لمینیت سرامیکی چیست؟ - کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی مینوسا

لمینیت سرامیکی چیست؟

لمینیت سرامیکی چیست؟

لمینیت سرامیکی

لمینیت سرامیکی به دلیل افزایش تقاضا برای زیبایی دندان، در میان کاربردهای دندانپزشکی زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. لمینیت سرامیکی برای اجرا در مطالعات بالینی و آزمایشگاهی به دقت فنی زیادی نیاز دارد. روکش لمینیت برای دندان هایی که هنگام لبخند زدن به چشم می آیند استفاده می‌شود. لمینیت از مواد مخصوص سرامیکی به شکل صفحه ای بسیار نازک تولید می شود. لمینیت ها با چسب های خاص یک به یک بر روی هر دندان قرار می گیرند. قدرت و مقاومت چسب ها بسیار زیاد است.

کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی مینوسا نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی مینوسا کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

مزایای لمینیت سرامیکی:

قابل توجه ترین ویژگی لمینیت این است که می توان آن را بدون تراش دندان بیمار استفاده کرد. در بعضی موارد، ممکن است مقدار خیلی کمی ساییدگی دندان لازم باشد. جزئیات فنی با تجزیه و تحلیل لبخند بیمار تعیین می شود. طول عمر لمینیت نسبت به دیگر روش های زیبایی بیشتر است.

مراحل درمان لمینیت سرامیکی:

در کاربرد کامپوزیت روکش لمینیت، که سفیدی طبیعی به دندان می بخشد، ابتدا ساختار دندان فرد بررسی شده و روش مناسب برای دندان بیمار تعیین می شود. انتظارات بیمار دوباره ارزیابی می شود و در صورت صلاحدید درمان آغاز می شود. یک لایه بسیار نازک از سطح دندان برداشته می شود. لمینیت های سرامیکی تولید شده در مرحله پروب آزمایش می شوند. صفحات آماده شده قرار داده شده و چسب زده می شوند. مراحل درمان با مراحل اندازه گیری به پایان می رسد. از آنجا که در طی این فرآیند از ماده خاصی به عنوان چسب استفاده می شود، امکان افتادن لمینت از سطح دندان وجود ندارد. اگرچه تعداد دندان ها متفاوت است، اما میانگین مدت زمان درمان 7 روز است.

معایب لمینیت سرامیکی چیست؟

لمینیت سرامیکی را نمی توان روی هر دندانی استفاده کرد. نکته مهم، بافت مینای دندان است، اتصال لمینیت سرامیکی به مینا صورت می گیرد. لمینیت ممکن است روی دندان هایی که مینای دندان از بین رفته است (شکستگی بزرگ، پوسیدگی، فرسودگی)، استفاده نشود. در این شرایط، ممکن است روکش های کامل و سرامیکی ترجیح داده شوند. روکش لمینیت سرامیکی درمانی گران قیمت تر از سایر روش های طراحی لبخند است.

با توجه به دلایلی که ذکر شد، این درمان در هر کلینیک دندانپزشکی قابل اجرا نیست.

قیمت لمینیت سرامیکی

لمینیت سرامیکی هزینه بیشتری نسبت به پروتز های زیرکونیوم و سرامیکی دارد و نیاز به دقت و زمان بیشتری در محیط آزمایشگاه دارد. هزینه لمینیت سرامیکی برای پزشک و آزمایشگاه زیاد است.

قیمت طراحی لبخند

برای برآورد هزینه درمان، لازم است توسط پزشک ارزیابی و تجزیه و تحلیل انجام شود.

کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی مینوسا

کلینیک دندانپزشکی مینوسا با سابقه 21 ساله در امر دندانپزشکی ما انواع خدمات دندانپزشکی از عکسبرداری، ایمپلنت، ارتودنسی ... تا زیبایی را انجام میدهیم، و آماده هستیم تا لبخندی زیبا...

سوالات خود را از دکتر بپرسید
  • لغو پاسخ
کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی مینوسا