نعوظ چیست؟

آیا اطلاعات شما در مورد نعوظ کافی است؟ آیا احساس می‌کنید که دچار مشکلی هستید؟ به شما پیشنهاد می کنیم که مقاله تیم الودکتر را کامل مطالعه کنید و هر آنچه که لازم است را در رابطه با نعوظ بخوانید.

نعوظ چیست؟

نعوظ چیست؟

نعوظ نشانه‌ای از تحریک جنسی است. با چیزی که می‌بینید، می‌بویید یا فکر می‌کنید در مغز شما شروع می‌شود. عصاب شما پیام های شیمیایی را به رگ‌های خونی در آلت تناسلی ارسال می‌کنند. شریان ها شل شده و باز می‌شوند تا خون بیشتری به جریان در بیاید. در همان زمان مویرگ ها به یکدیگر نزدیک می‌شوند.
زمانی که خون داخل آلت تناسلی مرد وجود دارد، فشار در درون آن بیشترین حالت ممکن است. در این حالت آلت تناسلی شما در حالت نعوظ قرار می‌گیرد. 

علائم اختلال در نعوظ

اگر این مشکلات را در خود می‌بینید اختلال در نعوظ دارید:
مشکل در نعوظ
مشکل در حفظ نعوظ در حین رابطه جنسی
کاهش علاقه جنسی
سایر اختلالت جنسی مربوط به اختلال نعوظ عبارتند از:
انزال زودرس
انزال به تاخیر افتاده
ناتوانی در رسیدن به ارگاسم
اگر بیش از دو ماه هر کدوم از این علائم را در خود دیدید با دکتر خود صحبت کنید و از او مشورت بگیرید. 

افسانه ها و اطلاعات درباره اختلال نعوظ

اطلاعات غلط در مورد علل و درمان اختلال نعوظ (ED) وجود دارد.  و بهتر است درباره ان بیشتر بدانید.
اختلال نعوظ و سن
 نعوظ بخش عادی از بدن مردان است و همرا ه با پیرتر شدن مشکلات نیز همراه شما است و مردان باید یاد بگیرند که با آن زندگی کنند. اگرچه نعوظ در مردان مسن تر رایج است اما دلیل نمی شود که حتما در همه مردان مسن وجود دارد و باعث نمیشود که یک رابطه خوب جنسی را تجربه نکنند. اگرچه نعوظ خود خطرناک نیست، می تواند یک نشانه هشدار اولیه بیماری جدی برای سلامت، مانند دیابت یا مشکلات قلب باشد. 
اگر مشکل نعوظ دارید بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. این نه تنها کمک می کند که مشکل خود را پیدا کنید بلکه باعث می شود شما به زندگی عادی خود با یک رابطه جنسی آسوده باز گردید. یکی از اعنقادات اشتباه در مورد مشکل نعوظ این است که شریک جنسیتان شما را جذب نمی کند. اما در واقع این درست نیست بسیاری از چیزها باعث مشکلات نعوظ می شوند. اگرچه عدم جذابیت جنسی به شریک زندگی شما ممکن است یکی از آنها باشد، اما دلایل زیاد دیگری نیز دارد.

آیا شما در معرض اختلال نعوظ هستید؟

یک مشکل گاه به گاه برای نعوظ موضوع جدی و اساسی نیست و جای نگرانی ندارد. اما عدم نعوظ در نیمی از مواقع نیازمند درمان می‌باشد. آیا شما در مرض اختلال نعوظ هستید؟ پرسش نامه زیر را جواب دهید.
آیا شما اضافه وزن دارید؟ بلی یا خیر!
آیا شما هر کدام از شرایط زیر را دارید؟
دیابت
کلسترول بالا
افسردگی
بیماری کلیوی
فشارخون بالا
اختلالات سیستم عصبی
هر نوع جراحی لگنی
آیا شما؟
اهل دود هستید
الکل مصرف می‌کنید
قرص های هیجان‌زا استفاده می‌کنید
تا چه اندازه ورزش می‌کنید؟
روزانه
یکبار یا دوبار در هفته
چند بار در هفته
تا چه اندازه احساس تنش می‌کنید؟
بیشتر وقت‌ها 
گاهی
به ندرت
مردانی که دارای اضافه وزن هستند ممکن به مشکلات و عوارض عدم نعوظ دچار شوند.
یکی از علل اصلی اختلال نعوظ شامل بیماری‌های عصبی، شرایط روحی و بیماری‌هایی است که بر جریان خون اثر می‌گذارند داروهای رژیمی و بدون نسخه نیز هم می‌تواند باعث اختلال در نعوظ شوند. توتون و تنباکو، الکل و داروهای تفریحی می‌توانند به رگ‌های خونی مردانه منجر شوند و یا جریان خون را به آلت تناسلی محدود کنند و باعث اختلال نعوظ شوند. داشتن برنامه منظم ورزشی می‌تواند به شما کمک کند که دچار اختلال نعوظ نشوید. استرس و اضطراب علت‌های اصلی اختلال نعوظ موقت می‌باشد. 

