برای درمان خشکی پوست در تابستان این راهکارها نجات‌بخش است

alodoctoradmin2
تابستان با گرمای طاقت فرسایی که دارد همه مارا کلافه می کند؛ علاوه بر این گرما تعریق بیش از حد در تابستان باعث می شود پوستمان همیشه چرب به نظر برسد و مارا کلافه کند. با این حال روش هایی برای کنترل چربی پوست در تابستان وجود دارد. طبق گفته های دکتر هاریش کوتام، متخصص […]

تابستان با گرمای طاقت فرسایی که دارد همه مارا کلافه می کند؛ علاوه بر این گرما تعریق بیش از حد در تابستان باعث می شود پوستمان همیشه چرب به نظر برسد و مارا کلافه کند. با این حال روش هایی برای کنترل چربی پوست در تابستان وجود دارد.

طبق گفته های دکتر هاریش کوتام، متخصص پوست، عضو معتبر انجمن متخصصان پوست، ونرولوژیست‌ها، چند نکته مراقبت از پوست را برای کنترل چربی در تابستان امسال گردآوری کردیم:

چه چیزی باعث چرب شدن پوست در تابستان می شود؟

قبل از اینکه به نکاتی بپردازیم، بیایید در مورد دلایل تولید بیش از حد سبوم در پوست شما صحبت کنیم. پوست شما از منافذ ریز تشکیل شده است که در زیر آنها غدد چربی قرار دارند.این غدد چربی ای به نام سبوم تولید می کنند که برای حفظ سلامت پوست لازم است.

در هوای گرم و مرطوب، غدد چربی تمایل به تولید بیش از حد سبوم دارند و ظاهری چرب روی صورت شما می‌گذارند. عوامل دیگری مانند نوسانات هورمونی و ژن ها نیز غدد چربی را به تولید بیش از حد سبوم در تلاش برای هیدراته نگه داشتن پوست شما سوق می دهند که این شرایط می تواند منجر به بروز آکنه شود.

از مرطوب کننده سبک استفاده کنید

مرطوب کننده ها برای هر نوع پوستی ضروری هستند، اما اگر پوست چرب دارید، یک مرطوب کننده سبک و مبتنی بر ژل را انتخاب کنید تا از چرب شدن بیش از حد صورت شما در اواسط روز جلوگیری کند.

آیا از خود می‌پرسید چرا وقتی که روغن کافی روی صورت خود دارید، مرطوب‌کننده مهم است؟ مرطوب کننده ها پوست شما را آبرسانی می کنند. آنها از تولید بیش از حد سبوم جلوگیری می کنند که ممکن است به جلوگیری از بروز آکنه نیز کمک کند.

کاغذهای بلاتینگ خود را همراه داشته باشید

این بدان معنا نیست که هربار از کاغذهای بلاتینگ استفاده کنید؛استفاده بیش از حد از آنها می تواند چربی های مورد نیاز پوست شما را از بین ببرد و فعالیت غدد چربی را تحریک کند.

به آرامی یک یا دو بار در روز کاغذ را روی قسمت های چرب پوست خود بکشید تا چربی اضافی پوست از بین برود.

میسلار واتر را امتحان کنید

این افزوده جدید به صنعت زیبایی، زندگی تابستانی را بسیار آسان کرده است. قابل حمل است و نیازی به آبکشی ندارد. میسلار واتر گزینه خوبی برای پاکسازی و پاک کردن چربی و کثیفی اضافی روی پوست است.

مطمئن شوید که از ضد آفتاب استفاده می کنید

کرم ضد آفتاب در هر زمانی از سال باید بخشی از رژیم مراقبت از پوست شما باشد. اشعه ماوراء بنفش خورشید می تواند به پوست شما آسیب برساند. اگر پوست بیش از حد چرب یا مستعد آکنه دارید از ضد آفتاب استفاده کنید. این کار از آسیب های ناشی از نور خورشید و ظاهر شدن جوش جلوگیری می کند.

برای جلوگیری از آسیب نور خورشید و مسدود شدن منافذ به دنبال یک کرم ضد آفتاب با طیف وسیع و بدون روغن باشید.دکتر هاریش استفاده از ضد آفتاب یا ضد آفتاب با SPF بالاتر از 30 را در تابستان توصیه می کند.او پیشنهاد می کند که هر دو ساعت یک بار مجددا ضد آفتاب را استفاده کنید.

مدام صورت خود را نشویید

شستن بیش از حد صورت می تواند لایه محافظ پوست شما را از بین ببرد. این لایه از پوست شما در برابر عوامل محیطی محافظت می کند و همچنین آن را هیدراته نگه می دارد. شستشوی بیش از حد پوست می تواند به این لایه آسیب برساند و روغن های ضروری و رطوبت را از پوست شما دور کند. در نتیجه ممکن است فعالیت غدد سباسه را تحریک کند و باعث تولید بیش از حد سبوم شود.

لایه برداری کنید، اما نه خیلی سخت!

یک یا دو بار در هفته صورت خود را لایه برداری کنید. این به حذف سلول های مرده پوست که ممکن است منافذ شما را مسدود کند، کمک می کند و از بروز آکنه جلوگیری می کند. با این حال، لایه برداری بیش از حد صورت می تواند به لایه محافظ پوست شما آسیب برساند که ممکن است باعث شود غدد چربی بیش از حد سبوم تولید کنند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
مطالب پیشنهادی

نظر خود را وارد نمایید
لغو پاسخ