بهترین راه ها برای مبارزه با پرخوری

parya
پرخوری یکی از عادت های غذایی است که اگر کنترل نشود، می تواند منجر به اضافه وزن و بیماری و سایر مشکلا سلامتی شود. روش های مختلفی برای مبارزه با پرخوری وجود دارد که در ادامه با بهترین آنها آشنا می شویم.

خود کنترلی کوشش و تقلایی برای بسیاری از مردم است، به ویژه اگر در مورد غذا باشد. خوردن بیش از حد و بدون تحرک و یا مصرف بیش از حد کالری در طول روز، از عادت هایی است که شکستن آنها کار بسیار سختی است. با گذشت زمان، مصرف بیش از حد غذا می تواند منجر به افزایش وزن شود و شما را در معرض خطر بیماری های مزمن مانند دیابت و بیماری های قلبی قرار دهد. علاوه بر این، این می تواند شما را از رسیدن به اهداف سلامتی خود بازدارد و همچنین ممکن است تاثیرات منفی بر تندرستی سلامتی شما داشته باشد. اگرچه شکستن چرخه ی پرخوری می تواند چالش برانگیز باشد، اما راه هایی وجود دارد که بتواند این عادت ناسالم را به یک عادت خوب تغییر دهد. در اینجا به برخی از روش های موثر پرهیز از پرخوری اشاره شده است.

خلاص شدن از شر حواس پرتی

اینکه آیا شما در هنگام ناهار خوردن در مقابل کامپیوتر کار می کنید و یا خوردن و نوشیدن در حال نگاه کردن به برنامه ی تلویزیونی مورد علاقه ی خود هستید، برای بسیاری از مردم یک اتفاق معمولی است. در حالی که این عادت احتمالا بی ضرر به نظر می رسد، ممکن است موجب جذب شما به پرخوری شود. بررسی 24 مطالعه نشان داد که حواس پرتی در طول وعده ی غذایی می تواند سبب مصرف بیشتر کالری شود.

هفته ای دو کیلو وزن کم کنید !
azshanbe img

تا کنون بیش از 3000 نفر با این رژیم غذایی وزن خود را کاهش داده اند. این رژیم برای هر فرد با توجه به ویژگی ها و شرایط بدنی شخصی می شود و می تواند یک بار برای همیشه مسئله لاغری و کاهش وزن را برای شما حل کند. برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه سبز رنگ زیر بزنید

نقاط ضعف خود را بشناسید

تعیین دقیق اینکه محدود کردن کدام غذاها برای شما سخت است، می تواند به شما در کاهش شانس ابتلا به پرخوری کمک کند. به عنوان مثال، اگر شما عادت دارید که هر روز یک کاسه ی بزرگ بستنی بخورید، نگه داشتن بستنی خود در فریزر را متوقف کنید. آماده سازی گزینه های سالم مانند سیب بریده شده با کره بادام زمینی، هوموس و سبزیجات و یا مخلوط های خانگی، می تواند به شما در ایجاد انتخاب های بهتر زمانیکه به دنبال روش های درمانی هستند، کمک کند. یکی دیگر از انتخاب های مفید این است که غذاهای مضر مانند چیپس، آبنبات و کوکی ها را خارج از دید و دسترس قرار دهید به طوری که برای خوردن مقدار کمی از آن، اغوا نشوید.

همه ی غذاهای مورد علاقه ی خود را منع نکنید

الگوهای غذایی محدود کننده که بسیاری از غذاهای مورد علاقه ی شما را منع می کند، ممکن است موجب ایجاد احساس محرومیت شود و شما را به سمت شکستن رفتارهای ممنوعه سوق دهد. رژیم های غذایی که در کل بر روی غذاهای فرآوری نشده تمرکز می کنند، بهترین هستند، اما ایجاد فضا برای مصرف گاه به گاه مواد غذایی مورد علاقه، کاملا سالم است. قسم خوردن برای دوباره مصرف نکردن اسکوپ بستنی، تکه های پیتزا و یا قطعه های شکلات، برای بسیاری از مردم واقع بینانه نیست. در عوض، بر روی فراهم کردن مواد غذایی سالم و مغذی تمرکز کنید، در حالی که این آزادی را به خودتان بدهید که از درمان پرخوری نیز لذت ببرید.