زیبایی دندان ها و طرح لبخند با لمینیت و کامپازیت - مرکز دندانپزشکی دکتر مهدی سمیعی

زیبایی دندان ها و طرح لبخند با لمینیت و کامپازیت

زیبایی دندان ها و طرح لبخند با لمینیت و کامپازیت

لمینت دندان به دو روش انجام می شود:

مرکز دندانپزشکی دکتر مهدی سمیعی نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مرکز دندانپزشکی دکتر مهدی سمیعی کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

– لمینت کامپازیتی یا ونیر

– لمینیت سرامیکی

ونیر کامپازیت

ونیر کامپازیت یکی از روش های مناسب برای رفع ناهنجاری های دندان ها در جهت ترمیم و زیبایی و طراحی فرم و خط لبخند است.

با این روش می توان نقص های سطوح دندان ها، ساییده شدن آنها و یا ترمیم کلی فرم دندان ها و جاهایی که دچار لکه، شکستگی و یا ناصافی هستند را برطرف کرد.

مزایا:

– از مزایای ونیر کامپازیت نسبت به روش های دیگر این است که در داخل مطب توسط دندانپزشک به طور مستقیم روی دندان بیمار کار می شوند. دندان ها تراش نمی خورند، نتیجه سریع و به راحتی و معمولا در یک جلسه به دست می آید.

–   اگر ونیر کامپازیت به مرور زمان یا در اثر ضربه و هر چیز دیگر دچار صدمه، لب پر شدن یا شکستگی و تغییر رنگ شود به راحتی قابل ترمیم و بازسازی است.

– قمیت ونیر کامپازیت نسبت به درمان های دیگر مانند لمینت ارزانتر و برای بسیاری مقدورتر است.

معایب:

ایراداتی که به ونیر کامپازیت ها گرفته می شود بسیاری مربوط به عدم تبحر و مهارت کافی در انجام آن است. اگر کار غلط و نامناسب انجام شود عوارض متعددی مانند آسیب به بافت لثه و پوسیدگی دندان ها را در پی دارد، ضمن اینکه این کار حوصله و دقت زیاد لازم دارد و همچنین عدم استفاده از مواد مرغوب و درجه یک در ضعیف شدن نتیجه کار اثر دارد. مورد بسیار مهم قابل توجه و دقت، رعایت اصول نگهداری و بهداشت توسط فرد است.

امروزه با معرفی کامپازیت های نانو و با توجه به پیشرفت های زیادی که در خصوصیات این کامپازیت ها حاصل شده است دوام و استحکام و ثبات رنگ آنها ارتقاء پیدا کرده است.

ونیرهای سرامیکی

ونیرهای سرامیکی یا همان لامینت های سرامیکی از پرطرفدارترین روش های زیبایی برای اصلاح طرح لبخند هستند. این ونیرها نسبت به لمینت های کامپازیت مقاوم تر، دارای ثبات رنگی بیشتری هستند و ظاهر طبیعی تری هم دارند. انتخاب رنگ در این لمینت ها آسان تر است.

در شرایطی که این طرح درمان مناسب مشکل دندانهای بیمار باشد یکی از بهترین گزینه های زیبایی دندان انتخاب شده است. جنس لمینت از سرامیک یا در اصطلاح عامیانه چینی است، به بافت لثه آسیبی نمی رساند و استحکام بالایی دارد، ولی همه این مزایا دلیل کافی برای انجام لمینت در همه موارد و برای همه نیست، بلکه تشخیص و انتخاب آن بر عهده دندانپزشک خواهد بود. در لمینت های سرامیکی دندان ها باید تراش داده شوند و این کار برای دندان های سالم شخص و صرفا جهت زیبایی روش مناسب و عاقلانه ای نیست، ضمن اینکه برای هرگونه ناهنجاری و به هم ریختگی یا نافرم بودن دندان ها جوابگو نیست.

