ترمیم های دندانی به چه روش هایی انجام می شود؟ - دکتر علی ناصردلگشا

ترمیم های دندانی به چه روش هایی انجام می شود؟

ترمیم های دندانی به چه روش هایی انجام می شود؟

به طور کلی ترمیم های دندانی به دو گروه ترمیم های همرنگ دندان که همان کامپوزیت های دندانی هستند و ترمیم های غیر همرنگ که نمونه بارز آن آمالگام های دندانی هستند، تقسیم می شوند.

دکتر علی ناصر دلگشا نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با دکتر علی ناصردلگشا کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

امروزه کامپوزیت های دندانی مورد استفاده، پلیمرهایی هستند که واکنش پلیمریزاسیون آنها توسط اشعه نورانی آبی رنگ با طول موجی خاص که توسط دستگاهی به نام lighte cure ایجاد می شود، فعال می شود.

کامپوزیت ها عمدتا در نواحی استتیک یا زیبایی که معمولا شامل ۸ دندان قدامی هر فک می شود کاربرد دارند

آمالگام های دندانی در حقیقت آلیاژی هستند از فلزات گوناگونی مانند قلع و مس و طلا و نقره که با جیوه مخلوط شده و ماده ترمیمی نقره ای رنگی شکل می گیرد که از استحکام مناسب و خوبی جهت ترمیم دندان های خلفی یا همان دندان های کرسی برخوردارند، ویژگی مهم دیگر آمالگام عود پوسیدگی کمتر نسبت به کامپوزیت ها است.

لذا می توان به طور خلاصه گفت ترمیم های کامپوزیتی که از استحکام کمتری برخوردار بوده و عود پوسیدگی بیشتری دارند معمولا در نواحی زیبایی کاربرد دارند لکن در دندان های عقب فکی که نقش مهمی در جویدن  دارند، از ترمیم های آمالگام استفاده می شود.

نکته مهمی که در مورد آمالگام وجود دارد، تبلیغات منفی است که در باب حضور جیوه در ترکیباتش صورت می گیرد که لازم به ذکر است، در صورت رعایت دقیق نکات بهداشتی و استفاده  از سیستم ساکشن برقی مرکزی اثرات منفی بخارات جیوه به حداقل ممکن می رسد.

دکتر علی ناصر دلگشا

دکتر علی ناصردلگشا دندانپزشک - جراح ایمپلنت دارای مدرک ایمپلنت از جهاد دانشگاهی شهید بهشتی ارائه کلیه خدمات عمومی و تخصصی شامل: درمان ریشه، درمان های زیبایی و پروتز، جراحی...

سوالات خود را از دکتر بپرسید
 • wahid jagari

  سلام دکتر لطفاً جواب بدهید ، بنده مدت پنج ساله دندان مصنوعی گذاشته ام سوال آیا میشه الان ایمپلنت کرد و هزینه ش چقدر است ؟

  • دکتر علی ناصردلگشا

   ضمن عرض سلام باید عرض کنم میتوانید ایمپلنت بگذارید ولی هزینه و تعداد ایمپلنت و موارد دیگه رو حتما باید همراه با یک عکس opg تشریف بیارید تا حضوری معاینه کنم

 • علی کریمیییی

  دکتر من سوال دارم

  • دکتر علی ناصردلگشا

   سلام بفرمایید ....!

 • alo_admin

  آیا شما ارتودنسی جهت رفع جلو بودن دندانها انجام میدین؟ قیمت هر یک چقدره؟

 • alo_admin

  سال نو مبارک، میخواستم دندان پرکنم> سطحیه. کاشت دندان هم دارم. قیمت و آدرس مطب

 • لغو پاسخ
دکتر علی ناصر دلگشا
بستن دکتر علی ناصر دلگشا دکتر علی ناصر دلگشا

سوالات خود را از دکتر علی ناصر دلگشا بپرسید

02122882183