هنگام تشنگی این نوشیدنی را نخورید!

با گرم شدن هوا همه ما به دنبال یک نوشیدنی خنک برای از بین عطش خود هستیم، در این میان باید به شما متذکر شویم که همه نوشیدنی‌ها برای رفع عطش و گرما مناسب نیست. در این خبر همراه ما باشید تا شما را با مضرات برخی از نوشیدنی‌ها برای رفع تشنگی آشنا کنیم.

هنگام تشنگی این نوشیدنی را نخورید!

در روزهای گرم تابستان نوشابه نخورید!

در فصل گرما برای از بین بردن عطش خود به شما پیشنهاد می‌کنیم که از خوردن یک سری از نوشیدنی‌ها صرف نظر کنید. برای رفع تشنگی و عطش خود این نوشیدنی‌ها ننوشید. اغلب ما در روزهای گرم تابستان بدون اختیار از هر نوشیدنی خنک یا گاهی گرم به هوای تأمین آب مورد نیاز بدن استقبال می کنیم، غافل از اینکه برخی نوشیدنی ها تهدیدی برای سلامت جسم  محسوب می شوند. از آنجایی که این مسئله یکی از اشتباهات تکرار شونده زندگی ماست در این گزارش شما را با نوشیدنی هایی که باید در تابستان های گرم و هنگام تشنگی خط قرمزی دورشان کشید آشنا کنیم:

نوشابه

همه می دانیم که نوشابه احتمال خطر ابتلا به دیابت، بیماری های قلبی و پوکی استخوان را افزایش می دهد؛ اما فارغ از همه این مشکلات نوشابه به سرعت و در مدت زمان کوتاهی موجب خشکی بدن می شود. در واقع، انتخاب نوشابه در هنگام تشنگی شدید اشتباه ترین گزینه ممکن برای بازگرداندن آبی است که بدن از دست داده است.

انتخابی که آسیب فراوانی به کلیه ها می رساند و با گذشت زمان موجب از کار افتادگی آنها می شود. بنابراین، اگر جزء افرادی هستید که به هنگام تشنگی مصرف یک نوشیدنی شیرین را ترجیح می دهید، قدری عسل را به آب داغ اضافه کنید و بگذارید در یخچال تا خنک شود. این نوشیدنی نه تنها تشنگی شما را رفع می کند بلکه نیاز شما به قند را هم بر طرف می کند.

چای یا قهوه

برای برخی افراد مصرف مقدار مشخصی کافئین در طول روز به عادتی همیشگی بدل شده است؛ اما ترک نکردن این عادت در روزهای گرم تابستان به شدت برای بدن مضر است. این آسیب از آنجا ناشی می شود که کافئین خطر خشک شدن و از دست رفتن آب بدن را افزایش می دهد.

با این حال، اگر از علاقه مندان پر و پاقرص کافئین به حساب می آیید بهتر آن است که در روزهای گرم چای یخ را تجربه کنید؛ چرا که چای و قهوه داغ در طول روزهای طولانی تابستان روند خشک شدن بدن را تسریع می کند.

یک نوشیدنی خنک برای فصل تابستان+طرز تهیه


نوشیدنی هایی که در تابستان به کمکتان می آید/پیشگیری از گرما زدگی

امتياز 5 از 5 بر اساس نظر2 نفر


ساختمان پزشکان