درمان گرمازدگی حیوانات - کلینیک دامپزشکی دکتر مسعود تقی زاده جاهد

درمان گرمازدگی حیوانات

درمان گرمازدگی حیوانات

در فصل تابستان بسیاری از سگ و گربه­ ها به دلیل پوشش متراکم موهای خود به خصوص در فضاهای دربسته و بدون تهویه دچار گرمازدگی می­ شوند.

کلینیک دامپزشکی دکتر تقی زاده نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با کلینیک دامپزشکی دکتر مسعود تقی زاده جاهد کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

– اگر حیوان خانگی شما دچار گرمازدگی شد، سریعا به محلی دور از گرما منتقل کرده و لثه­ ها، پنجه ­ها و لاله گوش و بدن را با آب سرد خنک کرده و در مسیر نسیم (پنکه) قرارداده و پس از اقدامات اولیه سریعا به کلینیک­ های دامپزشکی مراجعه کنید.

– برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی توصیه می­ شود که قبل از شروع فصل گرما موهای حیوان خانگی خود را کوتاه کنید زیرا کوتاه کردن موها باعث خنک ماندن پوست حیوانتان می ­شود.

– اگر حیوان خانگیتان را در فصل تابستان با خود به بیرون از محیط منزل می­ برید، مراقب باشید که هیچگاه آنها را تنها در داخل ماشین (زمانی که سیستم تهویه خاموش است) نگذارید.

– توصیه می­ شود که آب تمیز، خنک و گوارا همیشه در اختیار حیوان خانگی تان قراردهید.

– بهتر است در فصل تابستان مواقعی از روز که دمای هوا به بالاترین میزان می­رسد، از بیرون بردن کوچولوتون و پیاده ­روی در پیاده ­روها و آسفالت ­های داغ خودداری کنید.

کلینیک دامپزشکی دکتر تقی زاده

کلینیک تخصصی دامپزشکی دکتر مسعود تقی زاده جاهد دکتر مسعود تقی زاده جاهد، متخصص بیهوشی و جراحی دامپزشکی (بورد تخصصی بیهوشی و جراحی دامپزشکی از دانشگاه تهران)، شماره نظام 1034209 خدمات کلینیک...

سوالات خود را از دکتر بپرسید
 • فاطمه زنگنه

  سلام وقتتون بخير. گربه اي توي حياط ما زندگي ميكنه كه گاهي بيرون هم ميره، چند روزه بغل صورتش،بين گوش و گلوش يه تورم اندازه گردو در اومده كه نميدونم منشا اش چيه. قبل تر عين همين رو توي گربه اي ديدم كه مثل جوش تركيد. در ضمن چند روز هم هست كه يدونه مگس كه مدل خاصي هم داره گاهي از لاي موهاش در مياد كه نميتونم بگيرمش دوباره ميره تو. ممكنه اين تورم جوش باشه و ايا به خاطر گاز اين مگسه؟چيكار ميتونم براش بكنم با توجه به اينكه خيلي هم دستي نيست

 • مریم مغبون

  سلام وقتتون بخیر من همسترم چند روزه که عطسه می‌کنه همش بدنشو بینیشو میخارونه خیلی بیش از حد و لرز داره دامپزشکی هم بردم ضد انگل زدن ولی اصلا فرق نکرده دامپزشکی دیگه هم وجود نداره چیکار کنم خیلی نگرانشم 😭🙏🏽

  • کلینیک دامپزشکی دکتر مسعود تقی زاده جاهد

   نیاز به ویزیت از نزدیک دارد لطفا روزهای فرد از صبح تا عصر و روزهای زوج از عصر تا شب مراجعه نمایید

 • سودابه طاوسی

  باسلام اگرموی سگ خانگی وارد غذا انسان بشه وخورده شه خطرناکه یا نه؟

 • مریم مشتاق

  البته بهتره آب خنک و سرد نباشه. غیر از راهاییکه گفتین مقاله گرمازدگی پت پرس که درباره حیوونای خونگی معمول هست راهای دیگه هم توصیه کرده مثلا اگه نژادی به فعالیت زیاد نیاز داره‌ میشه فعالیتاییو انجام داد که به نحوی مرتبط با آب باشه مثل بازی در آب نماها و فواره ها، استخر کودک و شنا. یا مثلا درست کردن تشویقی خونگی یخی یا پیاده روی در صبح زود یا نیمه شب که هوا خنکه

 • لغو پاسخ
کلینیک دامپزشکی دکتر تقی زاده