مشکلات رایج پوستی را بشناسید!

parya
مشکلات پوستی بسیار متعدد و مختلف هستند و همچنین این بیماری ها می توانند به راحتی قابل درمان باشند و یا نیاز به درمان پیچیده ی پزشکی داشته باشند. بیماری های پوستی معمولا در سنین بزرگسالی بروز می یابد و انواع پیچیده ی آن ممکن است همراه با درد و عوامل دیگر باشند. در ادامه این مطلب با مشکلات رایج پوست در بزرگسالان آشنا خواهیم شد.

آیا پوست شما دچار خارش، ترک، پوسته پوسته شدن و یا لکه های عجیب و غریب شده است؟ التهاب و سوزش پوست، تغییر در بافت و یا رنگ و ایجاد لکه ها ممکن است به دلیل عفونت، یک بیماری پوستی مزمن و یا تماس با یک عامل آلرژِی زا و تحریک کننده باشد. اگر فکر می کنید که یکی از این مشکلات رایجی پوستی را دارید، آن را با پزشک خود درمیان بگذارید. اکثر این بیماری ها جدی نیستند اما در برخی موارد می تواند نشان دهنده ی یک بیماری جدی باشد. 

زونا (هرپس زوستر)

زونا، جوش های برجسته روی پوست هستند که به تاول های دردناک تبدیل می شوند و پوشاندن آنها باعث سوزش پوست می شود و همچنین ایجاد آنها با حس خارش و سوزش همراه است. در اغلب موارد زونا در قسمت تنه و باسن ظاهر می شود اما می تواند در سایر قسمت های بدن نیز ظاهر شود. شیوع این بیماری حدود دو هفته طول می کشد و ممکن است بعد از بهبودی، احساس درد، بی حسی و خارش برای ماهها، سالها و یا بقیه ی زندگی، متوقف نشود. درمان های موجود شامل کرم هایی است که برای پوست شما تجویز می شود و یا داروهای ضد ویروسی، استروئیدها و حتی داروهای ضد افسردگی است. درمان در مرحله ی ابتدایی برای پیشگیری از ایجاد عوارض بعدی، بسیار مهم است.