چه افرادی نباید ماست بخورند؟

ماستی که با ویتامین D غنی شده است نیز می تواند در تقویت سیستم ایمنی موثر باشد. ویتامین D به منظور پتانسیل آن برای جلوگیری از بیماری ها از جمله سرما خوردگی و آنفولانزا مورد مطالعه قرار گرفته است.

چه افرادی نباید ماست بخورند؟

ماست سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند:

مصرف ماست بخصوص ماست حاوی پروبیوتیک، اگر به صورت منظم انجام شود موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و امکان ابتلا به بیماری ها را کاهش می دهد.

پروبیوتیک ها نشان داده اند که می توانند التهاب را کاهش دهند، بیمارهای التهابی که ناشی از عفونت روده و مشکلات گوارشی می باشند.

تحقیقات نشان داده اند در بعضی از شرایط، پروبیوتیک ها می توانند دوره سرما خوردگی و درمان آن را کوتاه تر کنند.

افزون بر این، ویژگی افزایش سیستم ایمنی بدن توسط ماست به منیزیم، سلنیوم و زینک آن بستگی دارد. زیرا این ترکیبات معدنی نقش مهمی در سلامت سیستم ایمنی بدن بازی می کنند.

ماستی که با ویتامین D غنی شده است نیز می تواند در تقویت سیستم ایمنی موثر باشد. ویتامین D به منظور پتانسیل آن برای جلوگیری از بیماری ها از جمله سرما خوردگی و آنفولانزا مورد مطالعه قرار گرفته است.

ماست ممکن است از پوکی استخوان جلوگیری کند:

ماست حاوی تعدادی ماده مغذی کلیدی است که می توانند به سلامت استخوان کمک کنند از جمله این ترکیبات کلسیم، پروتئین، پتاسیم، فسفر و ویتامین D می باشند.

تمام این ویتامین ها و مواد معدنی بخصوص برای جلوگیری از پوکی استخوان که در افراد مسن با تحلیل رفتن استخوان ها ایجاد می شود، مفید هستند.

افرادی که از پوکی استخوان رنج می برند از تراکم استخوان کمی برخورد دار می باشند که ریسک شکستن استخوان را افزایش می دهد.

با این وجود تحقیقات نشان داده اند که مصرف حداقل 3 نوع لبنیات مثل ماست، در رژیم غذایی روزانه می تواند به نگه داری از جرم و استقامت استخوان کمک کند.

ماست ممکن است برای بیماری های قلبی نیز مفید باشد:

تنها عاملی که ممکن است گاهی سالم بودن ماست را زیر سوال ببرید چربی آن است. زیرا چربی ماست از نوع اشباع به همراه مقداری اسید چرب غیر اشباع می باشد.

چربی های اشباع در گذشته این باور را ایجاد کرده اند که می توانند باعث بیماری های قلبی باشند. اما تحقیقات اخیر این ادعا را رد کرده است. ماست کم چرب و فاقد جربی هنوز هم در امریکا بسیار پرطرفدار می باشد.

هنوز شواهد واضحی برای اثبات این ادعا که چربی ماست برای سلامت قلب مضر است دیده نشده است. در حقیقت، ماست ممکن است برای بیماری قلبی نیز مزایایی داشته باشد.

برخی از تحقیقات نشان داده اند که دریافت چربی اشباع از شیر و محصولات تهیه شده از آن کلسترول خوب خون را بالا می برد پس می توانند از قلب حفاظت کنند. دیگر تحقیقات نشان داده اند که ماست می تواند بیمار های قلبی را کاهش دهد.

افزون بر این، محصولات لبنی از جمله ماست می تواند در کاهش فشار خون که مهم ترین عامل بیماری های قلبی است موثر باشد. اثر ماست در کاهش فشار خون بیماران قلبی دائمی به نظر می رسد.

ماست ممکن است به کاهش وزن کمک کند:

ماست حاوی ویژگی های بسیاری است که می تواند به کنترل وزن کمک کند.

برای شروع ماست حاوی پروتئین بالایی است که در کنار کلسیم بالا سطح اشتها را کاهش می دهد.

علاوه بر این، در چندین تحقیق مشاهده کرده اند که مصرف کنندگان ماست دارای وزن کمتر، درصد چربی کمتر و دور کمر باریک تری هستند.

مصرف محصولات لبنی پر چرب نظیر ماست ممکن است به کاهش چاقی های درونی کمک کند. این گفته خلاف آنچه که قبلا در مورد چاقی و چربی شنیده بودید است.

افرادی که ماست استفاده می کنند نسبت به افرادی که این کار را انجام نمی دهند غذای بهتری مصرف می کنند. این به علت وجود مواد مغذی است موجود در ماست در مقایسه با مواد بی ارزش غذایی و پر کالری می باشد.

ماست ممکن است برای همه افراد مناسب نباشد:

بعضی از افراد باید مراقب ماست مصرفی خود باشند زیرا ممکن است دچار شرایط سختی شوند بخصوص اگر در هضم قند لاکتوز مشکل داشته باشند.

عدم تحمل لاکتوز: