پوست سیب را دور نیندازید

بخش عظیمی از خواص سیب در پوست آن نهفته است که با دور ریختن آن از این خواص بی بهره می مانید.

پوست سیب را دور نیندازید

سیب یکی از میوه هایی است که با شروع فصل پاییز انواع مختلف آن به بازار می آید. سیب سرشار از انواع ویتامین ها و مواد مغذی است و برای کنترل اشتها و کاهش فشار خون بسیار مفید است. بسیاری از افرار عادت دارند پوست سیب را کنده و سپس گوشت آن را می خورند اما بهتر است بدانید بخش عظیمی از ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر موجود در سیب در پوست آن موجود است. برای بهره بردن از تمام خواص سیب بهتر است سیب را با پوست بخورید، البته قبل از خوردن سیب را به خوبی بشویید تا هرگونه آلودگی یا مواد شیمیایی احتمالی از پوست آن برطرف شود.

سیب را با پوست بخورید

بررسی ها نشان می دهند، پوست سیب خاصیت ضد سرطانی دارد و می تواند بسیاری از بیماری ها را بهبود بخشد و همچنین میزان ویتامین و املاح و مواد معدنی آن چندین برابر خود سیب است.

یکی دیگر از خواص سیب این است فشارخون را منظم می کند. خوردن سیب و حتی بو کردن سیب، باعث کاهش فشار خون می شود. تنها یک بار بو کشیدن سیب، فشارخون بیماران را پایین می آورد. دانشمندان با انجام آزمایشاتی روی پوست سیب دریافتند خواص ویتامین و آنتی اکسیدان های آن بیشتر از خود آن است و می تواند در سلامتی نقش زیادی داشته باشد از این رو پزشکان توصیه می کنند با مصرف روزانه 3 عدد سیب از بروز 70 درصد از بیماری ها پیشگیری می شود.

پوست سیب بسیار بیشتر از گوشتش ویتامین C دارد (4 تا 6 برابر). با این حال، با توجه به این که پوست سیب نسبتاً وزن کمی دارد، تنها بخش محدودی (25%) از کل ویتامین C موجود در سیب را در خود گنجانده است. بنابراین هیچ چیز نباید مانع تان بشود که سیب را با پوست بخورید.

در واقع، پوست سیب یک آنتی اکسیدان دیگر نیز در خود دارد، این آنتی اکسیدان بسیار قوی کِرستین است. سیب های قرمز به طور ویژه میزان بالاتری از کِرستین را در ترکیب خود در مقایسه با دیگر میوه ها و سبزیجات دارند. اما فرآورده های مشتق شده از سیب (آب سیب، کمپوت و …) که از گوشت آن تهیه می‌شوند و نه از پوستش، طبیعتاً حاوی کِرستین کمی تر خواهند بود.

این میوه را حتما با پوست بخورید

امتياز 4 از 5 بر اساس نظر6 نفر
ساختمان پزشکان
}