نسبت رنگ مو به اکسیدان چقدر باید باشد؟

نسبت رنگ مو به اکسیدان چقدر باید باشد؟ این سوال را بانوانی میپرسند که می خواهند در منزل موهای خود را رنگ کنند، اگر شماهم جز این دسته از بانوان هستید با ما همراه باشید.

نسبت رنگ مو به اکسیدان چقدر باید باشد؟

رنگ کردن مو از کارهای مورد علاقه ی بانوان است که در سالن های آرایشی انجام می شود. اما بسیاری از بانوان برای اینکه بتوانند در خرج خانه صرفه جویی کنند با خریدن رنگ مورد نظر و اکسیدان این کار را در خانه انجام می دهند که بانوانی که تازه کار هستند نمی دانند نسبت رنگ مو به اکسیدان چقدر باید باشد. اگر شماهم به تازگی به سمت رنگ کردن مو در منل آمده اید این مقاله را بخوانید تا با نسبت رنگ مو به اکسیدن آشنا شوید.

tone: نشانگر گرم یا سرد بودن رنگ است. رنگ های گرم (هایلایت کننده ها) قرمز، نارنجی و زرد هستند. رنگهای سرد خاکستری، آبی، سبز و بنفش هستند.

level (سطح): درجه روشن کننده تیرگی یا روشنی یک رنگ را نشان می دهد . هر رنگی می تواند از رنگ روشن تر یا تیره تر ساخته شود. بنابراین تغییر درجه می تواند با اضافه کردن یک رنگ تیره و یا روشن انجام شود. رنگ های مو، هم طبیعی و هم مصنوعی، بین درجه ۱تا ۱۰ طبقه بندی می شوند. ۱ نشان دهنده رنگ سیاه و ۱۰ نشان دهنده روشن ترین بلوند می باشد.

رنگدانه مو : رنگدانه مو ملانین نامیده می شود و مسئول حفظ رنگ موی شماست. دو نوع ملانین در موی شما یافت می شود. emplaning ، معمول ترین نوع می باشد و سایه های قهوه ای تا مشکی به مو می دهد. phaeomelanin که تونهای بلوند و زرد و حنایی و قرمزرنگ را به مو میدهد. نبود رنگدانه تولید رنگ سفید (خاکستری) می کند.

درجات رنگ مو :۱- سیاه، ۲- قهوه ای خیلی تیره، ۳- قهوه ای تیره، ۴- قهوه ای، ۵- قهوه ای متوسط، ۶- قهوه ای روشن، ۷- بلوند تیره، ۸- بلوند متوسط ، ۹- بلوند روشن، ۱۰- بلوند پلاتینی روشن.

البته ۱۱و ۱۲ هم در بعضی کاتالوگها وجود دارد که این رنگها در ترکیب با این رنگهای اصلی برای روشن کنندگی فوق العاده زیاد کاربرد دارد. شماره های بعد از ممیز نشانگر ترکیب رنگ اصلی با رنگهای فرعی هستند. مثلا ۱/۲و۱/۱و۱/۳ برای دانستن بیشتر این مطالب نیاز به آموزش کاتالوگ خواندن دارید و در صورت نیاز شما ما به شما آموزش حرفه ای آن را خواهیم داد.

توجه داشته باشید که هنگام انتخاب رنگ مو پایه ی موی خود فرد نیز بسیار مهم است . رنگهایی که بر روی کاتالوگها می بینید همه بر روی موهای دکلره شده امتحان شده است حتی مشکی پر کلاغی . بنابراین یک فرد آسیایی با پایه ی رنگ تیره هرگز توقع نداشته باشد که رنگ انتخابی بر روی موهایش دقیقا همان رفله را ایجاد کند. اگر دقیقا همان رنگ و رفله را می خواهید موهای شما نیاز به دکلره یا رنگ مو آن هم در چند مرحله است . موهای اروپایی ها به علت اینکه پایه ی روشن دارند تقریبا از پایه ی پنج به بالا رنگ مو همان رفله را ایجاد می کند. اگر دقت کرده باشید در خانم هایی که موهای سفید بیشتری دارند رفله ی رنگ انتخابی بسیار نزدیک به رنگ کاتالوگ مو است نسبت به خانمی که رنگ موی مشکی یا قهوه ای سیر دارد.

نمایندگی رنگها
n
natural
طبیعی


a
ash
خاکستری


c
cindery
دودی

g
gold
طلایی

m
matt
زیتونی

b
beige
بژ،قهوه ای مایل به زرد و خاکستری

r
red
قرمز – بلوطی

rf
red fire
قرمز آتشین

v
violet

بنفش یا شرابی

w
warm
گرم برزیلی یا موکا

k
cupper
مسی

bl
blond light
بلوند روشن ویژه

rl
red light
قرمز روشن – مسی طلایی

re
red
مسی بنفش یاماهاگونی

nf
natural full
فوق طبیعی

 انتخاب رنگ‌مو, رنگ کردن مو, رنگ‌مو

سری جدید رنگها
rfe
قرمز آتشین خالص- قرمز مسی

s
ماسه ای

pl
روشن با تن آفتابی

ps
روشن با تن ماسه ای

pg
روشن با تن طلایی

pb
روشن رو به بژ

بنابر این رنگها در پایه های ۱ تا ده می توانند وجود اشته باشند. بعضی از رنگها فقط در چند پایه ی روشن وجود دارند. این موارد بر حسب سلیقه ی کارخانه ی تولید کننده متفاوت است.

نحوه ی استفاده از اکسیدان در پایه های متفاوت:

برای پایه ی مو از ۱ تا ۴ از اکسیدان ۶% یا همان اکسیدان شماره ی ۱ استفاده می کنیم.

برای پایه ی مو از ۵ تا ۱۰ اکسیدان شماره ی ۹% یا اکسیدان شماره ی ۲ استفاده می کنیم .

اکسیدان شماره ی ۳ یا ۱۲% مخصوص دکلره است . ولی در رنگهای بالا یعنی پایه ی ۹ و ۱۰ هم می توانیم استفاده کنیم. ( در رنگ مو زیاد توصیه نمی شود )


مجله خبری
ساختمان پزشکان