3 مزیت چشمگیر ماست

افرادی که از ماست به عنوان عصرانه استفاده می کنند کمتر احساس گرسنگی می کنند و 100 کالری کمتر از بقیه هنگام شام دریافت می کنند. ماست یونانی نسبت به دیگر انواع ماست غنی تر از پروتئین می باشد.

3 مزیت چشمگیر ماست

ماست هزاران سال است که توسط انسان ها مورد استفاده قرار می گیرد. بسیار مغذی است و خوردن منظم آن می تواند جنبه های مختلف سلامتی را بهبود ببخشد.

به عنوان مثال، ماست نشان داده است که می تواند در کاهش بیماری های قلبی و پوکی استخوان موثر باشد و کنترل وزن نیز کمک می کند.

در ادامه این مقاله با مزایای ماست برای سلامتی آشنا خواهید شد:

ماست چیست و چگونه تهیه می شود؟

ماست یک لبنیات پر طرفدار می باشد که از تخمیر باکتریایی شیر تهیه می شود. باکتری هایی که برای تهیه ماست مورد استفاده قرار می گیرند مایه ماست نامیده می شوند که لاکتوز شیر را تخمیر می کنند. لاکتوز قند اصلی موجود در شیر می باشد.

این فرآیند لاکتیک اسید تولید می کند. لاکتیک اسید موجب دلمه شدن پروتئین های شیر می شود و به ماست طعم و قوام خاصی می دهد.

تمام انواع شیر برای تهیه ماست مناسب هستند. ماست هایی که از شیر خشک تهیه می شوند کم چرب و ماست هایی که از شیر تهیه می شوند پر چرب می باشند.

ماست ساده بدون رنگ و سفید، دارای بافت ضخیم و طعم ملایم می باشد.

متاسفانه برند های تجاری به آن افزودنی هایی اضافه می کنند از جمله: شکر و طعم دهنده. این نوع ماست ها برای سلامتی مفید نیستند.

به عبارت دیگر، ماست هایی که شیرین کننده ای به آن اضافه نشده است برای سلامتی بسیار مفید هستند.

ماسیت حاوی ترکیبات مغذی می باشد:


ماست تقریبا حاوی تمام ترکیباتی است که بدن شما به آن نیاز دارد.

ماست حاوی مقدار زیادی کلسیم، که یک ماده ضروری برای سلامت استخوان و دندان می باشد، است. تنها یک پیمانه ماست حاوی 49 درصد از نیاز روزانه به کلسیم می باشد.

همچنین حاوی ویتامین B به ویژه ویتامین B12 و ریبوفلاوین می باشد. این دو ویتامین برای حفاظت از قلب در برابر بیماری های قلبی و نقایص لوله عصبی موثر هستند.

یک پیمانه ماست حاوی 38 درصد از نیاز روزانه به فسفر، 12 درصد منیزیم و 18 درصد پتاسیم می باشد.

این مواد معدنی برای فرایندهای بیولوژیکی متعددی که در بدن انجام می شوند ضروری است مثل تنظیم فشار خون، سوخت و ساز بدن و سلامت استخوان ها.

تنها ماده مغذی که در ماست وجود ندارد ویتامین D می باشد اما اثر ماست با ویتامین D چند برابر خواهد شد. ویتامین D موجب پیشرفت استخوان و سلامت سیستم ایمنی بدن می شود و ممکن است که ریسک ابتلا  به بعضی از بیماری ها را کاهش دهد از جمله: بیماری های قلبی و افسردگی.

ماست حاوی پروتئین بسیاری است: