هایفو؛ درمان غیر جراحی افتادگی پوست - کلینیک تخصصی و فوق تخصصی تابا

هایفو؛ درمان غیر جراحی افتادگی پوست

هایفو؛ درمان غیر جراحی افتادگی پوست

هایفو جدیدترین تکنولوژی لیفتینگ صورت و گردن بدون جراحی است. در این روش امواج اولتراسوند از طریق پروپهایی مخصوص به اعماق پوست فرستاده می شود و با ایجاد نواحی گرمایی دقیقا برروی عمقی ترین قسمت پوست، کلاژن سازی فعال می شود. پس ازانجام هایفو فرد احساس سفتی و بالارفتن پوست در ناحیه درمان شده می کند ولی اثر واقعی آن 3 تا 6 ماه بعد دیده می شود.

کلینیک تخصصی و فوق تخصصی تابا نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با کلینیک تخصصی و فوق تخصصی تابا کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

حفظ سفتی و جلوگیری از افتادگی پوست در نواحی مختلف صورت و گردن از مواردی است که از نظر زیبایی و جوانی صورت بسیار مورد توجه است. در بسیاری از افراد به ویژه در صورت تماس زیاد با نور آفتاب و مصرف سیگار به مرور حالت شلی و افتادگی پوست از بعد از چهل سالگی ظاهر می شود. روش های موجود ترمیمی جهت بهبود این افتادگی ها عمدتا روش های جراحی یا اصطلاحا لیفتینگ (کشیدن پوست) بود که افراد بسیاری به علت نقاهت پس از جراحی و نیاز به استراحت و عدم کار کردن برای چند روز، عوارض احتمالی جراحی و بیهوشی و حتی هزینه آن چندان تمایلی به انجام آن برای اصلاح افتادگی و شلی پوست نداشتند.

بر این اساس وجود روشی موثر، ایمن و غیرجراحی برای اصلاح افتادگی پوست و اصطلاحا لیفت پوست بسیار موردنظر بود. خوشبختانه کمتر از ۱۰ سال قبل روش هایفو به این منظور معرفی شده است. در هایفو (HIFU) عملا از امواج اولتراسوند مشابه امواج ماوری صوت ارزیابی های تشخیصی سونوگرافی، البته با تمرکز و تقویت این امواج در روند بهبود پیری و افتادگی پوست استفاده می شود. HIFU مخفف کلمات High Intensity Focused Ultrasound می باشد که معنای لغوی آن اولتراسوند با امواج متمرکز تقویت شده هست.

نحوه اثر هایفو بر پوست چگونه هست؟

در این این روش تابش امواج ماورای صوت به پوست بر اساس فرکانس و انرژی تنظیمی تا قسمت های عمقی پوست و در سطح بافت فاسیای عضلانی و درم میانی نفوذ می کند. با تمرکز کانونی این امواج در سطوح ذکر شده یک آسیب حرارتی کنترل شده در الیاف بافت همبند پوست ایجاد می شود که منجر به تحریک روند بهبودی و دوباره سازی الیاف کلاژن و درنهایت جوانسازی پوست می شود.

اثر هایفو چه زمانی ظاهر می شود؟

با توجه به عمق نفوذ و اثر بر فاسیای عضلانی پوست معمولا بلافاصله بعد از انجام هایفو بهبود اولیه به خاطر انقباض و جمع شدگی این لایه ظاهر می شود و در طی ۳-۶ ماه به علت روند دوباره سازی رشته های کلاژن پوست اثر هایفو بارزتر و کاملتر می شود.

اثر بالینی هایفو بر پوست چگونه هست؟

انجام صحیح هایفو باعث بالارفتن نسبیو قابل توجه ابروها، سفتی پوست صورت، بالا آمدن و لیفت ناحیه چانه، بهبود غبغب و بهبود نمای افتادگی پوست ناحیه گردن می شود.

در یک دوره درمان نیاز به چند جلسه هایفو است؟

برخلاف روشهای لیزری معمولا انجام یک جلسه هایفو برای مدت چندسال کافی هست.

