ارتودنسی دندان و نکاتی در مورد آن - دکتر ژاله باقری

ارتودنسی دندان و نکاتی در مورد آن

ارتودنسی دندان و نکاتی در مورد آن

سن مناسب برای شروع درمان ارتودنسی:

دکتر ژاله باقری نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با دکتر ژاله باقری کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

بهترین زمان برای اولین معاینه ارتودنسی در سن 8 سالگی است که در صورت نیاز به درمان ناهنجاری فک و صورت در این سن با درمان ارتودنسی متحرک به راحتی قابل درمان است، ولی در صورت عبور از سن مناسب درمان ناهنجاری فک و صورت فقط با درمان ترکیبی جراحی فک و ارتودنسی امکانپذیر است.

انواع درمان ارتودنسی:

در مورد انواع درمان ارتودنسی باید این توضیح را داد که درمان­ های ارتودنسی به دو نوع متحرک و ثابت تقسیم می شوند و تفاوت آنها در این است که درمان متحرک توسط بیمار برداشته و دوباره جاگذاری می ­شود ولی سیم ارتودنسی یا همان درمان ارتودنسی ثابت فقط توسط ارتودنتیست تنظیم می­ شود و قابل برداشتن توسط بیمار نیست.

هزینه درمان ارتودنسی:

هزینه ارتودنسی بستگی به شدت ناهنجاری متفاوت است. به­ طور مثال برای درمان نیاز به کشیدن دندان دارد یا خیر و یا بیمار نیاز به جراحی فک دارد یا خیر، هزینه متفاوت است. که با یک جلسه مشاوره تمام این موارد قابل تشخیص است و هزینه در پایان جلسه مشاوره به بیمار گفته می­ شود.

طول مدت درمان ارتودنسی:

طول مدت درمان ارتودنسی در درمان ­های متحرک بین 9 تا12ماه و درمان ارتودنسی ثابت بین 18تا30 ماه است که میزان همکاری بیمار در کاهش مدت درمان بسیار تاثیرگذار است.

درمان ارتودنسی زیبایی:

درمان ارتودنسی زیبایی به انواع پلاک­ های نامرئی یا ارتودنسی ثابت با براکت­ های زیبایی یا همان براکت ­های سرامیکی و یا براکت­ هایی که پشت دندان قرار می­ گیرند تقسیم می­ شود که در صورت درخواست بیمار همه موارد قابل انجام است.

دکتر ژاله باقری

دکتر ژاله باقری، دندانپزشک عمومی، مدرک تحصیلات دندانپزشکی خود را از دانشگاه IMT رومانی دریافت کردند. پس از اتمام تحصیلات در خارج از کشور و ورود به ایران، در آزمون...

سوالات خود را از بپرسید
 • اعظم حسین نیا

  سلام خانم دکتر عزیز حالتون چه طوره من چند سال پیش افتخار داشتم در ازانس ناوک در خدمت شما باشم امروز به طور اتفاقی عکس شمارا در این صفحه دیدم خیلی خوشحال شدم و ارزو میکنم هر جا تشریف دارید در نهایت سلامت باشید خانم دکتر عزیز شما کار زیبایی هم انجام میدهید منظورم لمینت و کامپوزیت هست

 • Ahmad gholizadeh

  سلام و عرض ادب خدمت خانم دکتر باقری عذر میخام بنده ۴۲ ساله ساکن استان فارس هستم مدت یک الی دو ساله دندانهایم خود به خود بدون اینکه دردی داشته باشند از بین می روند و یک دفعه کنده می شوند تا حدودی که ۱۲ دندان بیشتر برایم نمانده میخاستم بدونم این یک بیماری مربوط به بدن هست یا فقط دهان و دندان؟

 • سیدآریا

  باسلام. مادرم 49 ساله است و تا به حال فقط یک دندان آسیا فک پایین را کشیده و 12 دندان سالم 22 دندان سالم و بقیه را پرکرده وقتی مسواک می زد از دندان جلویی فک پایین کمی خونریزی داشت به جراح آقای دکتر مهدی سلمانی مراجعه کردیم دو جلسه کورتاژ لثه تجویز کرد یک جلسه انجام شده مادرم نمی خواهد برای جلسه دوم برود چون فکر می کند ضروری نیست و دندانهایش خوب شده و کورتاژ دوباره به استحکام دندان هایش آسیب می رساند چه کار کنیم آیا به نظر شما جلسه دوم برویم یا نه؟

 • alo_admin

  دندان شیری پسرم پانصده سالش تازه. دندان شیریش میفته خواستم بدونم مشکلی نیست تو این سن

 • لغو پاسخ