بادکش درمانی چیست و در چه بیماری های کاربرد دارد؟ - دکتر محمد فتح اله زاده جهرمی

بادکش درمانی چیست و در چه بیماری های کاربرد دارد؟

بادکش درمانی چیست و در چه بیماری های کاربرد دارد؟

بادکش ‌درمانی از شاخه های طب مکمل چین است. در این روش‌ مکش پوست در قسمت های مختلف بدن توسط  ‌لیوان هایی از جنس  شیشه و یا پلاستیک انجام می شود.

دکتر محمد فتح اله زاده جهرمی نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با دکتر محمد فتح اله زاده جهرمی کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

مکانیسم اثر بادکش درمانی به این صورت است که خونرسانی به سطح پوست را زیاد می کند و این مساله موجب به حرکت درآمدن انرژی و خون راکد در بدن می شود.

از دیدگاه طب سنتی چین هر قسمتی از بدن که در آن رکود خون و انرژی بوجود آمده باشد،  به نحوی بیمار می شود و  با به جریان انداختن صحیح  خون و انرژی در بدن می توانیم موجب بهبود بیماری ها شویم.

در اطراف ستون فقرات از دیدگاه طب چینی نقاط مختلف طب سوزنی وجود دارد که با ارگان های داخلی در ارتباط هستند و برای درمان اختلالات هر ارگان می توانیم با بادکش درمانی آن منطقه موجب درمان شویم.

بادکش درمانی موجب‌ بهبود دردهای عضلانی و گرفتگی ها نیز می شود، گرفتگی ها  ممکن است در اثر نرسیدن انرژی و خون کافی به یک منطقه به وجود آمده باشد.

گزارش هایی مبنی بر درمان بیماری های مختلف توسط بادکش درمانی وجود دارد از جمله:

– درمان اختلالات ریوی و گوارشی

همان طور که می دانید ریشه بسیاری از اختلالات بدن ضعف سیستم ایمنی است و از دیگر فواید بادکش درمانی می توان به تقویت سیستم ایمنی بدن اشاره کرد.

از خواص دیگر بادکش درمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:  

– سم زدایی

– پیشگیری از بیماری ها

– تنظیم جریان خون در بدن

– کاهش درد

– بهبود سوخت و ساز بدن

– درمان سردرد

– درمان تبخال

– درمان زونا

انواع مختلفی بادکش:

– بادکش خشک

– مرطوب بادکش‌

هر یک از این بادکش ها کاربرد های خاص خود را دارد.

بادکش درمانی در مواردی نیز با روش های دیگر درمانی از قبیل طب سوزنی و ماساژ  انجام می شود.

در طب سنتی ایرانی نیز بادکش درمانی از جایگاه ویژه ای برخوردار است. به طور مثال برای فردی که دچار اختلالات گوارشی است در طب سنتی ایرانی بادکش نواحی شکم برای به جریان انداختن انرژی و بهبود عملکرد روده ها توصیه می شود.

بادکش درمانی از روش های درمانی کم عارضه است. بعد از بادکش درمانی کبودی و قرمزی ممکن است روی پوست به وجود بیاید که با گذشتن یک هفته از بین می رود.

تعداد بادکش ها و همچنین محل قرارگیری بادکش ها در افراد مختلف متفاوت است.

بادکش درمانی برای برخی از افراد احتیاط دارد و حتما باید با پزشکشان مشورت کنند:

– زنان باردار

– افرادی که دچار شکستگی استخوان شده اند

– افراد سرطانی

از دیگر موارد استفاده بادکش می توان به زیبایی اشاره کرد، بادکش نواحی صورت و لب ها موجب به جریان انداختن خون و همچنین پاکسازی پوست می شود، مانند سایر روش های درمانی، زیاده روی در بادکش درمانی توصیه نمی شود و بهتر است که این درمان را با مشاوره با پزشک خود انجام دهید.

دکتر محمد فتح اله زاده جهرمی

دکتر محمد فتح اله زاده جهرمی، طب سنتی چین سوابق علمی عضو رسمی انجمن لیزر ایران و اروپا. سوابق تحصیلی دارای گواهی نامه های داخلی و بین المللی: طب سوزنی...

سوالات خود را از دکتر بپرسید
 • احسان خورده بین

  سلام دکتر من 36 ساله از کرمانشاه به مدت 5ساله که پارکینسون دارم لرزش شدید دست چپ وپای چپ تعادل ندارم ودر روز 10 دانه قرص لوودپای سی فورت 250 مصرف دارم ایا با لیزر تراپی بیماری من قابل درمان هست یانه --باچند جلسه نیاز هست که درمان بشم

 • علیرضاامین زاده

  سلام وقتتون بخیر اقای دکتر فتح الله زاده میخواستم بپرسم چرا دستگاه بیورزونانس رو سازمان WHOتایید نکرده و همچنین شما به دیتاهای فرکانسی ارگان های بدن دسترسی دارید؟اگر جوابتون خیر هست خود دستگاه رو دارید؟

 • شهلا ناظری

  آیا لیزر آکوپانکچر برای عوارض ناشی از پارکینسون موثر است

  • دکتر محمد فتح اله زاده جهرمی

   سلام برای عوارض ناشی از پارکینسون لیزرهای کم توان بسیار موثر هستش و پروتکل درمانی خاص خودشو داره همراه طب سوزنی انجام میشه و اثر خوبی داره برای مشاوره با شماره مطب 22610851 تماس بگیرین

 • نها

  آقای دکتر ببخشید شماتوی شهر کرمانشاه دکتر خوب طب سوزنی ولیزر درمانی رو نمیشناسین؟؟

 • لغو پاسخ
دکتر محمد فتح اله زاده جهرمی