شربت دس‌لوراتادین، تحولی نو در درمان آلرژی کودکان

اگر شما هم این روزها نام شربت دس لوراتادین را بسیار شنیده اید ولی از شزکت سازنده این شربت کجاست همراه ما باشید تا تمام جزئیات درباره شربت دس لوراتادین را بدانید.

شربت دس‌لوراتادین، تحولی نو در درمان آلرژی کودکان

داروسازی دکتر عبیدی پیرو تولید قرص دس‌لوراتادین در مرداد ماه امسال، برای اولین بار در کشور اقدام به تولید شربت دس‌لوراتادین، جدیدترین داروی آنتی‌هیستامین نسل دوم کرده است که این دارو جهت درمان مؤثر انواع آلرژی در کودکان بالای 6 ماه قابل استفاده است.

با توجه به تغییر سبک زندگی در دو دهۀ اخیر، بیماری آلرژی در جهان به طرز چشمگیری در حال شیوع است؛ به‌طوری‌که تحقیقات نشان می‌دهد امروزه از هر پنج نفر، یک نفر به آلرژی مبتلا است که بسیاری از این افراد، از سنین کودکی به این بیماری دچار می‌شوند.

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند
azshanbe img

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

آمارها نشان می‌دهد که 40% از کودکان ممکن است به آلرژی مبتلا باشند. از علائم بیماری آلرژی در کودکان می‌توان به آبریزش بینی، عطسه، سرفه، تنگی نفس و کهیر اشاره کرد که باعث بروز خواب‌آلودگی، کاهش کیفیت خواب و کاهش بهره‌وری کودک در محیط‌های آموزشی می‌شود و درنهایت به کاهش کیفیت زندگی کودکان آلرژیک منجر خواهد شد.

شایان ذکر است بیشتر داروهایی که هم‌اکنون برای درمان آلرژی مورد استفاده قرار می‌گیرند سبب خواب‌آلودگی کودک می‌شوند و ازآنجاکه آلرژی یک بیماری مزمن محسوب می‌شود که در اغلب موارد نیاز به درمان طولانی‌مدت دارد، قطع مصرف دارو خواب کودک را بر هم می‌زند. همچنین داروهای فعلی، اثربخشی کوتاهی دارند و همین اثربخشی کوتاه‌مدت باعث شده تا کودکان چندین نوبت در روز، مجبور به مصرف داروهای آلرژی باشند و این در حالی است که خوراندن دارو به کودکان یکی از دغدغه‌های مهم والدین است.

به‌تازگی داروسازی دکتر عبیدی، با تولید شربت دس‌لوراتادین گامی جدید در درمان آلرژی و رفع عوارض جانبی داروهای آلرژی در کودکان برداشته است.

در تحقیقی که روی 80 هزار نفر از بیماران مبتلا به آلرژی انجام شده‌است، آن دسته از بیمارانی که آنتی‌هیستامین نسل دوم یا همان دس‌لوراتادین را به‌عنوان داروی آلرژی مصرف کرده‌اند بعد از 28 تا 60 دقیقه، تمام نشانه‌های آلرژیک آن‌ها کنترل شده‌است. بنابراین یکی از ویژگی‌های اصلی این داروی آلرژی شروع اثر سریع آن است، به‌طوری‌که علائم آلرژی در کمتر از یک ساعت پس از مصرف، کنترل می­­شود.