کاشت دندان دیجیتال چیست؟ / مزایای کاشت دندان دیجیتال را بشناسید - مرکز ایمپلنت زعفرانیه

کاشت دندان دیجیتال چیست؟ / مزایای کاشت دندان دیجیتال را بشناسید

کاشت دندان دیجیتال چیست؟ /  مزایای کاشت دندان دیجیتال را بشناسید

کاشت دندان دیجیتال چیست؟ /  مزایای کاشت دندان دیجیتال را بشناسید

 

مرکز ایمپلنت زعفرانیه نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مرکز ایمپلنت زعفرانیه کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

کاشت دندان های دیجیتال شگفتی دندانپزشکی مدرن است. آنها دندان های جایگزینی هستند که از طریق استخوان فک شما پشتیبانی می شوند، دقیقاً مانند دندانهای طبیعی، بنابراین به شما امکان می دهد از تمام غذاهای مورد علاقه خود لذت ببرید ، نیازی به مراقبت خاصی ندارید و در صورت مراقبت صحیح ممکن است یک عمر دوام داشته باشد.

به گفته پزشکان محترم مرکز ایمپلنت زعفرانیه اکنون با روش جدید کاشت دندان دیجیتال، پزشکان می توانند سریعتر و راحت تر از گذشته روش شما را انجام دهند. جراحی ایمپلنت دیجیتال (جراحی کاشت ناوبری دیجیتال نیز نامیده می شود) با استفاده از یک شبیه سازی کامپیوتری سه بعدی وضعیت استخوان و وضعیت عصب را بررسی می کند.

با استفاده از این اطلاعات، یک دندانپزشک معتبر زیبایی قادر به برنامه ریزی جراحی با حداقل برش خواهد بود. از آنجا که عمل جراحی ایمپلنت دیجیتال در ایجاد کوچکترین برش ممکن متمرکز است، درد به طور قابل توجهی در مقایسه با جراحی ایمپلنت سنتی کمتر است.

در حین عمل دندانپزشکی، راهنمای دقیقی بر روی دندان های شما نصب می شود تا اطمینان حاصل شود که آسیبی به عصب یا دندان های اطراف وارد نمی شود. این راهنما همچنین به دندانپزشکان کمک می کند تا برش هایی دقیق، در عین حال کوچک، برای کاشت ایمپلنت دندان ایجاد کنند.

کاشت دندان چیست؟

ایمپلنت دندانی یک ریشه دندان مصنوعی است (که اغلب از تیتانیوم ساخته می شود) برای پشتیبانی از ترمیم های آینده، مانند تاج ها طراحی شده است. اگر یک یا چند دندان بزرگسال دائمی از دست داده باشند و مایل باشند لبخند زیبایی داشته باشند، بیماران ممکن است کاشت دندان را انتخاب کنند. ایمپلنت های دندانی تیتانیوم را می توان با موفقیت در استخوان ذوب کرد، و یک پایه محکم برای ترمیم دندان آینده شما ایجاد می کند.

ایمپلنت های دندانی را نباید با تاج، که به داخل ایمپلنت پیچ می زند و از زیبایی دندان های طبیعی تقلید می کند، اشتباه گرفت. تاج ایمپلنت دندان اصلی را از لحاظ شکل، اندازه و قدرت تکرار می کند تا با لبخند جدید خود احساس اطمینان کنید.

بسته به شرایط منحصر به فرد شما، یک دندانپزشک باتجربه ممکن است موارد مختلفی را در ایمپلنت دندان، مانند بریج با پشتیبانی از ایمپلنت یا پروتز مصنوعی با ایمپلنت، توصیه کند. هنگامی که تاج از بالا محکم شد، نمی توانید کاشت دندان را ببینید.

کاشت دندان چگونه کار می کند؟

ایمپلنت های دندانی مانند دندان های طبیعی شما کار می کنند زیرا مانند دندان های طبیعی شما ساخته می شوند. آنها از یک ریشه تیتانیوم و یک تاج سرامیک آرایشی تشکیل شده اند.

