کمبود این ویتامین باعث ایجاد پنج بیماری می‌شود

کمبود ویتامین‌ها می‌تواند در بدن ایجاد بیماری کند، در این خبر با شما این موضوع را درمیان می‌گذاریم که کمبود نوعی ویتامین باعث ایجاد پنج نوع بیماری می‌شود!

کمبود این ویتامین باعث ایجاد پنج بیماری می‌شود

کمبود ویتامین D می‌تواند در شما بیماری ایجاد کند

کمبود ویتامین D در تمام گروه‌های سنی کشور وجود دارد و در بروز بسیاری از بیماریها مؤثر است. کمبود ویتامین D در بروز آسم و آلرژی، دیابت نوع دو، ام‌اس و انواع سرطان‌ها مؤثر است.
برای پیشگیری و کنترل اشکال مختلف سوء تغذیه، سه راهکار مکمل‌یاری، غنی‌سازی و تغییرات غذایی همزمان با هم در حال انجام است.

مردم از مکمل‌های تولید داخل استفاده کنند، زیرا فرمولاسیون تولید آنها تحت نظر وزارت بهداشت است، این در حالی است که مکمل‌های خارجی فاقد این ویژگی هستند.

 معضل چاقی و اضافه وزن را یکی دیگر از مشکلات تغذیه‌ای جامعه می‌دانیم، در حال حاضر 60 درصد افراد زیر 18 سال کشور دچار این مشکل هستند، در حالی که در سال 1390 این میزان 50 درصد بود.

 20 درصد از کودکان دچار چاقی شکمی هستند، زیرا مصرف روغن، نمک، قند و شکر بیش از حد مجاز و مصرف میوه و سبزی و لبنیات کمتر از میزان لازم است. در زمینه کمبود ید و شیوع گواتر هم، با اقدامات انجام‌شده در کشور از 68 درصد در سال 1368 به کمتر از 5.6 درصد رسیده‌ایم. اولین ریسک فاکتور بیماریهای غیرواگیر، الگوی غذایی و تغذیه نامناسب در کشور است.  در سال 1380 بالغ بر 57 درصد علت مرگ‌ومیرها، ابتلا به بیماریهای غیرواگیر بوده که در سال 1390، این میزان به 76 درصد رسید که این مسئله، یک معضل جهانی است.

خطرات جدی کمبود ویتامین D برای بدن!!


رابطه ی خواب آلودگی با کمبود ویتامین D


ساختمان پزشکان