از طرفی قیمت آن هم نسبت به کامپازیت بیشتر است و این موردی است که خود بیمار باید در انتخاب آن تصمیم گیری کند. ضمنا اگر لامینت های سرامیکی آسیب ببینند قابل ترمیم نیستند و باید مجددا در لابراتوار ساخته شوند. زمان ساخت هر لامینت سرامیکی حدود یک هفته است.

نوع دیگری از لامینت ها هستند که بدون تراش دندان و به صورت ورقه ای بسیار نازک و ظریف ولی مستحکم بر روی دندان ها قرار می گیرند. ساخت اینها هم در لابراتوار و با پروسه زمانی طولانی تر انجام می شود، بسیار زیبا و طبیعی هستند و باز هم اگر شرایط و مدل نامنظم و بدفرم بودن دندان ها کاندید مناسبی برای این روش درمانی باشد انتخاب خیلی خوبی هستند، ولی اینها هم محدودیت های خاص خود را دارند و برای هر نوع فرم و شکل قابل اجرا نیستند و در بسیاری از ناهنجاری ها جوابگو نیستند. قیمت این طرح درمان و روش زیبایی نسبت به تکنیک های دیگر بالاتر است.

در نهایت انتخاب هر کدام از این روش ها برای زیبایی و آنچه اصطلاحا به لبخند هالیودی معروف شده است بستگی به فاکتورهای متعددی دارد که در مشاوره بین بیمار و دندانپزشک تصمیم گیری خواهد شد.

 

مرکز دندانپزشکی دکتر مهدی سمیعی

دکتر مهدی سمیعی؛ ایمپلنتولوژیست، فارغ التحصیل از دانشگاه مالمو سوئد، یکی از بهترین دانشگاه های دندانپزشکی دنیا. دارای بورد تخصصی ایمپلنت، گذراندن دوره های تکمیلی در بخش های جراحی، ارتودنسی...

سوالات خود را از دکتر بپرسید
 • فریماه جلیل

  سلام دو تا دندون جلو برا کاشت چقد هزینه داره ؟؟؟

  • مرکز دندانپزشکی دکتر مهدی سمیعی

   سلام، بستگی به نوع ایمپلنتی که استفاده میشه و تکنیکی که کار میشه قیمتها متفاوته، اینها در ویزیت اولیه و تشخیص دکتر با مشورت خود بیمار مشخص میشه.

  • مرکز دندانپزشکی دکتر مهدی سمیعی

   سلام، بستگی به نوع ایمپلنتی که استفاده میشه و تکنیکی که کار میشه قیمتها متفاوته، اینها در ویزیت اولیه و تشخیص دکتر با مشورت خود بیمار مشخص میشه.

 • kamran

  سلام. اگه کسی تموم دندوناشو کشیده و از اون موقع هفت هشت سال گذشته باشه، میشه ایمپلنت انجام داد؟

  • مرکز دندانپزشکی دکتر مهدی سمیعی

   سلام، بله امکان پذیره، با معاینه وضعیت استخوانها شرایط گذاشتن ایمپلنت و درمان مشخص میشود.

 • alo_admin

  سلام دندناهایم فرق و کج هستن خرج شون چقد میشه

  • مرکز دندانپزشکی دکتر مهدی سمیعی

   سلام باید مشکل دندانهایتان از طریق عکس و ویزیت تشخیص داده بشه، سپس قیمت طرح درمان اعلام بشه.

  • مرکز دندانپزشکی دکتر مهدی سمیعی

   سلام باید دندانهایتان معاینه بشه یا عکسشان مشاهده بشه تا درباره نوع درمان و ایمپلنت پاسخ دقیقی داده بشه .

 • alo_admin

  سلام .ببخشید هزینه هر عدد دندان چقدره؟ آیا برای چند دندار کنار هم پایه های ایمپلنت باید جدا باشد یا می شود باپایه های کمتر دندان های بیشتری سوار کرد؟

 • لغو پاسخ
مرکز دندانپزشکی دکتر مهدی سمیعی