درمان سریع جوش با چای ریحان

درمان جوش از طریق درمان های خانگی امکان پذیر است اما قدری صبر وحوصله می طلبد. چای ریحان یک راه درمان سریع جوش است.

درمان سریع جوش با چای ریحان

جوش از آزاردهنده ترین مشکلات پوستی است که نه تنها ظاهر فرد را درگیر می کند بلکه روح و روان و شخصیت فرد را اذیت می کند. اعتماد بنفس فرد کاهش می دهد و باعث استرس می شود. یکی از درمان های خانگی برای رفع سریع جوش استفاده از چای ریحان می باشد که در این مقاله نحوه استفاده از چای ریحان برای درمان سریع جوش مورد بررسی قرار گرفته است.

از بین بردن جوش صورت و آکنه با چای ریحان

جوش صورت هم پوست و هم روح و روان تان را آزار و اذیت می کند، چیزی جز ورم غده های چربی زیرپوستی نیست. آد ها معمولا در سنین نوجوانی و زمانی که بلوغ می رسند با این مشکل روبه رو می شوند. تاول، دمل، جوش، هر کدام شان که باشد، بعد از اینکه فرد به دهه بیست سالگی زندگی اش رسید و دوره نوجوانی را پشت سر گذاشت از بین می روند ( گاهی جوش های کوچکی شکل دمل یا تاول را پیدا می کنند. ) به هر حال این قاعده است و مثل هر قاعده ی دیگری استثنائاتی هم دارد.
موارد استثنایی در دهه ی 30 یا 40 به شکل جوش و آکنه بروز می کند و برای خیلی ها به مشکلی بزرگ تبدیل می شود. یکی از اشکال شایع آکنه، جوش هایی است که گاهی روی صورت، یا دور و بر ناحیه هایی که تراکم غدد چربی زیر پوستی بالاست، زخم هایی به جا می گذارد. یک درمان خانگی برای جوش صورت را از کتاب «دایره المعارف درمان خانگی» نوشته دکتر مایکل مورای مرور می کنیم. آقای مورای درمان های خانگی زیادی برای جوش و آکنه دارد.

برگ ریحان و درمان جوش صورت

برگ های ریحان در بین محبوب ترین درمان های خانگی برای جوش قرار دارند و همچنین برای بعضی از بیماری های دیگر هم مفید است. این گیاه خواص طبیعی بالایی می تواند به شما ببخشد. با درمان خانگی می توانید امیدوار باشید که با جوشاندن یک جفت چای کیسه ای همراه با برگ های ریحان به مدت 15 دقیقه پوست تان مثل قبل صاف شود.
بگذارید آهسته بجوشد و بعد سرد شود. یک گلوله پارچه کتان را در محلول خیس دهید و بعد روی ناحیه هایی که جوش وجود دارد به آرامی بمالید. وقتی محلول حالت تسکین دهنده می یابد، خواص برگ های ریحان شروع به تاثیرگذاری می کند و مواد سمی را خارج می کند و باکتری ها را از بین می برد و پوست را بار دیگر تازه می کند. این یکی از ساده ترین درمان های خانگی برای جوش است.

پاک کننده قوی پوست

می توانید از چای ریحان برای جوش استفاده کنید. ریحان در برابر انواع مختلف باکتری ها بسیار مقاوم است. این گیاه می تواند از فعالیت باکتری های موثر در آکنه پیشگیری کند. ترکیب اولیه ریجان اوژنول است که آکنه را به راحتی از بین می برد. چای ریحان برای جوش همراه با روغن نارگیل تصفیه شده به عنوان یک محلول ضد باکتری در برابر جوشهای صورت بسیار فعال عمل می کند.

کاهش استرس

از جمله خواص چای ریحان تنظیم سطح کورتیزول می باشد. کورتیزول که معمولا به نام هورمون استرس نامیده می شود مشکلات روحی و جسمی ایجاد می کند. زمانی که سطح کورتیزول در بدن بالا می رود نوسانات خلقی، افزایش وزن، آکنه، فشار خون بالا و اضطراب به همراه دارد. به کمک ریحان می توان اضطراب را کاهش داده و استرس های عاطفی را کم کرد.


منبع الو دکتر
ساختمان پزشکان
}