برای قند و شکر جایگزین مناسب انتخاب کنید

در ادامه این مطلب با مواد جایگزین مناسب برای قند و شکر آشنا شوید

برای قند و شکر جایگزین مناسب انتخاب کنید

مصرف قند و شکر را محدود کنید

توت خشک، انجیر خشک، خرمای خشک و مویز را بهترین منابع قندطبیعی است و افراد  این مواد را جایگزین قند و شکر مصرفی کنند.بدن به قند نیاز دارد، نوع قند مورد نیاز بدن گلوکز است که می‌تواند از منابع مختلفی تامین شود.
این منابع می‌تواند منابع سالمی مانند برنج، ماکارونی، نان و سیب زمینی یا منابع زیان آوری مانند شکلات، شیرینی و قند و شکر باشد.

هر چه فرم قند در منابع قند ساده‌تر باشد، احتمال اینکه فرد دچار مرحله پره‌دیابت شود بسیار است و علامت ورود فرد به این مرحله این است که فرد با مصرف ماده شیرین مانند شکلات و شیرینی دچار حالت تکرر ادرار می‌شود.
مرحله پره‌دیابت به سرعت به دیابت تبدیل می‌شود و افراد به طور جد باید نسبت به تشخیص این مرحله حساس باشند و برای این کار نیاز است تا آزمایش قند خون داده شود.

 قند خون ناشتا در افرادی که در مرحله پره‌دیابت هستند نرمال است، برای تشخیص مرحله پره‌دیابت در فرد، باید بعد از آزمایش قند خون ناشتا هر دو ساعت یا سه ساعت یکبار محلول قندی به فرد داده شود و چنانچه قند خون فرد یکباره افزایش یابد، فرد در مرحله پره‌دیابت قرار دارد.

افراد نباید مرحله پره‌دیابت را با خود دیابت اشتباه بگیرند،مرحله پره‌ دیابت در حقیقت نشان می‌دهد فرد استعداد بالایی برای ورود به مرحله دیابت دارد و باید با احتیاط بیشتری قند و مواد شیرین مصرف کند.

 قند خون بالای 100 نشان از ابتلای فرد به دیابت دارد، برخی افراد به اشتباه قند خون بین 100 تا 115 را دیابت محسوب نمی‌کنند، این در حالیست که با بالا رفتن قند خون فرد از 100 به بالا فرد وارد حیطه دیابت شده و چنانچه رعایت نکند، قند خون او به سرعت از 100 به 150 و 180 می‌رسد.

 دیابت درمان ندارد،این بیماری تنها به وسیله رژیم و مصرف دارو قابل کنترل است و بهترین راهکار برای این بیماری پیشگیری از ابتلای به آن است.

افراد تا سن زیر 30 سال در خوردن مواد قندی آزاد هستند و محدودیت جدی برای آنها در این زمینه وجود ندارد، اما به شرط آنکه در کنار مصرف مواد قندی حتما ورزش انجام دهند.
 ورزش را بهترین وسیله برای کنترل قند خون است.در افراد بالای 30 سال ضرورت دارد تا در کنار ورزش برای کنترل بهتر قند خون از محصولات با قند رژیمی استفاده شود و مصرف قند و شکر و شیرینی‌جات به حداقل خود برسد.

 بهترین قندطبیعی را قند موجود در توت خشک است و  بعد از توت خشک به ترتیب انجیر خشک، خرمای خشک و مویز دارای بهترین قند طبیعی هستند. افراد در برنامه غذایی روزانه خود این مواد را جایگزین قند و شکر کنند تا بتوانند پیشگیری مناسبی در زمینه ابتلا به دیابت داشته باشند.

در پایان استرسیکی از عوامل موثر در زمینه تبدیل مرحله پره‌دیابت به دیابت است و  افراد ی که در زمینه پیشگیری از دیابت باید به طور جد از استرس در زندگی روزانه خود اجتناب کنند.

برترین خواص چغندر سفید که نمی دانستید


ساختمان پزشکان