ایمپلنت های کره ای گرید a - مطب ایمپلنت و زیبایی

ایمپلنت های کره ای گرید a

ایمپلنت های کره ای گرید a

ایمپلنت های دندانی در چند سال اخیر به یکی از بهترین و پرطرفدارترین روش های جایگزینی دندان های از دست رفته تبدیل شده اند. اکثر افراد در انتخاب برند ایمپلنتی که قرار است جایگزین دندانشان شود، دچار سردرگمی می شوند و این فاکتور که تاثیر چشمگیری بر روی قیمت تمام شده می گذارد.

مطب ایمپلنت و زیبایی نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مطب ایمپلنت و زیبایی کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

ایمپلنت های کره ای گرید a  یکی از بهترین نوع و برند های ایمپلنت دندانی هستند که در ادامه مطلب به بررسی و توضیح در مورد انواع آن ها و نکات مفیدی در مورد ایمپلنت دندان می پردازیم.

 

در سالیان اخیر ایمپلنت های دندانی زیادی با برندهای مختلف به ایران راه پیدا کرده اند، بعضی از این برندها توسط دندانپزشکان متخصص و بعضی از آنها توسط تاجران دندانپزشکی به بازار ایران وارد شده اند.

با توجه به اینکه ایمپلنت های دندانی محصولی کاشتنی در بدن انسان است، برای انتخاب آن باید دقت به خرج داد و با آگاهی درمان آن را شروع کرد.

 

برای اینکه بهترین نتیجه را از درمان ایمپلنت خود ببینید، بهتر است قبل از شروع با انواع آن آشنایی نسبی پیدا کنید.

انواع ایمپلنت (از نظر کشور سازنده)

ایمپلنت کره ای

اکثر ایمپلنت های که داخل کشور مورد استفاده دندانپزشکان قرار می گیرند، کره ای هستند.

ایمپلنت های اروپایی

تعداد اندکی از این برند در کشور ما موجود می باشد. این نوع ایمپلنت ها از همه گران تر هستند و بیشتر توسط کشور های ایتالیا و آلمان و فرانسه ساخته می شوند.

ایمپلنت آمریکایی

اکثرا تحت لیسانس کمپانی های معتبر امریکایی نظارت و در کشور کره جنوبی تولید و بسته بندی می شوند و علت این امر نیز محدودیت های ارتباطی بین دو کشور می باشد که تامین قطعات را از کشور آمریکا مشکل ساخته است.

ایمپلنت سوئیسی

از جمله برند ایمپلنت sic به علت کیفیت و تکنولوژی بالای ساخت در کنار قیمت مناسب آنها بسیار متداول می باشد.

 آشنایی با ایمپلنت های کره ای گرید a از لحاظ کیفیت

ایمپلنت های کره ای در سالهای اخیر عمده بازار ایمپلنت دندانی ایران را در دست گرفته اند. ایمپلنت های کره ای با توجه به قیمت ایمپلنت مناسب و در دسترس بودن قطعات، جاذبه ای زیادی برای جراحان و دندانپزشکان و کلینیک های دندانپزشکی دارند.

باید توجه داشته باشید که برند ایمپلنت های کره ای مانند سایر محصولات کشور ها  جنس خوب و جنس نامناسب دارند که با شناخت درست می توانید برند قابل قبول و مناسب را بشناسید :

 

برند ایمپلنت اوستم Osstem

برند ایمپلنت اوستم یکی از برند های معروف کره است این برند ایمپلنت لقب اولین ایمپلنت دندانی کشور کره را یدک می کشد. این ایمپلنت دندان تنها برند ایمپلنت کره ای است که توسط انجمن غذا داروی آمریکا تایید شده است و قابلیت رقابت با برند ایمپلنت دندان خوب اروپا را دارد.

 

در آمریکا بنام های اوتیسم شناخته می شود. در حال حاضر دو نوع ایمپلنت دندان این شرکت در ایران ارائه می شود که نوع اس ال ای و نوع سی پی با قابلیت ساخت پروتز دو ماهه است.

 

برند ایمپلنت اوستم یکی از برند های معروف کره است این برند ایمپلنت لقب اولین ایمپلنت دندانی کشور کره را یدک می کشد.

برند ایمپلنت  Dentium

در ایران بنام ایمپلنتیوم شناخته می شود  و پر فروش ترین برند ایمپلنت کره ای در ایران است. سادگی جراحی و قیمت ایمپلنت مناسب از مزایای آن است. در رده بندی برند ایمپلنت های کره رتبه دو را دارد.

برند ایمپلنت Megagen

برند ایمپلنت مگاژن یکی از ایمپلنت های خوب کره محسوب می شود معروفیت این شرکت بعد از خرید آن توسط شرکت اشترومن بیشتر شد و در حال حاضر علاوه بر کره در اروپا هم تولید می شود یکی از مراکز تولید آن در اروپا کشور لیتوانی است در دو نوع انی وان و انی ریج تولید می شود.

برند ایمپلنت DIO

دی او یک برند ایمپلنت معروف کره ای است که شرکت معروف دنس پلی امریکا که برند های زائو استر و انکیلوز را در مالکیت خود دارد  آن را خریداری کرد. قیمت این برند ایمپلنت مناسب می باشد.

برند ایمپلنت Neo Biotech

این برند ایمپلنت در ایران بنام سی ام ای هم شناخته می شود قیمت پایین آن جذابیت بیشتری برای بیماران و دندانپزشکان ایجاد کرده است.