ریشه در استخوان فک شما قرار می گیرد. تیتانیوم به دلیل زیست سازگار بودن استفاده می شود – نه تنها سمی نیست بلکه در واقع می تواند در استخوان فک شما نیز گنجانده شود! سپس ریشه با یک تاج سرامیکی پیشرفته قرار می گیرد.

این تاج نه تنها از رنگ و درخشش دندان های طبیعی شما تقلید می کند ، بلکه بسیار محکم است و توانایی تحمل نیروی گزش شما را دارد. اگر می خواهید یک قوس کامل از دندان ها را جایگزین کنید، یک گزینه عالی پل های ایمپلنت است که قدرت فوق العاده و ظاهری زیبا و طبیعی را با هم ترکیب می کند.

از آنجا که ایمپلنت های دندانی در استخوان فک شما قرار می گیرند، اگر به دلیل بیماری پریودنتال یا سایر شرایط سلامتی، از دست دادن مواد استخوان فک را تجربه کرده اید، نمی توانید کاندیدای کاشت دندان شوید. با این حال، دندانپزشکان می توانند در مورد پیوند استخوان یا سایر گزینه های جایگزینی دندان صحبت کنند.

فواید ایمپلنت های دیجیتال چیست؟

مزایای کاشت:

لازم به یادآوری است که با ایمپلنت های دندانپزشکی دیجیتال، شما همچنان از تمام مزایای کاشت دندان های سنتی برخوردار هستید. این شامل:

ظاهر طبیعی دندان

عملکرد طبیعی دندان

بدون مراقبت ویژه

استخوان فک را تحریک می کند تا ساختار صورت را حفظ کند

می تواند یک عمر طول بکشد (مطالعات بالینی عملکرد 30+ ساله را ثابت می کند)

پزشکان هیچ یک از این مزایا را در روش کاشت دندان دیجیتال فدا نمی کنند. اما این روش با مزایای اضافی همراه است.

کاشت سریع و آسان

یکی از بهترین مزایای ایمپلنت های دیجیتال دندان این است که این عمل طولانی نمی شود. در حالی که جراحی سنتی کاشت دندان برای دو ایمپلنت می تواند 130 دقیقه یا بیشتر طول بکشد، مرحله جراحی ساختگی روش دیجیتال به ما امکان می دهد قبل از همه جزئیات را بررسی کرده و روش را بهینه کنیم. در نتیجه، انجام کاشت دندان شما ممکن است در کمتر از 15 دقیقه طول بکشد.

ایمپلنت های خود را سریعتر بگیرید

با استفاده از ایمپلنت های دیجیتال دندان، احتمالاً دندان موقت خود را در همان روز تهیه خواهید کرد. و به طور کلی به احتمال زیاد سریعتر ترمیم می شوید، به طور متوسط  این زمان بین ​​5-7 روز زمان می برد درصورتی که در روش های سنتی چیزی حدود 123 روز به طول می انجامد.

رویه راحت تر کدام است؟

بسیاری از افراد نگران هستند که آیا یک روش کاشت دندان آسیب ببیند، اما با بیهوشی مدرن، هیچ گونه ناراحتی در طول عمل وجود ندارد. و با روش کاشت دندان دیجیتال دندانپزشکان می توانند ناراحتی را حتی بیشتر کاهش دهند. در این روش نیازی به برش و بخیه نیست. مرحله جراحی ساختگی همچنین به ما امکان می دهد روش حداقل اختلال در لثه و فک را داشته باشیم.

رفتن کمتر به دندانپزشکی

با یک روش سنتی کاشت دندان، شما باید تقریباً در هر مرحله در مطب باشید. این ممکن است به معنای حداقل هفت بار مراجعه به دندانپزشک برای یک ایمپلنت دندانی باشد.

اما با استفاده از ایمپلنت های دیجیتال، دندانپزشکان می توانند با کار بر روی مدل دیجیتال، برنامه های زیادی را بدون حضور شما در آنجا انجام دهند. این بدان معنی است که شما می توانید ایمپلنت دندان خود را فقط با سه بار مراجعه به مطب دندانپزشک انجام دهید.

زمان بهبودی کوتاه مدت

از آنجا که این روش بدون برش و بدون بخیه انجام می شود، بهبودی از عمل نسبتاً کوتاه است. و اگرچه درد شخصی و متغیر است، اما افراد احتمالاً ناراحتی بسیار کمتری نسبت به این روش جراحی کاشت دندان را با استفاده از روش های سنتی تجربه می کنند.

