استئوکینون، تنها مکمل کلسیم بدون رسوب - آرین سلامت سینا

استئوکینون، تنها مکمل کلسیم بدون رسوب

استئوکینون، تنها مکمل کلسیم بدون رسوب

استئوکینون (Osteo Quinone) تنها مکمل کلسیم بدون رسوب، همراه با ویتامین  K

آرین سلامت سینا نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با آرین سلامت سینا کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

موثرترین راه پیشگیری و درمان پوکی استخوان چیست؟

امروزه به قدری از پوکی استخوان در رسانه های مختلف صحبت شده است که تقریبا همه ما از عوارض و مشکلاتی که این بیماری خاموش می تواند برایمان ایجاد کند آگاه هستیم و دیگر کمتر کسی پیدا می شود که از اهمیت توجه به این مشکل بسیار شایع غافل باشد. هرچند این بیماری در بین خانم ها بیشتر شایع است ولی در آقایان نیز امکان ابتلا وجود دارد. آمارها در کشورمان حاکی از آن است که در سنین بالای 50 سال از هر سه نفر زن، یک نفر به پوکی استخوان دچار می شود، درحالیکه در بین مردان این آمار یک نفر از هر پنج نفر می باشد.

به پشتوانه تحقیقات زیادی که درباره این بیماری انجام شده، امروزه راهکارها و روش های بسیار موثری در پیشگیری و درمان این بیماری شناخته شده است. متداول ترین توصیه برای جلوگیری از این بیماری، اینست که مصرف ویتامین D و کلسیم روزانه باید به مقدار کافی باشد، و اگر مقدار توصیه شده را از غذای روزانه نتوانیم دریافت کنیم، باید از مکمل های کلسیم استفاده کنیم. ولی سوال مهم اینست که کلسیم هایی که چه از رژیم غذایی و چه از قرص های کلسیم وارد بدنمان می شوند، به کجا می روند؟ آیا این کلسیم هایی که برای تقویت ساختار استخوان می خوریم، واقعا جذب استخوان هایمان می شوند؟ یا اینکه برعکس حتی می توانند با رسوب در بافت های غیراستخوانی بدن مانند کلیه ها و رگ ها مشکل ساز شوند؟  بر طبق نتایج حاصل از آخرین مطالعات انجام شده، مشخص شده که مصرف کلسیم به­تنهایی و بدون حضور ویتامین  K₂، نه تنها در جایگیری کلسیم در استخوان و بهبود شرایط بیماری موثر واقع نمی­شود، بلکه حتی ممکن است با رسوب کلسیم در عروق خونی و سایر بافت های نرم همراه باشد.

ویتامین K چه کاری برای استخوان هایمان انجام می دهد؟

مقادیر کافی از این ویتامین برای ورود و نشست کلسیم در استخوان ها ضروری است. ویتامین K₂ با فعال کردن پروتئین استخوانی، سبب افزایش جذب کلسیم به استخوان شده و درنتیجه استخوان ها را قوی و محکم می کند. ولی اگر مقدار این ویتامین در بدن کم باشد، کلسیم های خورده شده نه تنها نمی توانند به استخوان وارد شوند، بلکه حتی با تجمع و رسوب در جاهای دیگر بدن، فرد را با مخاطرات دیگر مثل گرفتگی رگ ها، افزایش فشارخون، بیماری های قلب و عروق و سنگ های کلیه مواجه می کنند.

البته جای نگرانی نیست چراکه هم اکنون مکمل های کلسیم دارای ویتامین K2 در داروخانه ها موجود است.  استئوکینون تنها مکمل کلسیم دارای ویتامین K₂ است و با توجه به اثر منحصر به فرد این ویتامین می توان گفت که به معنای واقعی یک مکمل کلسیم بدون رسوب می باشد.

همه مردم در کلیه سنین می توانند با مصرف روزانه یک تا دو عدد قرص استئوکینون سلامت و استحکام استخوان هایشان را تقویت کنند.

جدول مواد موثره

موارد مصرف

 • پیشگیری و درمان پوکی استخوان
 • کاهش دردهای استخوانی
 • کمک به رشد و استحکام استخوان ها در سنین رشد
 • پیشگیری از پوکی استخوان در یائسگی
 • مناسب برای مادران باردار و شیرده
 • سلامت قلب و عروق
 • درمان تکمیلی با داروهای پوکی استخوان
 • پیشگیری از پوکی استخوان در مصرف کنندگان داروهای کورتونی و آنتاگونیست های GnRH
 • تسریع در تشکیل کال استخوانی و ترمیم شکستگی های استخوان
 • بیماری های نورولوژیک مانند MS ، پارکینسون و آلزایمر
 • پیشگیری و درمان پوکی استخوان در بیماران پارکینسونی و سکته­های قلبی و مغزی

مقدار و نحوه مصرف

روزانه یک تا دو قرص همراه غذا و با یک لیوان آب میل شود. در بیمارانی که داروی وارفارین مصرف می کنند، با مشورت پزشک و کنترل تست های انعقادی مصرف روزانه 50 میکروگرم ویتامین K توصیه می شود.

مصرف در بارداری و شیردهی

مصرف استئوکینون برای کمک به تامین کلسیم لازم برای تشکیل استخوان بندی جنین، شیردهی مناسب و پیشگیری از کاهش دانسیته استخوانی در بدن مادر ضروری است. مطابق با جدول میزان مورد نیاز روزانه مصرف ویتامین K، زنان باردار و شیرده سنین 19 تا 50 سال به روزانه 90 میکروگرم ویتامین K نیاز دارند. (از کتاب بارداری زایمان ویلیامز و کتاب PDR رفرنس تجویز مکمل ها)

عوارض جانبی

عارضه جانبی با مصرف این مکمل مشاهده نشده است.

شرکت آرین سلامت سینا

نماینده انحصاری شرکت Holistica فرانسه

تلفن مشاوره دارویی 22658561، 40883629-021

www.ariansalamat.com

آرین سلامت سینا

شرکت آرین سلامت سینا در سال 1388 با هدف ارائه مکمل‌های تغذیه ای- دارویی و همچنین داروهای طبیعی و گیاهی با تکیه بر آخرین دستاوردهای علمی جهان و از طریق...

سوالات خود را از دکتر بپرسید
 • سپیده احمد آبادی

  سلام یعنی این نوع قرص از نوع کلسیم سیترات هست ک رسوب نمیکنه؟ چه فرقی با سوپرابیون کلسیترا که قرص کلسیم هم هست و برای پوکی استخوانه داره ؟

 • سپیده احمد آبادی

  سلام یعنی این قرص از نوع کلسیم سیترات هست که رسوب نمیکنه؟ چه فرقی با سوپرابیون کلسیترا که قرص کلسیم هم هست و برای پوکی استخوانه داره ؟

 • تبسم سادات

  سلام برای رفع قرمزی و دونه های روی گونه نوزاد 4روزه چه کرمی مناسب هست؟؟ که سبب حساسیت نشه...

 • maryam kamali

  سلام دخترم اگزما داره دکتر براش اگزاسین نوشته اما چندتا داروخونه پرسیدم نداشتن کجا میتونم تهیه کنم؟

 • لغو پاسخ