زوال عقل در افراد دارای سابقه کیفری

alodoctoradmin2
براساس مطالعه‌ای جدید، مشخص شده است که افراد مسنی که مرتکب جنایات جدی شده‌اند، چندین بار محکوم شده‌اند یا دوره‌های حبس طولانی‌مدت دریافت کرده‌اند، به طور قابل‌توجهی در معرض خطر ابتلا به زوال عقل و اختلالات شناختی خفیف (MCI) هستند. کارمن سولارس کانال (Carmen Solares Canal) با استفاده از داده‌های ثبت ملی، افراد بالای ۵۰ […]

براساس مطالعه‌ای جدید، مشخص شده است که افراد مسنی که مرتکب جنایات جدی شده‌اند، چندین بار محکوم شده‌اند یا دوره‌های حبس طولانی‌مدت دریافت کرده‌اند، به طور قابل‌توجهی در معرض خطر ابتلا به زوال عقل و اختلالات شناختی خفیف (MCI) هستند.

زوال عقل

کارمن سولارس کانال (Carmen Solares Canal) با استفاده از داده‌های ثبت ملی، افراد بالای ۵۰ سال را شناسایی کرد و داده‌های مربوط به محکومیت جنایی و سلامت آن‌ها را جمع‌آوری کرد. پایان نامه دکترای او بیش از ۳.۵ میلیون نفر را شامل می‌شود که ۸۰۰ هزار نفر از آن‌ها دارای سابقه کیفری هستند.

سولارس می‌گوید: احتمالا علت این است که افرادی که مرتکب جرایم جدی می‌شوند اغلب در شرایط دشواری زندگی می‌کنند. سلامت جسمی و روانی آن‌ها اغلب بدتر از جمعیت عمومی است و سطح تحصیلات آن‌ها پایین است. همه این عوامل خطر ابتلا به زوال عقل را در آینده افزایش می‌دهد.

ژن‌ها نقش دارند
در یک مطالعه فرعی، سولارس بررسی کرد که چگونه عوامل ژنتیکی و عوامل محیطی مرتبط با خانواده بر ارتباط بین رفتار بیرونی و بیماری آلزایمر و سایر اشکال زوال عقل تأثیر می‌گذارند. رفتار بیرونی شامل جنایت، سوء مصرف مواد مخدر و پرخاشگری است.

سولارس می‌گوید: ما می‌توانیم نشان دهیم که بستگان افراد با سابقه کیفری در معرض خطر بیشتری ابتلا به زوال عقل هستند. اگرچه این خطر برای والدین در مقایسه با بستگان مانند پدربزرگ و مادربزرگ، خاله و عمو‌ها به طور قابل توجهی بالاتر است.

سولارس می‌گوید: افزایش خطر ابتلا به زوال عقل تحت تأثیر ترکیبی از عوامل ژنتیکی، عوامل محیطی و همچنین مشکلات سلامتی و روانی اجتماعی در طول زندگی است.

 زوال عقل

مشکلات سلامتی در مجرمان مسن شایع‌تر است
این پایان نامه همچنین نشان می‌دهد که مجرمان مسن به طور کلی در مقایسه با سایر بزرگسالان هم سنشان از چندین مشکل سلامتی، جسمی و روانی رنج می‌برند. این مشکلات سلامتی ممکن است شامل سوء مصرف الکل و مواد مخدر، افسردگی، اضطراب، بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت، سکته مغزی و سرطان باشد.

این موضوع به ما درک بیشتری از نحوه تاثیر سبک زندگی مجرمانه بر سلامت افراد با افزایش سن می‌دهد. این دانش همچنین ممکن است برای توسعه استراتژی‌های پیشگیرانه در بخش عمومی استفاده شود و می‌تواند برای همه افرادی که با افراد مسن کار می‌کنند مفید باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
مطالب پیشنهادی

نظر خود را وارد نمایید
لغو پاسخ