از خواص جو برای سلامتی چه می دانیم؟

alodoctoradmin2
جو، یک ماده مغذی است که خاصیت نرم‌کننده و مدر دارد. مصرف جوشانده آن اثر مقوی و سازنده دارد و از نظر درمانی، خواص بهبودبخشی ناراحتی‌های ناشی از بروز حالت‌های التهابی، تب، بیماری‌های کبدی، بواسیر، اسکوربوت، ورم مثانه و دیسانتری را داراست. جوشانده ی حاصل از مخلوط جو، گندم و جو دو سر از غذاهای […]

جو، یک ماده مغذی است که خاصیت نرم‌کننده و مدر دارد. مصرف جوشانده آن اثر مقوی و سازنده دارد و از نظر درمانی، خواص بهبودبخشی ناراحتی‌های ناشی از بروز حالت‌های التهابی، تب، بیماری‌های کبدی، بواسیر، اسکوربوت، ورم مثانه و دیسانتری را داراست.

جوشانده ی حاصل از مخلوط جو، گندم و جو دو سر از غذاهای بسیار خوب در دوران نقاهت است. همچنین شما می توانید ازجوشانده جو برای درمان تب ، کم خونی و سوء هضم استفاده کنید. جوشانده جو از دارو هایی است که در استعمال خارج نیز مورد استفاده قرار می گیرد اگر بر روی اولسرهای چرکین قرار دهید در بهبود این اولسر ها موثر واقع می گردد. جو ملین و مهار کننده مواد شیمیایی سرطان زا می باشد. ترکیب های شیمیایی موثر جو در درمان سرطان شامل : selenium ,tricin Salicylic acid ,scopletin و غیره می باشد.در طب سنتی ایران از جو به عنوان پایین آورنده قند خون استفاده می کنند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
مطالب پیشنهادی

نظر خود را وارد نمایید
لغو پاسخ