آیا می‌دانید؟

ناتوانی جنسی نتیجه غیرقابل اجتناب از پیری است. اختلال نعوظ در هر سنی طبیعی نیست. طبیعی نیست که یک مرد به علت پیرشدن، به طور کامل به عدم توانایی نعوظ برسد. 
یکی دیگر از مسائلی که می‌تواند باعث اختلال نعوظ شود لباس زیر و کمربند می‌باشد. لباس زیر تنگ می‌تواند باعث ایجاد اختلال نعوظ شود. لباس زیر تنگ می‌تواند عامل ایجاد تعداد کم اسپرم باشد. اختلال در نعوظ را می‌توان با داروهای خوراکی، درمان های جنسی، تزریق به آلت تناسلی و جراحی درمان کرد. متخصص‌های اورولوژییس پزشکانی هستند که برای درمان مشکلات سیستم ادراری مردان و زنان و ارگان‌های جنسی مردان آموزش دیده‌اند. 
طبق تحقیقاتی که دانشگاه جان هاپکینز انجام داده است. این مطالعه بر روی 18 میلیون مرد بالای 20 سال لنجام شده است در طی این مطالعخ برخی از اختلالات نعوظ گزارش داده شده است. 
بیش از 2000 مرد که در این مطالعه شرکت کردند و مشکل نعوظ داشتند دچار بیماری دیابت بودند. دیگر عوامل خطرناک بر روی نعوظ عبارتند از سیگار کشیدن، بیماری قلبی و عروقی، کلسترول بالا و فشارخون بالا می‌باشد.

برای بهبود اختلال در نعوظ چه کنیم؟

اگر می‌خواهید به خودتان در اختلال نعوظ کمک کنید و باید اقدامات لازم برای جلوگیری و درمان خود انجام دهید. تغییرات را جدی بگیرید و آن‌ها را به درستی انجام دهید. رژیم غذایی سالم و ورزش منظم بخشی از برنامه روزانه خود قرار دهید. 
تحقیقات نشان می‌دهد بین چاقی و اختلال نعوظ رابطه وجود دارد. مردان دارای اضافه وزن با چربی اضافه در معده و کمر دارای سطوح پایین‌تر هورمون‌های جنسی مردانه هستند. مردان چاق هورمون های مردانه را سریع از بیم می‌برند به همین دلیل است که این افراد بیشتر دارای مشکل نعوظ هستند. 

چگونه به سلامتی خود بپردازیم؟

نکات گفته شده در این مقاله را دنبال کنید تا زندگی سالم‌تری داشته باشید. اگر چاق هستید با پزشک خود صحبت کنید تا یک برنامه دقیق‌تری را به شما بدهد. باید در رژیم غذایی خود چربی‌های اشباع را تا می‌توانید محدود کنید. در رژیم غذایی خود تا می‌توانید از میوه، سبزیجات و غلات کامل استفاده کنید. 
کلسترول را کاهش دهید. کلسترول بالا سبب مسدود شدن شریان هایی می‌شود که به آلت تناسلی ختم می‌شوند. کلسترول خود را با رژیم غذایی، دارو و ورزش کاهش دهید. ورزش را به طور منظم در برنامه خود قرار دهید. ورزش منظم علاوه بر کنترل اختلال نعوظ یک راه پیشگیری می‌باشد. همچنین ورزش می‌تواند سطح استرس بدنتان را کنترل کند و همین امر به پیشگیری اختلال نعوظ کمک می‌کند. 

پزشک چگونه به اختلال نعوظ پی می‌برد؟

پزشک در مورد سابقه پزشکی شما سوالاتی می‌کند. یک معاینه فیزیکی از بیضه‌ها و آلت تناسلی انجام می‌شود. یک معاینه رکتوم برای بررسی پروستات انجام می‌دهد. علاوه بر اینکه ممکن است نیاز به آزمایشات خون و ادرار داشته باشد تا شرایط دیگر را بررسی کند. 

کمبود خواب چه تاثیری بر نعوظ من دارد؟


ساختمان پزشکان
}