جراحی افزایش طول تاج یا  crown lenghte - دکتر علی ناصردلگشا

جراحی افزایش طول تاج یا  crown lenghte

جراحی افزایش طول تاج یا  crown lenghte

یکی از موارد مهمی که در ترمیم های زیبایی و همینطور روکش های دندانی حائز اهمیت است طول تاج است. که قطعا در زیبایی دندان و طول عمر ان موثر است، در درمان های زیبایی دندان های قدامی، به طور کلی در حالت نرمال تنها ۲ میلیمتر از لثه در هنگام لبخند باید دیده شود که در شرایطی که این عدد بالاتر از ۲ باشد می توان با جراحی لثه لبه لثه را جابجا کرده و طول تاج را افزایش داد، همینطور در مواردی هم‌که ارتفاع لبه لثه در دندان های مجاور متفاوت است، امکان اصلاح آن از طریق جراحی crown lenghth و به تبع زیبایی بیشتر دندان ها، وجود دارد.

دکتر علی ناصر دلگشا نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با دکتر علی ناصردلگشا کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

یکی دیگر از موارد نیاز به جراحی لثه افزایش طول تاج، در مواردی است که تاج دندان بسیار تخریب شده است و پس از بازسازی بخش مرکزی تاج نیاز به درمان روکش جهت اصلاح آناتومی دقیق دندان و افزایش استحکام آن وجود دارد، در این صورت اگر میزان دیواره های باقیمانده از دندان که فراتر از حد لثه هستند کمتر از ۲  میلیمتر باشد باید جراحی لثه انجام گیرد تا لبه لثه را جابجا کرده و میزان بیشتری از دیواره سالم دندان در دسترس باشد که روکش مناسب و زیبایی که هم استحکام دندان زیرین را تامین کند و هم سلامت لثه را تضمین کند، ساخته شود.

لکن نکته مهمی که در این جراحی قابل ذکر است، رعایت نسبت طول تاج به ریشه است که باید سعی شود بعد از جراحی لثه این نسبت بیشتر از ۱/۲ نباشد و همینطور باید دقت شود که به علت جابجایی لبه لثه طول نهایی روکش آماده شده کمی نسبت به سایر دندان ها بیشتر خواهد بود که در نواحی استتیک یا زیبایی دهان دیده می شوند، باید به این نکته دقت کرد.

دکتر علی ناصر دلگشا

دکتر علی ناصردلگشا دندانپزشک - جراح ایمپلنت دارای مدرک ایمپلنت از جهاد دانشگاهی شهید بهشتی ارائه کلیه خدمات عمومی و تخصصی شامل: درمان ریشه، درمان های زیبایی و پروتز، جراحی...

سوالات خود را از دکتر بپرسید
 • wahid jagari

  سلام دکتر لطفاً جواب بدهید ، بنده مدت پنج ساله دندان مصنوعی گذاشته ام سوال آیا میشه الان ایمپلنت کرد و هزینه ش چقدر است ؟

  • دکتر علی ناصردلگشا

   ضمن عرض سلام باید عرض کنم میتوانید ایمپلنت بگذارید ولی هزینه و تعداد ایمپلنت و موارد دیگه رو حتما باید همراه با یک عکس opg تشریف بیارید تا حضوری معاینه کنم

 • علی کریمیییی

  دکتر من سوال دارم

  • دکتر علی ناصردلگشا

   سلام بفرمایید ....!

 • alo_admin

  آیا شما ارتودنسی جهت رفع جلو بودن دندانها انجام میدین؟ قیمت هر یک چقدره؟

 • alo_admin

  سال نو مبارک، میخواستم دندان پرکنم> سطحیه. کاشت دندان هم دارم. قیمت و آدرس مطب

 • لغو پاسخ
دکتر علی ناصر دلگشا
بستن دکتر علی ناصر دلگشا دکتر علی ناصر دلگشا

سوالات خود را از دکتر علی ناصر دلگشا بپرسید

02122882183