نوشیدنی‌های باور نکردنی برای کاهش وزن

mahdie.mohtashami
در این مقاله نوشیدنی‌هایی به شما معرفی می‌کنیم که برای کاهش وزن عالی می‌باشند. با تیم ترجمه الودکتر همراه باشید.

هنگامی که در کنار تغییرات شیوه زندگی سالم استفاده شود برخی از نوشیدنی ها در کاهش وزن مفیدتر از دیگران هستند. نوشیدنی هایی مانند چای سبز، قهوه و نوشیدنی های پروتئینی با قدرت بالا، متابولیسم را افزایش داده، باعث افزایش سیری و کاهش گرسنگی می شود که می تواند باعث کاهش وزن شود.
در اینجا چند نوشیدنی است که برخی، بهترین ها در رژیم غذایی شما برای کاهش وزن و سالم بودن می باشد.

 چای سبز

چای سبز اغلب و به دلایلی با سلامتی همراه است.
نه تنها با آنتی اکسیدان های مفید و سایر مواد مغذی قدرتمند بسته بندی شده، بلکه یکی از بهترین نوشیدنی ها برای کاهش وزن است.
در چندین مطالعه نشان داده شده است که مصرف چای سبز سبب کاهش وزن و کاهش چربی بدن می شود.
بررسی 14 مطالعه نشان داد افرادی که چای سبز با غلظت بالا برای 12 هفته مصرف کردند به طور متوسط 0.44 تا 7.7 پوند (0.2 تا 3.5 کیلوگرم) بیشتر از افرادی که چای سبز ننوشیدند از دست دادند.

هفته ای دو کیلو وزن کم کنید !
azshanbe img

تا کنون بیش از 3000 نفر با این رژیم غذایی وزن خود را کاهش داده اند. این رژیم برای هر فرد با توجه به ویژگی ها و شرایط بدنی شخصی می شود و می تواند یک بار برای همیشه مسئله لاغری و کاهش وزن را برای شما حل کند. برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه سبز رنگ زیر بزنید

لازم به ذکر است که این مزایا به این علت است که چای سبز حاوی مقادیر زیاد کاتچین، آنتی اکسیدان است که ممکن است باعث سوزاندن چربی و افزایش سوخت و ساز بدن شود.
ماتچا Matcha یک نوع چای سبز است که حاوی مقدار بیشتری از کاتچین ها از برگ سبز چای است که باعث می شود انتخاب خوبی برای کاهش وزن باشد.
یک مطالعه نشان داد که زنان مصرف کننده 3 گرم سوسپانسیون روزانه در طول ورزش نسبت به زنان که ننوشیدند سوزش چربی بیشتری داشتند.
به علاوه، چای سبز حاوی کافئین است که می تواند باعث کاهش وزن و افزایش عملکرد در ورزش شود.
علاوه بر این، افرادی که چای سبز می نوشند فشار خون پایین دارند و خطر ابتلا به بیماری هایی مانند بیماری های قلبی، سرطان های خاص و دیابت کاهش می یابد.

 قهوه

قهوه توسط مردم در سراسر جهان برای افزایش سطح انرژی و بالا بردن خلق و خوی استفاده می شود. این به این دلیل است که قهوه حاوی کافئین، ماده ای است که به عنوان یک محرک در بدن عمل می کند و می تواند باعث کاهش وزن شود. قهوه می تواند مصرف انرژی را کاهش دهد و سوخت و ساز بدن را افزایش دهد که ممکن است به کاهش وزن کمک کند. یک مطالعه در 33 فرد بزرگسال نشان داد که افرادی که قهوه حاوی 6 میلی گرم کافئین در هر کیلوگرم وزن بدن مصرف کردند کالری کمتری نسبت به افرادی که کافئین کمتر یا مصرف نکرده بودند دریافت کردند. همچنین مصرف کافئین باعث افزایش متابولیسم و افزایش سوزش چربی در مطالعات دیگر می شود.
مصرف کنندگان قهوه ممکن است زمان بیشتری وزن خود را در طول زمان حفظ کنند. مطالعه در بیش از 2600 نفر نشان داد که کسانی که موفق به حفظ وزن در طول زمان شدند موفق به خوردن نوشیدنی های کافئین دار نسبت به گروه شاهد بودند.

 چای سیاه

مانند چای سبز، چای سیاه دارای ترکیباتی است که ممکن است باعث کاهش وزن شود.
چای سیاه یک نوع چای است که اکسیداسیون بیشتری از انواع دیگر چای داشته است به طوری که عطر و طعم قوی تر و رنگ تیره تر است.
چای سیاه در پلی فنل از جمله گروهی از ترکیبات پلی فنیک به نام فلاونوئیدها بالا است. پلی فنول ها آنتی اکسیدان های قدرتمند هستند که ممکن است به کاهش وزن کمک کنند.
مطالعات نشان داده است که پلی فنول های موجود در چای سیاه سبب کاهش وزن با کاهش مصرف کالری، تحریک شکست چربی و افزایش رشد باکتری های روده ای دوست می شود.
مطالعه در 111 نفر نشان داد که افرادی که سه فنجان چای سیاه را در روز به مدت سه ماه نوشیدند وزن بیشتری را نسبت به گروه کنترل از دست دادند.
مطالعه دیگری که در 2،734 زن انجام داد نشان داد که کسانی که مصرف بیش از حد غذاهای غنی از فلاونوئیدها و نوشیدنی هایی مانند چای سیاه را به میزان قابل توجهی مصرف کردند کاهش چربی بدن و چربی شکم بیشتری نسبت به زنان با مصرف فلاونوئیدها کمتر داشتند.

آب

افزایش مصرف آب یکی از ساده ترین راه ها برای بهبود سلامت کلی است.
مصرف بیش از حد آب ممکن است با افزایش سوختن تعداد کالری از افزایش دور کمر جلوگیری کند. تحقیقات نشان می دهد که مصرف آب قبل از غذا می تواند شما را برای موفقیت در تلاش برای کاهش کالری و از دست دادن وزن، تنظیم کند. مطالعه در 48 بزرگسال با اضافه وزن نشان داد که افرادی که 500 میلی لیتر (17 اونس) آب قبل از وعده غذایی در رژیم غذایی کم کالری مصرف کردند بیش از 12 هفته در مقایسه با افرادی که آب آشامیدنی قبل از غذا مصرف نکرده بودند 44٪ بیشتر کاهش وزن داشتند.
مصرف آب سرد باعث افزایش مصرف انرژی استراحت می شود.
به عنوان مثال، مطالعه در 21 کودک با اضافه وزن نشان داد که افزایش مصرف انرژی استراحت تا 25 درصد برای 40 دقیقه بعد از نوشیدن 10 میلی لیتر آب سرد در هر کیلوگرم وزن بدن وجود دارد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
مطالب پیشنهادی الو دکتر

نظر خود را بنویسید
لغو پاسخ