درصورت پیش آمدن حادثه در چهارشنبه سوری چکار کنیم؟ - الو دكتر

درصورت پیش آمدن حادثه در چهارشنبه سوری چکار کنیم؟

در شب چهارشنبه سوری سعی کنید از شلوغی ها فاصله بگیرید و در صورت مشاهده هر گونه حادثه، خونسردی خود را کاملا حفظ کنید. در این مطلب اقدامات لازم برای کمک به فرد حادثه دیده را به شما عزیزان می گوییم تا در صورت بروز حادثه بتوانید به فرد آسیب دیده کمک موثر کنید.

درصورت پیش آمدن حادثه در چهارشنبه سوری چکار کنیم؟

در سال های گذشته متاسفانه سنت زیبای چهارشنبه سوری کاملا فراموش شده و بیشتر به میدان جنگ شبیه است. اشتباه یک فرد ممکن ایت سبب آسیب به خود او و دیگران شود و شیرینی جشن سال نو را به کام خود، خانواده و دیگران تلخ می کنند. اگر در این شب شاهد اتفاقی در نزدیکی خود بودید بهتر است بدانید چگونه رفتار کنید و چه اقداماتی برای کمک به فرد آسیب دیده انجام دهید. در این مطلب به شما می گوییم درصورت پیش آمدن حادثه در چهارشنبه سوری چکار کنید.

خونسردی خود را حفظ کنید

اگر کسی در اطراف شما دچار سانحه سوختگی شد نیاز به گفتن نیست که بهترین اقدام حفظ خونسردی است. دویدن بدترین کار در این زمان به شمار می‌رود زیرا باعث شدت گرفتن آتش می‌شود. سعی کنید پتویی را به دور او بپیچانید تا با نرسیدن اکسیژن به آتش، شعله زودتر خاموش شود. همچنین به خاطر داشته باشید که به هیچ وجه نباید برای خاموش کردن افراد، از کپسول‌های آتش‌نشانی استفاده کرد؛‌ این کپسول‌ها فقط برای خاموش کردن محل و اشیا کاربرد دارد نه افراد و اشخاص.

به آرامی لباس ها را از تن او خارج کنید

در صورتی که لباس‌های فرد حادثه‌دیده سوخته است، تا زمان رسیدن مأموران امداد یا رساندن وی به مراکز درمانی، سعی کنید لباس سوخته را درآورید و در صورتی که قسمتی از لباس به تن فرد چسبیده اطراف آن را با قیچی بریده و جدا سازید. از برداشتن و ترکاندن تاول‌ها بشدت خودداری کنید و به هیچ وجه در راه رفتن به درمانگاه به او مایعات و مواد خوراکی و دارویی حتی به منظور کاهش درد ندهید تا در صورت نیاز به عمل جراحی مشکلی پیش نیاید.

درصورت آسیب چشمی بسیار با احتیاط اقدام کنید

در صورتی که فرد از ناحیه چشم آسیب دیده، فقط باید چشم‌ها را با وسیله‌ای بهداشتی طوری پوشاند که تماسی با ناحیه چشم نداشته باشد. هیچ نوع پماد،‌ قطره چشمی، دستمال، پنبه و حتی گاز استریلی که با چشم تماس پیدا می‌کند نباید استفاده شود. به توصیه پزشکان، دم‌دست‌ترین وسیله گذاشتن پیاله‌ای روی چشم‌ها با دقت به عدم تماس با قسمت‌های بینایی برای تاریک کردن محیط چشم، پیشگیری از مالاندن ناخواسته و بی‌اختیار چشم‌ها توسط مصدوم و رساندن سریع فرد به مراکز درمانی و متخصصان چشم است.

سوختگی چهارشنبه سوری را فوری مداوا کنیم

مقابله با ترس حیوانات خانگی از سر و صدای چهار شنبه سوری


ساختمان پزشکان