دکتر محسن صدق شما را از عوارض جانبی احتمالی پس از ایمپلنت دندان آگاه می‌کند

اخبار پزشکی وسلامت-دکتر محسن صدق، جراح و دندان‌پزشک : کاشت ایمپلنت‌های دندانی از طریق عمل جراحی انجام می‌شود؛ بیماران به طور معمول با درد و ناراحتی خفیفی مواجه می‌‌شوند. با این حال، ناراحتی‌های پس از عمل در عرض 10 تا 14 روز آتی برطرف خواهند شد.

دکتر محسن صدق شما را از عوارض جانبی احتمالی پس از ایمپلنت دندان آگاه می‌کند

دکتر محسن صدق، جراح و دندان‌پزشک :

کاشت ایمپلنت‌های دندانی از طریق عمل جراحی انجام می‌شود؛ بیماران به طور معمول با درد و ناراحتی خفیفی مواجه می‌‌شوند. با این حال، ناراحتی‌های پس از عمل در عرض ۱۰ تا ۱۴ روز آتی برطرف خواهند شد. اگر درد و ناراحتی‌های پس از عمل بیش از اندازه طول کشیده و به مرور زمان تشدید شده‌اند، یکی از مشکلات زیر عامل اصلی خواهند بود:
عفونت: اگر درد و ناراحتی پس از عمل با التهاب لثه، خونریزی و طعم نامطبوع در دهان‌تان همراه است، ممکن است دچار عفونت در اطراف ایمپلنت شده باشید.
شل شدن تاج التیام‌بخش: در صورتی که تاج التیام‌بخش به درستی تثبیت نشود، باعث ایجاد فشار و ناراحتی خواهد شد.
فشار دندان‌های موقت: پروتزهای موقت که با اهداف زیبایی در طول درمان بکار گرفته می‌شوند، نقش موثری در تحریک محل جراحی دارند.
آسیب دیدن عصب: درد، بی حسی و احساس سوزن سوزن شدن لثه، لب، چانه و صورت یکی از نشانه‌های آسیب عصبی در طول جراحی است. کاشت ایمپلنت در نزدیکی عصب یکی از علل بروز این مشکل خواهد بود.
مشکلات سینوسی: نزدیک شدن بیش از اندازه ایمپلنت به حفره‌های سینوسی، باعث ایجاد احساس ناراحتی و فشار در فک فوقانی خواهد شد.
اگر به تازگی عمل کاشت ایمپلنت را گذرانده‌اید، باید بدانید که عادت کردن به دندان‌های جدید یک پروسه زمان‌بر بوده و به طور معمول با درد و ناراحتی همراه است. با این حال، اگر تحمل درد و ناراحتی‌های پس از عمل را ندارید، بهتر است که جانب احتیاط را رعایت کرده و سریعا به یک دندان‌پزشک متخصص مراجعه کنید.

در نگارش این مطلب از نتایج تحقیقات ارائه شده در سایت‌های Your Dentistry Guide ‌و American Academy Periodontology و کتاب‌ Implant Restorations: A Step-by-Step Guide نوشته کارل دراگو  استفاده شده است.

دکتر محسن صدق، جراح و دندان‌پزشک فارغ‌التحصیل از دانشگاه دولتی مسکو است که در زمینه جراحی لثه، پروتز و سلامت دندان اطفال تبحر دارد. مرتب کردن دندان‌ها با لامینیت‌های سرامیکی و کامپوزیتی بدون ارتدنسی و درد و خونریزی در یک جلسه، سفید کردن دندان‌ها به صورت Home Bleaching و Office Bleaching Immediate، ایمپلنت در یک جلسه بلافاصله بعد از کشیدن دندان از جمله خدماتی است که دکتر محسن صدق ارائه می‌کند. مطب او مجهز به دستگاه رادیو‌گرافی پرتابل و RVG با حداقل اشعه است. و در آن‌جا تمام کارها با استفاده از پک‌های استریل و لوازم یکبار مصرف انجام می‌شود. 
ساختمان پزشکان
}