تصورات اشتباه درمورد کاهش وزن

تصورات اشتباه در مورد کاهش وزن می تواند نتیجه عکس داشته باشد پس این تصورات اشتباه را بشناسید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

تصورات اشتباه درمورد کاهش وزن

کاهش وزن قواعد خاص خود را دارد ولی دسته ای تصورات اشتباه در بین مردم رواج پیدا کرده که این روند کاهش وزن را به تاخیر می اندازد. در این مقاله با تصورات اشتباه در مورد کاهش وزن آشنا شوید.

هر روز باید خودتان را وزن کنید

به بسیاری از افرادی که رژیم غذایی می گیرند گفته می شود که هر روز وزن شان را کنترل کنند تا وقت بیشتری را صرف مشکل وزن شان کنند. اما تحقیقی که در بریتانیا اشاره دارد که نیازی نیست خیلی زود بدوید بروید یک ترازوی دیجیتال بخیرید. آدم هایی که هر روز خود شان را وزن می کنند بیش از کسانی که به طور منظم روی ترازو نمی روند، وزن کم نمی کنند. اما محققان می گویند تمرکز روی خورد و خوراک سالم تر و فعالیت فیزیکی مهم تر از رقم روی ترازوست.
اگر در حال ورزش کردن عرق نمیکنید، به اندازه‌ی کافی سختگیری نمی کنید.
Tyne میگوید: عرق کردن لزوما نشان دهنده‌ی فعالیت سخت بدن نیست. بدن شما از این طریق دمای خود را پایین می‌آورد.بدون عرق کردن هم میتوان مقدار قابل توجهی انرژی مصرف کرد: پیاده روی یا بدن‌سازی سبک را امتحان کنید.

شنا کردن برای کاهش وزن عالیست.

درست است که شناکردن برای زیاد کردن ظرفیت شش‌ها، بزرگ کردن ماهیچه‌ها، بسیار کمک کننده است، و حتی به از بین بردن تنش اضافی بدن کمک میکند، اما تا زمانی که برای ساعت‌ها شنا نکنید، شناکردن به کم کردن وزن بدن کمکی نمیکند.
به علت اینکه خاصیت شناوری و رانش آب بدن شما را حمایت میکند، فعالیتی که در هنگام راه رفتن در شرایط عادی میکنید، در هنگام راه رفتن در آب کمتر میشود. وی اضافه میکند : این امری عادی است که شما وقتی از آب بیرون می‌آیید، احساس گرسنگی شدیدی کنید. در حقیقت ممکن است موجب شود که بیشتر از حالت معمولی غذا بخورید و این پیروی از یک برنامه‌ی غذایی را سخت میکند.

برای کاهش وزن مصرف کربوهیدارت ها را قطع کنید

همه ی نان ها بد نیستند. یک تیم تحقیقی از اسپانیا عادات خوردن و وزن بیش از 9 هزار نفر را بررسی کردند. بعد از حدود پنج سال، آن ها هیچ ارتباطی بین مصرف نان چندغله و افرایش وزن و چاقی ندیدند. در واقع احتمال افزایش وزن کسانی که اکثر روزهای هفته نان می خوردند، نسبت به کسانی که به تناوب نان می خوردند، بسیار کم بود. متاسفانه خوردن نان سفید به صورت روزانه فرد را در معرض خطر چاقی و اضافه وزن قرار می دهد.

ارتباط بزرگی بشقاب و اضافه وزن

بشقاب کوچکتر انتخاب کنید کمتر خواهید خورد. شنیده اید که متخصصان تغذیه این را به عنوان یک حقه روانشناختی ساده برای این که کالری کمتری جذب کنید، پیشنهاد می کنند. اما یک تحقیق تازه اشاره دارد که بشقاب کوچک واقعاً در رژیم غذایی روزانه نقشی تعیین کننده دارد.
براساس این تحقیق وقتی 85 نفر خودشان از بوفه برای خود غذا سرو کردند، آن هایی که غذا را در بشقاب های بزرگ می ریزند نسبت به که کسانی که ظرف های کوچک تر انتخاب می کنند کالری بیشتری مصرف نمی کنند. در عوض افرادی که بشقاب های بزرگ را بر می دارند مایل هستند آن فضای اضافی را با میوه و سبزیجات سالم پر بکنند.
تامارا بوچر، متخصص رفتار مصرف کنندگان در زوریخ سوییس و یکی از نویسندگان این تحقیق گفت:«ما نگاه دقیق تری به ادبیات موجود انداختیم و متوجه شدیم که آدم ها زمانی کالری بیشتر را از ظروف بزگ تر مصرف کردند که ظرف، کاسه بود و شخص متوجه غذا خوردن خودش نبوده باشد.»
نتیجه:خانم بوچر می گوید اگر تلویزیون تماشا می کنید یا جلوی کامپیوتر نشسته اید، خوردن بستنی از کاسه، ایده ی بدی است. اما اگر دارید برای خودتان شام سرو می کنید؟ فضای خالی کنار بشقاب را با مواد سالم و نه کم ارزش پر کنید
منبع الودکتر
کاهش وزن و کاهش سایز
ساختمان پزشکان
}