به روز در حال افزایش است.

دکتر وحید دهقان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با دکتر وحید دهقان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

با این وجود بینی تنها یک ابزار زیبایی نیست بلکه نقش مهمی در تنفس دارد و بهترین دکتر جراحی بینی کسی است که در عین اصلاح ساختار و زیبایی مشکلات تنفسی بیمار را نیز رفع کند.

در عین حال در جراحی بینی نباید آن را به عنوان یک جز تنها در نظر گرفت بلکه رابطه آن با سایر قسمت های صورت مانند ارتفاع و پهنا صورت و لبها و پلک ها بسیار در تعیین زیبایی مهم است و بهترین دکتر جراحی بینی قطعا اینها را در نظر خواهد گرفت.

انجام جراحی بینی توسط 3 گروه از متخصصان قابل انجام است:

1- جراحان فک و صورت

2- جراحان گوش و حلق و بینی

3- جراحان پلاستیک

نوع و تخصص پزشک اهمیتی در جراحی ندارد و نتیجه به تکنیک جراحی و مهارت جراح و همکاری بیمار در رعایت دستورات پزشکی بستگی دارد.

انجام جراحی معمولا از سن 16-18 سالگی قابل انجام است و در سنین بالا هم در صورت عدم وجود مشکلات پزشکی منعی وجود ندارد. افتادگی بینی و قوز و… باعث مسن تر به نظر رسیدن فرد می شود که با اصلاح آن توسط جراحی صورتی زیبا و جوان ایجاد خواهد شد.

در مورد توالی زمانی و روند جراحی باید عرض کنم که جراحی حدود یک ساعت طول می کشد و تحت بیهوشی انجام می شود.

به دنبال آن بیمار معمولا در بعد از ظهر عمل مرخص شده و به منزل می رود. استراحت برای بیمار حدود 4 تا 5 روز نیاز است و بعد از آن معمولا اسپلینت ها خارج شده و بیمار با چسب به فعالیت روزمره و کار خود می رسد. بسته به مورد معمولا تا چند ماه نیاز به چسب وجود دارد که اوایل توسط جراح زده می شود و پس از مدتی بیمار خود اقدام به تعویض چسب های بینی خود می کند.

موردی هم که لازمه حتما توضیح بدم راجب نگرانی بعضی از بیماران راجب بیهوشی است که سوال می کنند آیا ممکنه کسی از بیهوشی بیرون نیاید ؟!!

در پاسخ باید عرض کنم که خیر !!!!. نگرانی در مورد این موضوع مثل این است که کسی فکر کند آیا ممکنه ظهر بخوابم و عصر از خواب بیرون نیام ؟!!! بیهوشی در واقع یه خواب عمیق هستش و به محض قطع دارو بیمار بلافاصله به هوش خواهد آمد و اینکه کسی به هوش نیاید تقریبا غیر ممکن است و جای حتی ذره ای نگرانی نیست.

مورد دیگر نگرانی بیمار از بهتر نشدن ظاهر صورت پس از جراحی هستش. در این مورد هم لازمه اطمینان خاطر بدم که هر بد شکلی ای در صورت بد است. حتی اگر به آن عادت کرده باشید و در صورت اصلاح آن صورتی زیباتر از قبل خواهید داشت. و لازم است ذکر کنم که پزشک شما قبل از جراحی نتیجه جراحی را می داند و در صورتی که تغییر محسوسی در چهره شما ایجاد نشود به شما جراحی را پیشنهاد نخواهد کرد.

در مورد جراحی بینی حتما از جراح فک و صورت به عنوان متخصص زیبایی صورت نظر خواهی کنید.

دکتر وحید دهقان

دکتر وحید دهقان، متخصص جراحی فک و صورت در تهران متولد شدند. ایشان پس از گذراندن دوران تحصیلی مقدماتی در تهران با شرکت در کنکور سراسری با کسب رتبه دو رقمی...

سوالات خود را از دکتر بپرسید
  • لغو پاسخ
دکتر وحید دهقان
بستن دکتر وحید دهقان دکتر وحید دهقان

سوالات خود را از دکتر وحید دهقان بپرسید

0212140348