برند ایمپلنت دنتیس Dentis

برند ایمپلنت دنتیس یک ایمپلنت دندانی متوسط کره ای است که مشکلاتی در قسمت جراحی دارد . جدیدا سطح این ایمپلنت دندانی به اس ال ای ارتقا پیدا کرده است و تنوع سایز آن بیشتر شده است

 برند ایمپلنت یوفیت Ufit

یکی از ایمپلنت های رده متوسط کره محسوب می شود. یک ویژگی در ایمپلنت یوفیت خصوصیت Sylbutment می باشد. در اباتمنت های قدیمی تماس فیکسچر و اباتمنت بواسطه خلل و فرج های موجود در سطح بوده که رفته رفته به علت فشارهای وارده در طی جویدن باعث افزایش فاصله و گپ میان آنها شده است .در اباتمنت های جدید یوفیت با نام Sylbutment تماس میان فیکسچر و اباتمنت بواسطه دو سطح صاف و شیارها است، این شیارها باعث عملکرد آن به صورت یک بدنه الاستیک و توزیع فشارهای وارده به در طی جویدن می شود.

بهترین نوع ایمپلنت ها کدام هستند؟

بیماران هنگام مراجعه به دندانپزشک برای ایمپلنت دندان همواره به دنبال بهترین نوع ایمپلنت دندان می باشند. شاید دلیل اصلی این حساسیت، قیمت ایمپلنت دندان و هزینه ی تمام شده ی بالای این درمان است.

میزان موفقیت درمان ایمپلنت مانند هر درمان پزشکی دیگری به عوامل متعددی نظیر دانش و مهارت متخصص کاشت ایمپلنت دندان، شرایط سلامت بیمار، مراقبت‌های پس از درمان و در ‌‌نهایت نوع ایمپلنت دندان مورد استفاده بستگی دارد. بنابراین همواره می بایستی علاوه بر تمرکز بر بهترین مارک ایمپلنت، تمام موارد فوق الذکر مورد توجه قرار گیرند.

برای انتخاب بهترین نوع ایمپلنت به چه مواردی باید اشاره کرد؟

  1. قیمت
  2. پشتیبانی و کیفیت شرکت سازنده و خدمات پس از فروش
  3. میزان استخوان در دسترس
  4. میزان استحکام استخوان و زمان گذاشتن ایمپلنت
  5. اگر استخوان کافی برای گذاشتن ایمپلنت در دسترس نباشد می توان در شرایط خاص مقداری استخوان برگرفته از نقاط دیگر پیوند زد.
  6. همچنین بر حسب میزان سختی استخوان انواع پیچ دار و بدون پیچ ایمپلنت انتخاب می شود.

تفاوت قیمت برندهای مختلف ایمپلنت های کره ای گرید a یا سایر ایمپلنت ها در چیست؟

این مورد که هر نوع ایمپلنت قیمت متفاوتی دارد ممکن است سوال برانگیز باشد ولی باید دانست که معمولا نوع آلیاژی که در انواع ایمپلنت های دندانی به کار می رود با یکدیگر یکسان است و تنها تفاوت ایمپلنت ها در مقدار آلیاژی است که در آن ها به کار رفته است و این موضوع می تواند یکی از دلایل تفاوت برندهای مختلف ایمپلنت باشد.

 

تفاوت دیگری که در برندهای ایمپلنت دندان و همچنین ایمپلنت های کره ای گرید a  وجود دارد ظرافت آن هاست. همچنین پیچ اتصال دهنده ایمپلنت ها از نظر ظرافت و استحکام با یکدیگر تفاوت دارد.

 

نکته ی مهمی که در ساخت ایمپلنت ها وجود دارد ظرافت در طراحی رزوه های پایه ایمپلنت است. اینکه ایمپلنت از نظر نفوذ در استخوان و همچنین ثبات آن ها در استخوان فک چگونه است از ویژگی های مهم ایمپلنت دندان محسوب می شود.

ایمپلنت های کره ای گرید a

امروزه ایمپلنت های کره ای گرید a معروفترین ایمپلنت های بازارهای جهانی هستند. ایمپلنت های کره ای دارای ۳۵ سال سابقه در بازارهای دنیا هستند و فرمول های خاصی در ساخت آن ها به کار رفته است.

 

روی بدنه ی ایمپلنت های کره ای گرید a حفره های ریزی وجود دارد و روی آن ها پودر تیتانیوم اسپری شده که این کار باعث زبر شدن سطح ایمپلنت می شود و یک شکل سنگ پایی به ایمپلنت دندانی می دهد.

که این کار یکی از ویژگی های ایمپلنت های کره ای گرید a به شمار می رود. در این مل استخوان های فک راحت تر به درون ایمپلنت نفوذ می کند و ایمپلنت دندان سریعتر به استخوان جوش می خورد.

 

کمپانی های مختلف برای ساخت ایمپلنت دندان فرمول های خاصی دارند که معمولا این فرمول را اعلام نمی کنند و به صورت سکرت نگه می دارند. زمانی که که برای جوش خوردن ایمپلنت به استخوان فک نیاز است حدود ۵ ماه است که با استفاده از از ایمپلنت های کره ای گرید a این زمان به ۲۰ روز کاهش پیدا کرده است.

 

مطب ایمپلنت و زیبایی

ویژه بیماران با محدودیت زمانی تحویل یک روزه ایمپلنت مجهز به دستگاه کدکم (ساخت دندان) ایمپلنت با روش های بدون جراحی (فلپ لث) با برند های شناسنامه دار معتبر سویسی،...

سوالات خود را از بپرسید
  • عزتالله سنندجی

    قیمت ایمپلنت چقدر هست

  • لغو پاسخ
مطب ایمپلنت و زیبایی