متدهای بازسازی خط لبخند زیبا - دکتر علی ناصردلگشا

متدهای بازسازی خط لبخند زیبا

متدهای بازسازی خط لبخند زیبا

منطور از بازسازی خط لبخند بیمار، ایجاد شکل و رنگ دندانی مناسب است که دندان ها در زمان لبخند ظاهر زیبایی داشته باشند که مسلما این امر در زیبایی چهره کلی فرد نیز بسیار موثر است.

دکتر علی ناصر دلگشا نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با دکتر علی ناصردلگشا کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

برای بازسازی دندان های حاضر در خط لبخند که شامل ۸ دندان جلویی هر فک می شود می توانیم از ونیر های کامپوزیتی یا ونیرهای سرامیکی که اصطلاحا تحت عنوان لمینیت های دندانی یاد می شوند، استفاده کرد.

در هر دو روش یاد شده تنها سطح جلویی یا لبی دندان در اندازه چند دهم میلیمتر تراش می خورد و در نهایت کامپوزیت ونیر در مطب مستقیما توسط دندانپزشک آماده می شود ولی در مورد لمینیت، قالب گیری انجام می شود، محصول نهایی در لابراتوار و خارج از مطب ساخته شده و بر روی دندان ها نصب می شود. لذا این دو روش تفاوت هایی از لحاظ مزایا و معایب دارند که کاربرد آنها را با توجه به شرایط بیمار متفاوت است.

مزایای کامپوزیت ونیر

– تراش کمتر دندان

– هزینه پایینتر و روش سریعتر در بازسازی دندان

معایب کامپوزیت ونیر

– استحکام کمتر

– زیبایی کمتر نسبت به لمینیت و نیاز مکرر به پرداخت های دوره ای

با توجه به خصوصیات ذکر شده در مورد کامپوزیت ونیرها، لمینیت های دندانی از استحکام بالاتر و زیبایی و سطح پرداخت شده بهتری برخوردار هستند و لذا رنگ پذیری بسیار کمتری نیز دارند لکن قیمت بالاتر و نیز تراش بیشتری که نیاز دارند از محدودیت های کاربردی این روش زیبایی است.

دکتر علی ناصر دلگشا

دکتر علی ناصردلگشا دندانپزشک - جراح ایمپلنت دارای مدرک ایمپلنت از جهاد دانشگاهی شهید بهشتی ارائه کلیه خدمات عمومی و تخصصی شامل: درمان ریشه، درمان های زیبایی و پروتز، جراحی...

سوالات خود را از دکتر بپرسید
 • wahid jagari

  سلام دکتر لطفاً جواب بدهید ، بنده مدت پنج ساله دندان مصنوعی گذاشته ام سوال آیا میشه الان ایمپلنت کرد و هزینه ش چقدر است ؟

  • دکتر علی ناصردلگشا

   ضمن عرض سلام باید عرض کنم میتوانید ایمپلنت بگذارید ولی هزینه و تعداد ایمپلنت و موارد دیگه رو حتما باید همراه با یک عکس opg تشریف بیارید تا حضوری معاینه کنم

 • علی کریمیییی

  دکتر من سوال دارم

  • دکتر علی ناصردلگشا

   سلام بفرمایید ....!

 • alo_admin

  آیا شما ارتودنسی جهت رفع جلو بودن دندانها انجام میدین؟ قیمت هر یک چقدره؟

 • alo_admin

  سال نو مبارک، میخواستم دندان پرکنم> سطحیه. کاشت دندان هم دارم. قیمت و آدرس مطب

 • لغو پاسخ
دکتر علی ناصر دلگشا
بستن دکتر علی ناصر دلگشا دکتر علی ناصر دلگشا

سوالات خود را از دکتر علی ناصر دلگشا بپرسید

02122882183