انسان حداکثر می‌تواند چند سال عمر کند؟

مهرناز زاوه
محققان آمریکایی با انجام مطالعات موردی در زمینه طول عمر دریافتند که انسان به بیشترین طول عمر خود رسیده است.

محققان آمریکایی با انجام مطالعات موردی در زمینه طول عمر دریافتند که انسان به بیشترین طول عمر خود رسیده است. این بدان معنا نیست که دیگر کسی زیاد پیر نخواهد شد، اما گفته می‌شود که دیگر کسی بیشتر از 122 سال عمر نخواهد کرد.
پیشرفت علم در زمینه مبارزه با بیماری‌های عفونی و اختلالات مزمن باعث افزایش میانگین طول عمر انسان شده است. از قرن نوزدهم میلادی به بعد، متوسط امید به زندگی به خاطر مسائلی چون افزایش بهداشت عمومی، رژیم غذایی، محیط زیست و غیره افزایش یافته است. به طور متوسط امروزه هر کودکی که در آمریکا متولد می‌شود، انتظار می‌رود که تا سن 79 سالگی به زندگی خود ادامه دهد؛ این در حالی است که متوسط امید به زندگی برای آمریکایی‌ها در سال 1900 حدود 47 سال بوده است.
از آن زمان تا کنون میانگین سن انسان‌ها و همچنین میانگین امید به زندگی در حال افزایش بوده است. اما این افزایش نیز سقفی دارد و به گفته دانشمندان، ما هم اکنون به سقف آن رسیده‌ایم. دانشمندان با استفاده از داده‌های به دست آمده به این نتیجه رسیده‌اند که در حال حاضر میانگین بیشترین طول عمر برای انسان‌ها 115 سال است. چرا که بعضا سن برخی افراد از 115 سال نیز بیشتر می‌شود. دانشمندان در نهایت عدد 125 را به عنوان آخرین حد برای طول عمر انسان‌ها معرفی کردند.این بدان معنی است که احتمال اینکه فردی بیشتر از 125 سال عمر کند چیزی کمتر از 1 در 10.000 است.
ژان ویج معتقد است پیشرفت بیشتر در برابر بیماری‌های عفونی و مزمن باعث افزایش میانگین طول عمر انسان‌ها شده است. پیشرفت‌های علمی ممکن است طول عمر انسان را بیشتر هم بکند؛ این پیشرفت‌ها دیگر نیاز به تغییرات ژنتیکی بسیاری دارند که به نظر می‌رسد در مجموع، طول عمر انسان‌ها را تغییر دهد. شاید در حال حاضر به جای افزایش طول عمر انسان‌ها باید به دنبال افزایش بازه سلامتی یا مدت زمانی باشیم که شخص در آن در سلامت خوبی به سر می‌برد.
منبع: thehealthsite

رموز طول عمر و چاق نشدن زنان ژاپنی در چیست؟

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
مطالب پیشنهادی
مطالب پیشنهادی الو دکتر

نظر خود را وارد نمایید
لغو پاسخ