مزیت روش هایفو نسبت به سایر روشهای لیفتینگ صورت چیست؟

* هایفو روشی کاملا موثر، ایمن و تایید شده حتی توسط سازمان غذا- داروی آمریکا (FDA) در درمان افتادگی پوست هست اما کاملا غیرتهاجمی بوده و کوچکترین آسیبی به سطح پوست نمی زند. برخلاف روش های جراحی و لیزر، بعد از انجام هایفو شواهدی از برش، بخیه، کبودی، قرمزی، زخم و التهاب بر روی پوست دیده نمی شود و فرد به راحتی می تواند کارهای معمول روزمره خود را ادامه دهد و نیاز به استراحت و نقاهت خاصی نیست.

* دومین نکته این که انجام تنها یک جلسه هایفو باعث بروز بهبودی به مدت یک تا سه سال می شود و برخلاف روش های لیزری نیاز به تکرار ماهانه چندین جلسه نیست. ناگفته نماند چون پوست بافتی زنده و پویا هست بعد از هر روش جوانسازی، روند تغییرات سنی ادامه می یابد و عملا هیچ روشی اثری دایمی ندارد اما اثر هایفو با یک جلسه درمان تا مدتی طولانی به ویژه در صورت رعایت اصول نگهداری پوست باقی می ماند.

* از نظر اقتصادی در مقایسه با روشهای جراحی انجام هایفو کم هزینه تر است.

هایفو در چه افرادی مناسب هست؟

بر اساس مطالعات انجام شده اثربخشی هایفو در موارد شلی و افتادگی خفیف تا متوسط پوست اثربخشی قابل ملاحظه ای دارد ولی انجام آن در موارد شلی و افتادگی های بسیار شدید پوست شاید کمتر موثر باشد. در موارد افتادگی های شدید پوست بر اساس وضعیت عمومی مانند سن، بیماری های زمینه ای و ترجیح فرد مراجعه کننده باید در مورد انجام لیفت جراحی یا هایفو تصمیم گرفت.از طرفی در افرادی که به هر دلیل مانند وجود بیماری های زمینه ای یا حتی ترس از جراحی مایل به انجام جراحیهای لیفتینگ نیستند، هایفو انتخاب مناسبی برای بهبود افتادگی پوست است.

عوارض هایفو چیست؟

با توجه به نفوذ عمقی هایفو در پوست معمولا عوارض سطحی مانند زخم، قرمزی و التهاب و ترشح پوستی در این روش وجود ندارد. معمولا در حین انجام هایفو نوعی احساس گرمی و تاحدی درد خفیف در نواحی انجام هایفو پیش می آید که در اکثر افراد شدید نبوده و قابل تحمل هست. گاهی پس از انجام هایفو به ویژه اگر تنظیم مناسب انرژی صورت نگرفته باشد نواحی محدود قرمزی گذرا پیش می اید که سریع فروکش می کند.

در پایان می توان گفت که هایفو روشی جدید، ایمن و موثر در درمان افتادگی پوست می باشد که به ویژه در افرادی که به هر دلیلی تمایلی به جراحیهای لیفتینگ ندارند، در صورت انجام صحیح می تواند در بهبود روند افتادگی های پوست کاملا موثر باشد و عملا نیاز به تکرار جلسات ماهانه و نقاهت و استراحت طولانی در منزل ندارد.

کلینیک تخصصی و فوق تخصصی تابا

مرکز تخصصی پوست و مو، زیبایی، لیزر و کاشت مو تاباکلینیک ما با بهره گيري از دانش و فن آوري روز دنيا، استفاده از نيروهاي مجرب و ورزيده و متخصص سعي...

سوالات خود را از دکتر بپرسید
  • رقیه راد

    درمان سفیدی مو چیست

  • رقیه راد

    درمان سفیدی مو

  • رقیه راد

    درمان م سفیدی مو چیست موهام از جلوی سر سفید شده است چه درمانی لازم است

  • لغو پاسخ
کلینیک تخصصی و فوق تخصصی تابا