انسداد عالی

در روش سنتی کاشت دندان، ایمپلنت ها قرار داده می شوند و سپس باید ترمیم های دندانی متناسب با محل کاشت برنامه ریزی شود. گاهی اوقات آنچه به نظر می رسد برای قرار دادن بهینه برای کاشت ممکن است برای تاج مطلوب نباشد ، که برای قرار دادن آن در کاشت باید به خطر بیفتد.

دقت و ثبات بیشتر

به عنوان بخشی از روش برنامه ریزی، دندانپزشکان راهنماهای جراحی را برای قرار دادن مستقیم ایمپلنت های دندان طراحی و تولید می کنند. سیستم دیجیتال در مقایسه با سایر گزینه های برنامه ریزی دارای دقت شگفت انگیزی است. میانگین انحراف در محل کاشت با این سیستم فقط 0.9 درجه است. با سایر راهنماهای جراحی، میانگین انحراف کاشت 2.5 درجه یا حتی 4.9 درجه است

دقت بیشتر با این سیستم به این معنی است که ایمپلنت ها و ترمیم ها کاملاً در کنار هم قرار می گیرند و ثبات بیشتری می دهند.

اما با روش کاشت دندان دیجیتال، می توانیم کل کاشت را همزمان انجام دهیم. با تصمیم گیری در مورد بهترین محل قرارگیری برای ریشه و بهترین شکل برای تاج، بریج یا دندان مصنوعی به طور همزمان ، می توان دو قسمت را با هم بهینه کرد، بنابراین تاج هرگز قربانی یا کوتاه نمی شود.

آیا درد آن کمتر از سایر جراحی های ایمپلنت دندان است؟

با جراحی سنتی کاشت دندان، لثه باید در تمام طول محل قرار دادن ایمپلنت بریده شود. به همین دلیل است که اکنون بسیاری از بیماران به جراحی ایمپلنت دیجیتال روی آورده اند. جراحی ایمپلنت دیجیتال به حداقل برش احتیاج دارد زیرا از عکس CT سه بعدی برای بررسی وضعیت استخوان و موقعیت عصبی استفاده می کند. از طرف دیگر، جراحی سنتی کاشت دندان نیاز به ایجاد یک برش بزرگ در امتداد لثه ها تا استخوان دارد.

حفره ای که دندانپزشکان برای قرار دادن در ایمپلنت دندان شما ایجاد می کنند به اندازه کافی کوچک است و نیازی به بخیه ندارد. این نه تنها دوره بهبودی شما را کاهش می دهد، بلکه خطر تورم، خونریزی و عفونت را نیز کاهش می دهد. معمولاً کل جراحی ایمپلنت دیجیتال در هر 1 تا 2 ایمپلنت دندان حدود 10 تا 20 دقیقه طول می کشد.

جراحی حداقل برش چیست؟

جراحی حداقل برش ایده ای است که بیماران برای کاهش درد، ناراحتی و زمان بهبودی خود باید فقط حداقل برش ها را تحمل کنند. برای ایمپلنت های دندانی، این بدان معنی است که برای کاشت دندان به اندازه کافی برش ایجاد می کنید که نیازی به بخیه نخواهید داشت.

جراحی حداقل برش نیز برای کاهش قابل توجه میزان خونریزی و تورم بعد از جراحی دندان بسیار مناسب است. از طرف دیگر، جراحی برش عمومی به دندانپزشک نیاز دارد تا لثه را تا انتهای استخوان بریده تا موقعیت اعصاب شما را بررسی کند و وضعیت استخوان را بررسی کند.

 

مرکز ایمپلنت زعفرانیه

مرکز ایمپلنت زعفرانیه کاشت ایمپلنت فوری بدون درد و بدون خونریزی ارائه طرح درمان یک روزه استفاده از بهترین برندهای ایمپلنت انجام جراحی های سخت و پیچیده با رعایت تمامی...

سوالات خود را از دکتر بپرسید
  • لغو پاسخ
مرکز ایمپلنت زعفرانیه