درباره کیست مویی بیشتر بدانیم - شفا کلینیک

درباره کیست مویی بیشتر بدانیم

درباره کیست مویی بیشتر بدانیم

محل بروز کیست مویی زیاد در معرض دید نیست، معمولا تا زمانی که علائمی چون درد و یا خروج چرک و خونآبه بروز نکند، بیمار متوجه آن نمی شود.

شفا کلینیک نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با شفا کلینیک کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

افرادی که پرمو هستند در معرض این بیماری قرار دارند و مطالعه درباره کیست مویی بیشتر بدانیم به آن ها کمک بسیاری در رعایت پیشگیری از بیماری خواهد کرد.

همواره احتمال عود برای کیست مویی (سینوس پیلونیدال) که عفونی شده باشد، وجود دارد.علت واقعی این بیماری هنوز مشخص نیست، اما فرضیه‌های متعددی برای آن وجود دارد.

کیست مویی در چه افرادی دیده می شود؟

در افرادی که پرمو هستند، گاهی مو به سمت داخل پوست بدن رشد نموده و به صورت یک کیست عفونی درمی آید. یک فرضیه دیگر آن است که بیماری کیست مویی یا سینوس پیلونیدال بر اثر وارد شدن ضربه‌های متعدد به ناحیه نشیمن گاه ایجاد می شود که بیشتر در راننده‌های ماشین سنگین بیابان‌ها می توان این امر را مشاهده کرد.

جراحی را تنها راه درمان

به عقیده عده‌ای این مشکل یک نقص مادرزادی است که ممکن است تا مدت‌ها عوارض آن بروز نکند. برداشتن کیست از طریق جراحی را تنها راه درمان می توان عنوان کرد و یادآور شد:

سینوس پیلونیدال به عنوان یک جسم خارجی در بدن عمل می کند و تشکیل کیست اطراف آن، ناشی از واکنش بدن است.

 

اگر قبل از بروز عارضه کیست برداشته شود می توان جای عمل را بخیه نمود، اما اگر دچار عفونت شود باید بعد از عمل جای جراحی را باز گذاشت تا از زیر ترمیم شود. بیماری های نشیمنگاه را جدی بگیرید تا تبدیل به توده های ناحیه تناسلی نشوند.

 

چون این کیست به عنوان یک عامل خارجی محسوب می شود و امکان دارد پزشک بخشی از بافت اطراف آن را حین عمل نبیند همواره امکان عود آن وجود دارد. اگر چه این بیماری در برخی خانواده‌ها بیشتر دیده می شود، اما هنوز عاملی پیدا نشده که بتوان آن را ارثی دانست.

شفا کلینیک

شفاکلینیک، مرکز تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاهی در تهران شفا کلینیک با تکیه بر تحصیلات دانشگاهی و تجربه انبوه درمان بیماری های نشیمنگاهی در تهران، توانسته است به صورت تخصصی،...

سوالات خود را از بپرسید
 • فرهاد باقریان

  با سلام چند وقتی است که بعد از دفع مدفوع و گاها در حالت معمولی نیز احساس درد در ناحیه مقعد دارم در مدفوع یا مقعد خون دیده نشده اما یکبار که برای رفع درد ناحیه اطراف مقعد را فشار میدادم از مقعد مایعی مانند عفونت خارج شد لطفا راهنمایی بفرمایی بیماری ودرمان آن چیست؟

 • امیر خ

  سلام و خسته نباشید ، یک الی دو روز هست که متوجه شدم یک چیز از نخود کوچیک تر در فاصله یک سانتی دهانه مقعدم به وجود امده،کمی سفته، کمی قرمزه، در حالت عادی درد نداره، ولی اگ فشارش بدم درد میگیره، مشکلی با مدفوع کردن ندارم، میخواستم بدونم این ابسه مقعده یا نه؟ و برای درمان ب چ تخصصی باید مراجعه کنم ، در اهواز زندگی میکنم، خیلی نگرانم کرده، با تشکر منتظر جوابتون هستم

  • شفا کلینیک

   باسلام با توضيحاتي كه دادين دچاره ابسه مقعدي شدين و جراح عمومي مرجعه كنيد

 • رضا صفایی

  کنار مقعدم دانه زده چیکار کنم خانگی خوب بشه؟

  • شفا کلینیک

   سلام براي تشخيص حضوري مراجعه كنيد

 • بهمن اکبری

  سلام آقای دکتر من الان سه سال هستش داخل و بیرون مقعدم خارش میکنه و انگشتم را داخل مقعدم میکنم زخم های ریز میبینم الان یکسال هستش کم و بیش ترش میکنم در دفع مدفوع هم کم و بیش مشکل دارم یعنی مدفوع سفت میاد و روی شکاف باسنم سفید شده نوع بیماری من چیست؟؟؟

  • شفا کلینیک

   سلام ودروداولا بایداول یبوست برطرف کنید تاراحت دفع داشته باشید وبعدجهت بررسی زائده یابرجستگی های دارید حضوری به پزشک جراح عمومی مراجعه کنید

 • لغو پاسخ
شفا کلینیک
بستن شفا کلینیک شفا کلینیک

سوالات خود را از شفا کلینیک بپرسید

02166928633